Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la danko fafanko »

Male kutije ti trebaju veličine onih od sladoleda a velika ovisi koliko tih malih misliš imat, bitno ti je samo da je bar 40 cm visoka..
Vermikulita i raži ne znam koliko i kako misliš sadit al za početak uzmeš vrećicu vermikulita i vrećicu raži i deri :)
U boks na dno ti je najbolje stavit perlit, na njega te manje kutijice i onda nećeš imat problema sa vlagom
Sretno!

:mushroom:
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la pannonian »

Trazio sam po forumu o gipsu. Vidim da moze i ovaj gradjevinski, ali u jednom postu Hypno je rekao da ga je stvrdnio, mrvio, a onda mijesao sa supstratom.
Sad, nasao sam prehrambeni gips koji se koristi u pivarstvu. Jel on ista bolji ili je svejedno.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 1mAKmUrpil
Having no destination, I am never lost
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Molder »

Znaci na dno boksa perlit, a u kutije od sladoleda sloj vermikulita, sloj razi i opet mali sloj vermikulita i to je to? Nije potrebna zemlja ili nesto drugo? To mi deluje prosto, a vidim da se mnogi raspravljaju oko raznih metoda. kombinacija pa sam se zbunio
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la klada »

Moze i tako jer je jednostavno, kombinacija je dosta jer se ide na to da gljiva ima vise hranjiva kao npr. balega
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Vid Svante »

ma to su ti sve gluposti, baci u smeće te vermikulit i ostala sranja. uzmi zemlju kartonom iznutra obloži, možeš i papir. imaš plastičnu kutiju, stavi unutra voće i povrće šta god hoćeš stavi sve samo da je prirodno možeš se izmiješati šibaju nutra direktno spore iš iš
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Molder »

Sta bi mi vi preporucili kao najlakse i najbolje? Jel ima neki link gde je opisano ili makar malo bolje da mi pojasnite? Ovo od Vid Savante mi nije bas najjasnije. Da li moze neko djubrivo da se koristi kao hranjiva materija?
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la pannonian »

Drug, nema bas tezinu ono sto govorim jer nemam niti jedan grow, ali pogledaj ovo. Jednostavnost prije svega...
viewtopic.php?f=45&t=1034&p=15044&hilit ... osu#p15044
Having no destination, I am never lost
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la danko fafanko »

Molder je napisao/la:Sta bi mi vi preporucili kao najlakse i najbolje? Jel ima neki link gde je opisano ili makar malo bolje da mi pojasnite? Ovo od Vid Savante mi nije bas najjasnije. Da li moze neko djubrivo da se koristi kao hranjiva materija?
Možeš konjski gnoj samo ne smije bit svjež ili kokos a može i zemlja...
lady_joke
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 08.10.2018, 16:42
Ima zahvala: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la lady_joke »

Pozdrav svima, dobri ljudi :)
Vec neko vreme precesljavam forum, tema je bas mnogo i svasta nesto sam naucila od vas, ovim putem da vam se svima zahvalim :)
I da trazim pomoc, savet :)
Ne zamerite ako nije na pravoj temi. :)
Drugar je preko kupio spore i dobio ih je u špricu, treba da leti avionom, pa se sada tripujemo kako ce to preneti. Pa me zanima ima li neko neku ideju kako najbezbednije transportovati?!
On je kontao dobro prokuvati bočicu od after shave-a, i iz šprica nasuti u nju. Al se bojimo da ne dodje do neke kontaminacije.
Sta da radimo?
Help!
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

na avion se ne nosi nista ilegalno nikad, rizik je prevelik, sve ide na pregled i rendgen. nikako ne nositi spricu jer ce biti pitanja i sumljicavosti, testiranja, ne nositi cak ni sporeprint sa sobom. nije sigurno ni da si posalje postom spricu. moze si jedino print poslati postom.
Odgovori