Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
djokan
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 21.01.2015, 20:58

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la djokan »

pozdrav,mene zanima posto sam laik kako da prepoznam da li je magicna gljiva ili diler samo hoce da uzme pare pa mi je ubrao nesto.trazi dva ipo soma za 2g.pozdrav
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Homunculus »

U 90% posto slučajeva uzgoja pa i prodaje "magičnih gljiva" radi se o vrsti Psilocybe cubensis...izguglaj malo, imaš bezbroj slika kako ta vrsta gljiva izgleda, kako sveža tako i osušena...
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Slikaj i stavi tu sliku. To ti je najsigurnije.
Ali svejedno moj osobni savjet je da nemaš nikakva posla s odvratnim dilerskim smećem, za te novce si možeš godinama sam uzgajat za osobne potrebe.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
djokan
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 21.01.2015, 20:58

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la djokan »

Hvala na savetu,resio sam probati pa ne znam da li mi se isplati da ioako nisam probao krenem da gajim.Dacu ove dve crvene,slikacu vam sta sam dobio da bih bio siguran da li to jesti ili ne.Procitao sam dosta toga vezano za curke znam sta treba ocekivati,znam da moram biti odgovoran..pozdrav javljam se kad bude stiglo i ako valja obavezno cu ostaviti trip report. :)
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Zgubidan »

E ovako, prije godinu-dvije sam ostavio par otvorenih tegli (od kojih sam odustao) i rodile su gljive na 15-ak stupnjeva. Trebalo im je 4-5 dana duže da narastu gljive od pojave prvih pinova i bilo ih je manje nego u idealnim uvjetima, ali su bile jebeno potentne! Bile su golden teacher. Nisam previše razbijao glavu time... Ove zime mi je uspjela PESA na temp od 15-16 stupnjeva i bila je jebeno potentna (uspoređujući je s PESOM uzgojenom na idealnoj temp.). Znači moji printevi su bili u pitanju u oba slučaja.. Doduše PESU sam sad imao na integralnoj smeđoj riži, pa je i to moguć razlog veće potencije.. Uglavnom, nekak brijem da su gljive koje su rasle na manjim temp. puno potentnije. Pa imate li kakvih saznanja o utjecaju temp. na potentnost? Naravno, sasvim je moguće da su se drugi faktori posložili pa da su zato bile jače, ali definitivno su bile jače..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la AFX »

Imao sam golden teacher na poprilicno niskim temperaturama..ono bez grijaca/grijanja i icega na kucnim zimskim temp, no ne bih mogao reci da su nesto potentne bile, stovise potencija im je bila poprilicno slaba (no to brijem zbog drugih stvari).
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
AtomicUniverse
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 09.03.2012, 15:37
Ima zahvala: 1 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la AtomicUniverse »

Ljudi, može li mi netko reći koji je legalan status magic trufflesa u Hrvatskoj?
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la wonaabi »

psilocibin je na popisu, a iz čega god možeš dobit ilegalnu supstancu je ilegalno...tehnički da imaš samo micelij uhitili bi te zbog laboratorija droge jer iz micelija možeš ekstrahirat psilocibin, ista stvar je s trufflesima.neznam kolko je pametno naručit i kolko su pripremljeni na carini za razliku između oraha i trufflesa al da uspješ nabavit spore i da uzgojiš par teglica doma za sebe mislim da nikog nebi zanimalo...nit si neko narkomansko đubre zbog toga nit mlatiš pare.
recite ne yogi, kao drogi!
AtomicUniverse
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 09.03.2012, 15:37
Ima zahvala: 1 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la AtomicUniverse »

Ajde recimo kad bi to palo na carini...Da li bi u tom slučaju samo izgubio novac ili bi mi na vrata pokucao gospon policajac?
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Chegi »

I ja se vodim ovom wonaabi-evom logikom :D

Pritom sam sam ja iz Srbije i proverio sam po zakonima i ilegalnim supstancama i zapravo Psilocibin ne spada u opojne droge nego psihotropne supstance. A za psihotropne supstance nema hapsenja po krivicnom zakoniku kod nas :sunn:
Odgovori