Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la sinnerman »

Znam da ponekad preoprezno govorim kad me netko pita dali da proba jesti gljive. I sada sam možda tako nastupio jer mi djeluje da tako preuzimam odgovornost na sebe. Pa ih ni previše ne hvalim.
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 11.02.2015, 11:30, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Mr.Bean
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 06.01.2015, 17:58

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Mr.Bean »

vau,hvala na odgovorima....citao sam jako puno o gljivama u zadnjih nekoliko godina i sve znam sto se tice set i settinga.ova ideja sa mikrodoziranjem mi je jako zanimljiva jer mislim da mi se ne moze nista lose dogoditi ako uzmem tipa 0,2.samo je problem sto radim i sto zelim biti fokusiran na poslu pa ne dolazi bas u obzir da to radim u danima kada radim.sto se "terapije" tice,kako bi ih trebao konzumirati (ukoliko se odlucim za njih)?0,2 nekoliko dana zaredom ili samo vikendom po malo???
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

sa terapijom mikrodoziranja ja bi preporučio svaki dan uzimati, redovno, sigurno ne radiš cjeli dan. u tom slučaju trip efekt nećeš osjetiti, daleko je to od ičeg sličnog tripanju, al ovisno o dozi osjetit ćeš lagani energetski pomak unutar sebe. znam za sada osobno troje ljudi koji uzimaju tinkturu protiv teške depresije i oduševljeni su rezultatom. terapija-psilocybinom-p-cubensis-ms-mul ... t2065.html
doza do 0,1g ili do 20 kapi tinkture je dovoljna, može se uzeti ujutro i navečer. uzimaj neki period i vidi rezultate. A doza za trip od oko 2g također preporučam jer te to može odvesti do visokog i širokog razumjevanja svojih tegoba i time pravi psihijatarski tretman s kojim možeš sam riješiti problem, uklonit uzrok razumjevanjem i time mjenjanjem sebe, svojih obrazaca razmišljanja koji uzrokuju depresiju. Bad tripa se nemoraš bojati jer ako se i dogodi vrlo vjerojatno ćeš imati veliku korist od njega isto u vidu svoje namjere za rješavanjem problema depresije. Samo treba slušati i pratiti što se događa, gljive inteligentno vode i usmjeravaju svijest do onog što se treba vidjeti i razumjeti.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Neevals_97
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 09.01.2015, 20:55
Ima zahvala: 1 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Neevals_97 »

Mislim poceti sa uzgojem "magicnih gljiva" pa me zanima dali postoje neke legalne i koju vrstu da narucim, tj. Koja je najbolja za pocetnike ?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Sve su ilegalne, vrsta prikladna početnicima je Psilocybe cubensis.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Zgubidan »

Muhare su legalne :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Neevals_97
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 09.01.2015, 20:55
Ima zahvala: 1 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Neevals_97 »

Muhare ? Nisu li one otrovne ? I isto udaraju kao i ostale ?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, nisu otrovne, ne udaraju ko ostale i ne mogu se uzgojiti u sobi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Mr.Bean
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 06.01.2015, 17:58

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Mr.Bean »

Beyond Ra je napisao/la:sa terapijom mikrodoziranja ja bi preporučio svaki dan uzimati, redovno, sigurno ne radiš cjeli dan. u tom slučaju trip efekt nećeš osjetiti, daleko je to od ičeg sličnog tripanju, al ovisno o dozi osjetit ćeš lagani energetski pomak unutar sebe. znam za sada osobno troje ljudi koji uzimaju tinkturu protiv teške depresije i oduševljeni su rezultatom. terapija-psilocybinom-p-cubensis-ms-mul ... t2065.html
doza do 0,1g ili do 20 kapi tinkture je dovoljna, može se uzeti ujutro i navečer. uzimaj neki period i vidi rezultate. A doza za trip od oko 2g također preporučam jer te to može odvesti do visokog i širokog razumjevanja svojih tegoba i time pravi psihijatarski tretman s kojim možeš sam riješiti problem, uklonit uzrok razumjevanjem i time mjenjanjem sebe, svojih obrazaca razmišljanja koji uzrokuju depresiju. Bad tripa se nemoraš bojati jer ako se i dogodi vrlo vjerojatno ćeš imati veliku korist od njega isto u vidu svoje namjere za rješavanjem problema depresije. Samo treba slušati i pratiti što se događa, gljive inteligentno vode i usmjeravaju svijest do onog što se treba vidjeti i razumjeti.
A sto je sa misaonim tokom i fokusiranjem tokom dana kada bi se svaki dan uzelo 0,1 npr?A 2g mi trenutno zvuce malo previse ;).To bi me bilo strah,mozda kada malo bolje upoznam sve to...
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la sinnerman »

Vjerojatno će ti prvih dan/dva, možda biti malo smušeno, nakon par dana ćeš se naviknuti pa ti neće smetati. Napravi to prvih dva dana popodne... da testiraš.
Ako počneš sa mikrodozom, a pošto se na gljive stvara visoka tolerancija neće ti biti dosta 0,5 g za testiranje tripa.
Ali ove manje doze i snažni trip na 3g i na gore nije ni blizu isto. Kao da skočiš sa stolice i onda znaš kako je baciti se sa bungee-a.
U svakome slučaju doze, osjećaj, misli i trip,to je toliko individualno da će ti svatko ko ih je probao i ljudi ovdje reći svatko svoje mišljenje i znanje od kojih su sva točna. :mushroom:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 24.03.2015, 12:06, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Odgovori