Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Da, prazne staklenke su na 130*C za pola sata potpuno sterilne. Toplina je potrebna samo na površini i ne treba prodirati, čak ni bakterijske endospore ne mogu izdržati tolike temperature.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
DarthSquirrel
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 05.07.2012, 12:50
 pohvaljen: 1 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la DarthSquirrel »

Imam jedno pitanje vezano za potentnost gljiva.
Pre izvesnog vremena stavio sam dva kolaca od integralnog rizinog brasna na porodjaj.Zasejani su bili sa PC strain Keeper's Creepers.Promer vermikulita i brasna bio je 50:50,micelijum se razvijao izrazito sporo.U prvom flushu na kolacu o kome cu dalje pricati pojavile su se 4 gljivice i ostale abortusi koji su se poceli susiti, nisam obezbedio dovoljno vlage i nisu imale dobre uslove, pa sam odlucio da poberem ta 4 abortusa velicine po 1 cm i da stavim kolac na dunkanje kako bi mu vratio vlagu. Tom prilikom abortuse sam naravno pojeo ne ocekujuci apsolutno nista od tako mizerne kolicine, te sam legao da spavam.Od toga nije bilo nista jer sam se iz polusna probudio opijen posle 30 minuta i shvatio da pocinju da me rade...i radile su me jacinom od nekih 1.5gr suvih koliko sam mogao da procenim iz prethodnih iskustava sa gljivama, jedino sto je trip bio kraci i trajao je 3 sata.
Posle par dana na tom kolacu pocele su da rastu nove gljive i to u kolicini koju vidite na prilozenim slikama, s`tim sto je jedna velika krenula dosta pre svih.Pre neku noc drugarica je bila kod mene na kafi i izvadio sam taj kolac u svrhu slikanja, medjutim osetih glad prema njima u tom trenutku i vrlo brzo sam nasao opravdanje pred sobom zasto treba da ih poberem tako mlade i jos brze i drugaricu ubedio da treba da ih pojedemo iako je njoj to bio tek drugi put u zivotu. Kolicina koju smo pojeli je, procenicete i sami zaista dosta mala, rekao bih sigurno ne preko 10 gr svezih gljiva jer klobuk ove velike gljive nije pojeden vec stavljen na printanje. Ja sam pojeo oko 60% kolicine ona oko 40%.Posle 15 minuta poceo je nagli rad i onda explozija, nikad tako jake vizualne halucinacije nisam imao do sad a jeo sam kolicine do 2.5 gr suvih vise puta, ali ovo je prevazislo sve do sada.O onome sto se dogadjalo u meni ne vredi ni da pominjem.Necu opisivati ovde trip, ali bilo je nesto najjace sto sam do tad doziveo.
Moje pitanje je zasto su te gljive toliko jake, da li to ima ikakve veze sa strainom (iako vec vidim nekoliko odgovora da nema nikakve), kao i da li to znaci da ce svaki put biti takve pod dosadasnjim uslovima ili to moze apsolutno da varira.Pomenuo bih i to da prilicno sporo rastu, pa me zanima da li mozda i to utice na njihovu potentnost.
Oduzio sam pitanje dosta i izvinjavam se zbog toga, ali zeleo sam da opisem temeljno situaciju.Ovo mi je bila prva berba ne racunajuci one abortuse koje sam pomenuo, pa nemam iskustva, zato me ovo zanima jer bih ako ikako mogu da uticem na njihovu jacinu, voleo da ih ostavim ovakvim kakve su ove bile.
Hvala unapred svima na odgovorima, slike su dole.

slika

Uploaded with ImageShack.us


slika

Uploaded with ImageShack.us
Avatar
poskok1
rank2
Postovi: 25
Pridružen/a: 29.11.2012, 20:00
Ima zahvala: 6 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la poskok1 »

Potrebna mi je pomoc,zna li neko gde se mogu nabaviti spore od psilocybe cubensis-a :questionn: Ako iko zna bio bih mu zahvalan please :(
"Možeš željeti koliko te volja, ali ako tvoja razina energije nije sukladna sa značenjem onoga što znaš, možeš se oprostiti sa svojim znanjem; ono ti nikada neće biti dostupno" - Don Juan
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la dr.manijak »

Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
poskok1
rank2
Postovi: 25
Pridružen/a: 29.11.2012, 20:00
Ima zahvala: 6 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la poskok1 »

Hvala!
Proucavam dalje,dobicete detaljan izvestaj kroz mesec dana kada eksperiment bude sasvim gotov :meatballs: :)
"Možeš željeti koliko te volja, ali ako tvoja razina energije nije sukladna sa značenjem onoga što znaš, možeš se oprostiti sa svojim znanjem; ono ti nikada neće biti dostupno" - Don Juan
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Morpheus »

Imam jedno pitanje. Spremam se sada ozbiljno za svoj prvi grow i hocu da isplaniram svaki korak unapred, pa sad kad gledam, nekako mi se cini da je najkomplikovaniji deo uzimanje printa, a da se nista ne sjebe, i posle sakupljanje spora u spriceve.
E, sad, odlucio sam se za Hypnoovu tehniku uzgajanja na kokosovom tresetu prosto jer mi se cini dovoljno jednostavno, i znam gde mogu da nabavim kokos, tako da je sve podmireno. I razmisljam da li je moguce na neki nacin koristiti micelijum kada se jednom razvije da se sacuva za posle ili ako ne moze, bar da se odmah prebaci nekako u, sta ja znam, novu teglu sa zrnevljem, svakako, da se nekako preskoci deo sa skupljanjem spora...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la 314 »

mislim da ti je to metoda "zrno na zrno" (ili tak neš') di odvojiš jedan dio kolonizirane raži i prebaciš u drugu teglu i onda se dalje nastavi kolonizirati....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Morpheus »

Ako mi uspe uzgoj do te faze, probacu, pa javljam, hvala! :)
E,jos jedno samo pitanje. Nasao sam u ponudi dve vrste kokosa, jedna je ona klasicna u cigli, a na njoj pise "Kompresovan kokosov treset- biosupstrat", a druga kaze "Nije kompresovan, rastresit je, i ima vlakana."
Sta od dva je bolje, ako ima razlike? :psy
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Bolje je s manje vlakana, ali nije odveć važno, uzmi koji je jeftiniji po težini.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Morpheus »

Hvala! :)
Ovaj sa vlaknima je 0.5e, dok je kompresovani 3e, tako da... Mozda napravim kombinaciju oba.
Odgovori