Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la pecurko »

@ Lest- ja bih ti preporučio za početak 2g, a dejstvo ćeš već sam videti, sve je to individualno.
U stvai pre bih ti savetovao 3g, ali ti onda presotaje 1g, sa kojim ne možeš mnogo...osim ako nemaš pored sebe neku malu i nežnu devojčicu kojoj bi to moglo biti dovoljno. :sunn:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Hvala,budem onda 2g,pa podjelio za dva puta.Vidjet ce mo kako je,pa lako u buduce nabavim vise.

:thumbsup:
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la semperviva »

Lest je napisao/la: Da li da uzmem 2 gr ili 4 gr.Takodjer,preporucujete pljugu uz to ili ne?
Uzmi 2gr, za prvi put je sasvim dovoljno. Pljugu ne bi preporučila jer osobno mi gljive uvijek prestanu djelovati odmah nakon što povučem prvi dim, nagli je prekid i ne sviđa mi se to, želim da mi odradi cijelu priču kako spada. Ali dosta ljudi trava zapravo pojačava trip tako da... Razmisli, probaj ako bude više prilika, tko zna kako će na tebe djelovati, izgleda da je individualno.
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Mda,neki preporucuju da se zapali pljuga da smiri efekat psilocibina,a neki kazu da pojacava,ocito individualno.

Vjerujem da ce biti vise "seansa" pa cu sam po sebi uvidjet kako i sto.

Hvala ugl;)
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la AFX »

Ja osobno ne volim mjesati nista..pojedem gljive i uzivam..one su vise nego dovoljne i pljuga mi nikad nije bila potrebna niti pozeljna tijekom papanja gljiva. Tko voli nek izvoli..ja ne prakticiram.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Jos jedno pitanje..kako se skladiste cubensis i koliko mogu biti skladistene?

Ove koje imam su suhe,ali ne potpuno,mislim,nisu tvrde ko kora.Dobio sam ih zamotane u celofan i takve ih stavio u teglicu i u ormar.Da li je tako uredu il,da ih stavim u teglicu bez celofana?
Oprostite na newbie pitanjima,ali nisam nigdje mogao naci teme oko navedenog.

Problem je u tome da ih ne mogu konzumirat kad mi pukne,imam zenu i malog,pa trebam uskladit sve to.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la extranoize »

Lest je napisao/la:Ove koje imam su suhe,ali ne potpuno,mislim,nisu tvrde ko kora.Dobio sam ih zamotane u celofan i takve ih stavio u teglicu i u ormar.Da li je tako uredu il,da ih stavim u teglicu bez celofana?
Ako nisu potpuno suhe (moraju pucati kao krekeri kad ih saviješ), osuši ih npr. na radijatoru. Nakon toga ih spremi u tegle i poklopi. Nema potrebe za celofanom. Mogu tako stajati bar godinu.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Aha ok,nisu potpuno suhe,mislim vidi se da nema vlage u njima vise,ali su savitljive i mekane ajmo reci.Dobro,budem ih izvadio iz celofana.

Hvala;)
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

Lest je napisao/la:Aha ok,nisu potpuno suhe,mislim vidi se da nema vlage u njima vise,ali su savitljive i mekane ajmo reci.Dobro,budem ih izvadio iz celofana.

Hvala;)
Taj koji ih je susio mozda ih je i skroz osusio ali dok su one dosle do tebe verovatno su nakupile malo vlage iz vazduha i postale savitljive, ne znam koliko je pametno susiti na radijatoru jer je radijator ipak vreo a ne preporucuje se da se suse gljive na visokoj tempraturi,najbolje bi bilo kada bi imao malo silica gela ili tako nekog absorbera. Moze i sa pirincem da se odradi video sam par primera negde.

Detaljnije imas u temi za susenje i cuvanej gljiva
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Lest »

Na radijatoru ih necu susit,ma nije potrebno susenje koliko sam skuzio,malo jesu mekane ali se vidi da su smezurane.Na radijatoru susim vrganje,maglene,lisicke itd;)
Samo sam ih maknuo iz folije i ostavio u teglici u ormaru.

Drzao ih je lik u frizideru,tako ih cuva nakon susenja i branaja kaze.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Odgovori