Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
cke
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.04.2012, 02:20
 pohvaljen: 3 puta

Duplo sterilisanje razi ili vermikulita

Post Postao/la cke »

Pozdrav,
interesuje me samo da li duplo sterilisanje raži ili vermikulita umanjuje šanse kontaminacije.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Red »

mislim da nema smisla duplo odradivat sterilizaciju ako je odmah u startu odradiš kako spada. umjesto duple sterilizacije povecaj vrijeme sterilizacije npr da se ne zezas sa duplim kuvanjem :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
cke
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.04.2012, 02:20
 pohvaljen: 3 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la cke »

Hvala :)
Avatar
cke
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.04.2012, 02:20
 pohvaljen: 3 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la cke »

A da li je ok metoda ispod, ja sam se pridržavao uputstava sa ovog sajta i onda sam naso ovu metodu i malo se igrao i kombinovao, što znači da nisam spore skidao skalpelom već ih sterilisanom vodom da kažem otopio i onda sve to sprao u sterilisanu čašu gde sam ih par puta usisao i izbacio iz šprica da bih sve lepo razbio.

Evo link pa mi recite šta mislite o tome:


[media]link[/media]


:)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Red »

zasto da ne. ne postoji neko konkretno pravilo kako ubaciti spore u šprice, opcenito uvijek idem za time da izaberem najjednostavniji nacin i najbrzi o cemu god da se radilo.

ne vidim nista lose u ovoj varijanti, samo bi trebao prostor koji je zbilja cist dok odradis sve sto trebas laganini.

mozda najjednostavnija varijanta, bez puno peripetija, pod uvjetom da nisi dobio print vec ga sam radis za daljnje eksperimente.

odrezat klobuk, stavit ga na ravno dno sterilne čaše (kao što bi to napravili sa folijom), prekrit rub čaše papirom nekim i sutradan ubaciti vodu i u šprice :) još jednostavnije :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avicularia

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Avicularia »

kratko pitanje: koliko je potrebno da pinaje počne na temp 23-25 i vlaga 95-99? 6 dan i još ništa
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la tommyzg »

treba oko 10ak dana, kako kad :) samo strpljivo, sad ce to za koji dan ;) :thumbsup: :mushroom:
chronosmar
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 15.05.2012, 10:22

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la chronosmar »

dali netko zna sto o Thai Koh Samui i PESHawaïan gljivama?
na cemo najbolje rastu temarature i slicne info...hvala unaprijed
uzivajte gljivoljupci:)
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Kimera »

Koliko sam ja shvatio, imena streinova su samo imena i parametri uzgajanja su univerzalni za sve Psylocibe Cubensis vrstu gljiva. Tako da to što piše na printu nije baš bitno, to je navodno povezano sa načinom razmnožavanja gljiva tj. sa sporama.
Što se tiče hranjive podloge izgleda da je najbolje radit sa raži, prosom, sjemenke za divlje ptice a za kejkove je dobo i brašno od smeđe riže.
Dok kao substrat izgleda da je najbolji mix coco-coir, konjski izmet i slama. Malo pročitaj o metodama ugoja na forumu :thumbsup:
slika
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Namaste »

ljudi ima li iko od psihonauta da je iz novog sada? nadam se da ovim ne krsim pravila foruma..
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Odgovori