Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la AFX »

Ja bi stavio, al to sam samo ja..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la bianco.rosso »

Pa i ja mislim da treba, ne mogu ni da primućkam teglu sad, sve se spojilo, a prvi mi je put pa reko da proverim opet sa nekim ovde..
A imam jednu teglu gde mi se uhvatio micelijum samo na jednu takoreći grudvu unutar tegle, ostatak raži izgleda suvo i ni malo se nije povezao i kada promućkam kreće se svuda po tegli, dok je ta grudva bela u suštini i čvrsta i stoji..
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la luther7hrol »

Sorry ako je pitanje vec bilo. Spremam se nazad u growovske zajebancije pa mi treba malo osvjeziti memoriju. Obecavam da cu pretraziti forum ovih dana kada uhvatim vremena da nadoknadim ono sto sam propustio, no treba mi quick fix jer mi je grijac za akvarij tu i nestrpljivo ceka, a sutra ujutro stizu narucena dva plastic boxa, i zdrava trgovina mi je blizu kuce, pa sam uzasno nestrpljiv da ubrizgavam spore di god stignem!

Napravio sam par uzgoja prije dosta godina, i to na kukuruzu, no nikada mi, iz nekog razloga, nije uspjelo na razi. Molim za point na neku zgodnu metodu odnosno medij za uzgoj micelija. Konjsko govno, raz, riza, sta god radi, mozda neka kontroverzna i jako neobicna metoda - to mi se svida. Koji je vama tekk/metoda najugodnije iznenadenje a da je mogucnost kontaminacije prihvatljivo podnosljiva?
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la klada »

received_187817712123337.jpeg
Ljudovi, šta je ovo, naručio printove GT a dobio tartufe neke...pinova nema, a ovo izgleda kao gljiva pod zemljom...oće tu biti nekih psi gljiva ili štaa je ovo
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Duka »

Šta si naručio s neta? Moguće je da je sklerocija neke Psilocybe gljive. Daj neku bolju sliku i javljaj šta se pojavljuje.
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la klada »

Golden tičer iz španije, to je slika ovo okruglasto bijelo točno u središtu slike, ko tartuf

Šta je to...
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Duka »

Organ nekih gljiva koji služi za skladištenje hrane, nešto kao krtola krompira. Holanđani ih prodaju legalno. U suštini ako jeste sklerocija nije toliko crno, pošto je takođe aktivna, doduše gram za gram treba ti više nego da koristiš plodonosna tela, tj. same pečurke.
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la klada »

received_712780169155331.jpeg
Evo povadio sam te tartufe, malo sam probo konzumirat, jel to ima šta psihoaktivniga, jel se to konzumira...

Evo prebacio sam sliku u onu temu za identifikdciju nepoznatih seka, al izgleda da ovo malo voza...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Sklerocij Psilocybe mexicana. Ne bacaj micelij, stavi 1 cm sloj kejsinga i mogli bi ti izrasti i plodovi!!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la klada »

Nisam znao za to opće, neke sam povadio dobro izgleda a i dost je jako jer sam ga osjetio a uzeo sam najmanji...ali oćito gljive ne izlaze, vjerojatno zbog temp pošto sve radim na sobnim uvjetima, bacio sam sloj kejstinga pa nek rastu i ti sklerociji, dobri su i oni
Odgovori