Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Mr.Bean je napisao/la:A sto je sa misaonim tokom i fokusiranjem tokom dana kada bi se svaki dan uzelo 0,1 npr?
probaj pa vidi, izoštri, podigne lagano energiju i vibraciju, motorika uma nije narušena ali je svijest mrvu izmjenjena
Mr.Bean je napisao/la:A 2g mi trenutno zvuce malo previse ;).To bi me bilo strah,mozda kada malo bolje upoznam sve to...
upoznaj bolje i pročitaj iskustva drugih. osobno smatram da rizika nema ili je zanemariv prema onome što možeš dobiti. s gljivama netreba biti cilj samo zadovoljiti osjetila neprestanom ugodom iako i kroz to mogu razbijat emocionalni grč. al gljive daju puno više, ima jedna inteligencija posebna u tom iskustvu koja uči veoma korisne stvari koje dovode do promjene. Također znaj da je straha strah da ne nestane iz tvog uma, netrebaju mu racionalni razlozi, to je parazitska iluzija koja živi od iracionalnih briga spletena u misaonu mrežu uma, ne želi da joj se hranjenje zaustavi i boji se promjene.
Ja mislim da je isplativo pretrpit moguči bad trip u par sati zbog velike šanse za promjenom na bolje nego nastaviti život u neprestanoj emocionalnoj i mentalnoj torturi, odnosno u neprekidnom bad tripu.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la sinnerman »

Beyond Ra je napisao/la:Ja mislim da je isplativo pretrpit moguči bad trip u par sati zbog velike šanse za promjenom na bolje nego nastaviti život u neprestanoj emocionalnoj i mentalnoj torturi, odnosno u neprekidnom bad tripu.
Ne bih mogao više da se složim.
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 08.04.2015, 11:55, ukupno mijenjano 2 puta.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la AFX »

Jedno pitanjce, vec mi 4-5 dana gljivice stoje ovako bez pomaka..ima tko ideju sta bi se moglo događati?

slika
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la dimitrije »

Verovatno im je debeo kasing, pa im treba malo više vremena da probiju.
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Green Rat »

Da li netko zna ako bi se Panaeolus cyanescens mogle uzgojiti na kokosu ili je kravlje/konjsko gnojivo obavezno?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Gnojivo je obavezno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Shumar
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 05.11.2013, 13:35

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Shumar »

Pitanje-pišem tu jer vidim da je tu najaktvnije
Ovako,stavio sam jedno stotinjak psilocibin serbice u 700 ml meda,imale su jedno 8 grama,sad jel to premalo ili nije ,neznam,ali kako su ubrane u 10-11 mjesecu uglavnom,jedna je bila skorz crna,zaboravio na nju,i sad sam metnu to sve u mlinacc i smljeo i stavio u med.uglavnom nemrem zaspat jer me muči ta jedna gljiva.Znam da kad je ubrana da je ubrana tako crna ali naizgled kao p.serbica,logicno mi je da je pocrnila jer je očito prirodno vrijeme njeno došlo,ali nije bila velika,klobuk niti centimetar,E sad pošto je ona se u mlincu pomiješala sa svim gljivama dali je moguće i da je otrovna da nebude ništa i dali je uopče otrovna?I dali mogu taj med odnijeti negdje na analizu ako neznate odgovor.

Hvala puno
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

I da je najotrovnija vrsta, toliko malena pomiješana u tolikoj količini bi bila potpuno bezopasna. Ne postoji niti jedna malena crna gljiva koja je značajno otrovna, u najgorem slučaju se možeš malo oznojit od tragova muskarina.
A nositi na analizu nešto puno ilegalnog psilocibina... Hm...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Ka3p »

E hypno dal mi mozes Reci posto vidim da se razumijes , kad je najbolje vrijeme da te magicne gljivice izrastu na pasnjacima ili u sumicama ? Hah, Mislim da I'm je pogodno I ovo sad vrijeme ako se ne varam, pa da odem prozujat uokolo mozda naletim na rudnik psilocibina :grin::grin:
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Ne. Gljive umjerenih krajeva imaju jako kompleksne mehanizme plodonošenja, nije im dovoljno da samo budu uvjeti povoljni.
Panaeolus cinctulus izlazi kad zatopli iznad 20, znači početak 6. mjeseca, P. semilanceata i P. bohemica 10. mjesec i kasnije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori