Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

Sta znam,mene je pucala paranoja da ce se ukvariti i tako malo vlazne ako dugo stoje(sto je situacija kod mene) pa sam svoje dodatno osusio(da pucaju) da se ne kajem posle :)
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Vec godinama susim jestive gljive,nisam imao nikad lroblema i ako bi ponekad koja tura bila malo vlazna,stavljam u tegle.

No do sada nisam imao iskustva sa psihoaktivnim supsancama u gljivama,pa nisam bio siguran kako se ponasa Psilocibin kod skladistenja.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

Pitacu ovde,da ne otvaram novu temu.

Zanima me kako tacno funkcionise dodatno konzumiranje gljiva u toku tripa. Vise puta sam se zapitao to, ali nisam nikada procitao nista na tu temu. Da budem precizniji:
Ako npr. covek pojede 2gr suvih gljiva, i posle sat vremena jos 0.5gr/2gr/5gr, da li ce trip biti jaci ili duzi, ima li neka racunica kako znati koliko dodatno gljiva uzeti za neki zeljeni efekat?
Na primer ja svaki put kada sam uzimao dodatne gljive u toku tripa nisam primetio neku razliku(mada nisam ni uzimao mnogo jer nisam bio siguran koje ce biti posledice).
Razmisljao sam da sledecih par puta bas da testiram to "doradjivanje". Na primer da pojedem 2gr pa posle jos 1gr i slicne kombinacije pa da izvucem zakljucak. Onda sam shvatio da sigurno neko vec zna iz iskustva nesto o tome ili ima neki korisni clanak o tome i onda nema potrebe ja da testiram sta i kako. :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Produži i pojača. Ako uzmeš nakon 3 sata onda će samo produžit, ako uzmeš nakon sat vremena onda će i pojačat. Može i značajno pojačat. Čuo sam od nekoga tko je jednom uzeo 4g, pa nakon 2 sata još 4g, da ga je satralo, potpuna smrt ega i td.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

Posle 21 u jednoj tegli ima basbas malo micelija, na 3 zrna ukupno a u 2 nema jos nista, zna li se do cega moze da bude?Temperatura je 24-25 konstantno. Prvi grow mi posle 2 meseca u 2 tegle nije bilo nista ali je jedna nekako uspela, sada po drugi put kada mi se to desava bas me zanima gde gresim :-?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Možda bakterijsko djelovanje, možda pre malo ili pre više vode.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

HypnoToad je napisao/la:Možda bakterijsko djelovanje, možda pre malo ili pre više vode.
Moze li mozda da bude nedostatak kiseonika/vazduha u pitanju? Na svakoj tegli imam po 1 rupicu preko koje je nalepljen flaster, ali su rupice relativno male (par milimetara).
Evo mesec ipo dana je proslo, jedna se kolonizovala ~30%,druga ~10%,treca nema ni trag od micelija...
A sobzirom da mi se i prosli(uspesni) grow u nekom trenutku isto drasticno usporilo sirenje micelija(80 dana sam cekao da se skroz kolonizira), prvi grow takodje sam cekao mnooogo dugo dok se mic razvio i to se razvio samo u jednoj od 3 tegle... A jedino sto je isto na teglama su ti poklopci sa relativno malim rupicama :-?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Sasvim moguće. Pitanje je uopće koliko taj flaster propušta plinove, inače se koristi baš ona jako propusna micropore traka.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

Juce i danas sam sa ove 2 tegle koje su pocele da se koloniziraju malo mahao kroz vazduh u nadi da ce da se probije malo vazduha kroz flaster, bas cu da obratim paznju na rezultat :)

Ja se sve plasim ako je bilo sta jako propusno da ce da propusti i nesto lose,zato sam i gledao da rupica bude sto manja i da stavim flaster umesto vate, uopste nisam razmisljao kako ce doci do nedostatka kiseonika (ili sta vec treba miceliju iz vazduha da bi se razvijao :) ) :(
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la semperviva »

što napraviti s gljivama na koje se uhvatila plijesan? Stavljene su na sušenje i usred sušenja primijetih na nekima raznobojne plijesni.

Te gljivice su maknute od ostalih i pljesnjive djelove sam odrezala (nije bilo puno) ali ne znam jesu li sad sigurne za konzumiranje.

Koje su šanse da su plijesni prešle na sve gljive koje su se sušile?

Mogu li sad te amputirane koristiti za ovo? viewtopic.php?f=21&t=2065&hilit=multipla

Hvala!
Odgovori