Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Psiho Cubensis
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 17.04.2019, 13:15

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Psiho Cubensis »

Kolike su idealne? 250 ml? Imam dosta ovih od pola litre pa me zanima mogu li njih koristiti?
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Spunk »

Nisam strucnjak, al...
Koliko toga imas? Moja logika je da expres lonac bude sto popunjeniji. Ako je dovoljno visok za 720 ml(to je kao neki uobicajeni volumen) nema mi smisla stavljat ista manje
Jebivjetar
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la bianco.rosso »

Nebitna je velicina tegle, bitno je da se ne suzava previse tegla pri otvoru da bi mogao lakse da izvuces, i samo popuni teglu sa 2/3 otprilike. Pre svega naravno ocisti tegle, vidi da to u svakom slucaju budu nove tegle, a ne neke stare od ajvara :)
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Vuk.Sramotnjak
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.04.2019, 11:35

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Vuk.Sramotnjak »

HITNO
STA SE TU DESAVA??

slika

Kao da se kolicina razi smanjila i dolje se pojavila zutkasta tekucina. Kud dalje s tim?
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Duka »

Imaš previše vode u tegli, to možeš odmah da baciš, garantovano će se kontaminirati bakterijama.
kastanjer11
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 08.05.2014, 10:41
Ima zahvala: 4 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la kastanjer11 »

Pozdrav ljudi, ovako, drugi mi je uzgoj, prvi je super prosao i na drugom radim sve isto osim sto je druga vrsta. Kolonizirao se supstrat, cijeli dan sam ga namakao u vodi, perlit je vlazan, stijenke pospricane ali vlaga mi je na 80 % i temp izmedu 22 i 23 ° C. Kako bi mogao povecati vlagu? U prvom uzgoju sam cake-ove drzao na aluminijskom pladnju a sada sam ih stavio na komadic folije.
Lp
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Duka »

Koju vrstu gajiš? Ako je neki strain cubensisa ne moraš se zamarati oko vlage, vlaga ti je sasvim dobra, ne mora biti kao u džungli, u prirodi nije nikad idealna vlaga i one i dalje rastu ko kude, mnogo bitnije ti je da provetravaš često, da držiš temperaturu iznad 20°C i da budu izložene svetlu kad bude vreme za plodonošenje.
kastanjer11
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 08.05.2014, 10:41
Ima zahvala: 4 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la kastanjer11 »

Koristim mazatapec, prije sam gooden teacher. Trenutno su na indireknom svijetlu.
kastanjer11
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 08.05.2014, 10:41
Ima zahvala: 4 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la kastanjer11 »

I sada sma probao jos dodati vode na perlit ali vlaga se dize, cak je pala na 77%.
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la bianco.rosso »

Drugari šta mislite, u pitanju je raž i cambodian, pre 3 nedelje stavljen u tegle, je li ovo dovoljno povezalo micelijum da krenem da mešam sa coco coir itd.. ili da sacekam još ??


slika

slika

slika

slika
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Odgovori