Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la pjegava hijena »

Zgubidan je napisao/la:Pet shop u citi centru one na slavonskoj. Imaš i u ikei, ful jeftin! Ja kupio 4 paketa prošli vikend:) Na odjelu s biljkama, znači taman prije skladišta i blagajni... Paa ako usput trebaš ormar, krevet ili stol, imaju i toga :)
Evo da javim odmah i za druge koje zanima, prošao sam sve mjesta spomenuta i našao u Ikei jedino! A pošteno sam se i navozio i nahodao dok nisam tamo sletio! :p

Jeftino dosta, kupio sam par paketa, da se nađe kad zagusti! :thumbsup:

Hvala svima na pomoći! :YMHUG: :heartbeatt:
Avatar
dreamliner444
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 26.03.2014, 17:54
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la dreamliner444 »

pozz ekipa evo me opet :)..imam problem...tegle su mi 100% kolonizirane a nikako nemam vremena to bacit u box pa me zanima koliko to tako moze stajat i cekat?
U proljetnu je noć
otišao čovjek
svirajući frulu
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

kod mene je bila situacija da su čekale dva tjedna, ako ne i više, i nije bilo nikakvih problema
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Zgubidan »

Gasi grijanje i mogu stajat pun k..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la username7 »

Pozdrav ekipa, totalni sam početnik u svijetu gljiva, tek sam prije par dana pokušao inokulirati prve BRF čaše, trenutno sam u iščekivanju bilo čega...u fazi sam da bi se veselio i kontaminaciji - barem bi bio znak da se nešto ipak miče. :)

Nego da krenem redom : 13.11. naručene spore sa FSRE (golden teacher/ili/mexican); 10.12. stigle spore; obzirom da (zasad) nemam expreslonac, odlučio sam se na BRF cakes - PF tek; sterilizacija 90 min, rukavice, alkohol, sve po vodiču. Doduše, vodu za špricu sam uzeo direkt iz pipe (ne znam što mi bi) i tako napravio jednu 10ml otopinu sa manjim dijelom printa. Prvo sam inokulirao tri čaše, a onda kad sam vidio da sam možda trebao koristiti destiliranu vodu za duže čuvanje, odlučio sam iskoristiti ostatak otopine na još tri čaše...trenutno svih 6 čaša stoji na kuhinjskom elementu u kojem je bojler, skroz pri plafonu, mislim da je temp negdje oko 20ak stupnjeva, koliko sam pročitao to znači sporiju kolonizaciju uz manju mogućnost bakterijske kontaminacije

slika

Prošlo je 5 dana od inokuliranja prvih čaša i još ništa, a do prvih (bilokakvih) znakova bi vas zamolio za par odgovora/savjeta:

1. Je li ovo brašno smeđe/integralne riže (to sam koristio)?
slika

2. slika
Ukoliko je opis točan i radi se o P. Mexicana - Strain A, te naravno ukoliko se kojim čudom za prvi put ipak razvije zdravi micelij, može li se stvoriti taj sklerocij i/ili gljive i ovako u BRF čašama ili bi bilo bolje/sigurnije nakon eventualne kolonizacije (i nabavke expreslonca) prebacit to u neki drugi substrat?
Hvala unaprijed na odgovorima i savjetima.
Naručio sam opet spore al sad sam precizirao cubensis (B+/syzygy/treasure coast), a dok ne stignu - čitam, čitam i čitam... :-B
Mr.Bean
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 06.01.2015, 17:58

Re: Pravila Foruma i finog ponašanja

Post Postao/la Mr.Bean »

Da ne otvaram novu temu, i ja patim od depresija.Povremeno i tjeskoba ali ugl depresija.Znaci kod mene je svaki,ali bas svaki dan prisutna nervoza i tu su naravno uvijek negativne misli.Stvar je u tome sto sam 2 godine isao kod 2 razlicita psihijatra i uzimao brdo antidepresiva,no na zalost nista nije pomoglo.Niti je islo na bolje niti na gore,sve je bilo isto.Uz to sam posjetio nekoliko lijecnika i alternativaca i opet...niti mi je sto bolje niti losije.Nikada nisam probao gljive jer imam strah od toga da cu se zbedirat i da cu panicariti ali s druge strane me uzasno zanima to iskustvo.Pa da vas pitam,dali je netko osobno lijecio psihicke probleme sa gljivama?Ne zelim nikakva istrazivanja i statistike nego osobna iskustva.Hvala

p.s. ovo je trebalo ici u temu "lecenje depresija psihodelicima" pa neka moderator prebaci.moje isprike,ne znam kako je to ovdje zavrsilo
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Shanti »

Za početak bih preporučio mikrodoziranje, znači jako male količine u više navrata tokom dana (2-3 puta)...pa kasnije ako primjetiš da ti je bolje, uzimat malo veće količine postepeno...

teško je odrediti uzroke depresije, no mogu biti mnogi...prvo i osnovno po mom mišljenju tijelo mora biti čisto...detoksifikacija dakle, jedi puno voća, povrća, orašastih plodova...jedi malo više puta tokom dana...

vježbaj, trči, znoji se...znam da je možda teško ali natjeraj se...i ni slučajno nemoj misliti da je depresija tvoje prirodno stanje, da te obuzelo, možda ćeš reći da si sve probao, ali probaj jače !

izvodi mentalne tehnike kao Hoponopono, vizualizacije i slično... :thumbsup:

prouči i ovo : http://www.thepresenceportal.com/Articl ... rt%20I.htm

http://www.thepresenceportal.com/Articl ... t%20II.htm

i na kraju krajeva, s obzirom u kakvoj dolini suza živimo, sasvim je normalno osjetiti depresiju...
tko je ovdje savršeno sretan, tom nisu sve na broju :p

sretno ! :sunn:
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la sinnerman »

Za g. Mr. Bean

Uglavnom je prije sve skupa odradilo... prehrana, čitanje, pisanje, razmišljanje, vježbanje, meditacija......

Ako nisi siguran za tripovanje, probaj sa mikrodoziranjem (kako Shanti kaže), postoje studije sa raznih sveučilišta u primjeni psilocibina u lječenju depresije i poremećaja raspoloženja.
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 08.04.2015, 11:57, ukupno mijenjano 3 puta.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

mr. bean ja bi ti svakako preporučio da uzmeš 2g psilociba kubensis, kad si sam i siguran da te neće nitko ometati, složi si ugodnu atmosferu i imaj pripremljenu neku glazbu koju voliš, lako izvuče iz bad tripa. Možeš imati velike koristi od tog iskustva, za mene one su vrhunski psihijatar i sredstvo za balansiranje svih razina tijela. Nemaš što izgubiti, bad trip pretrpiš, a imaš jako puno za dobiti. Imale su veliku ulogu u lječenju moje anksioznosti i depresije i učinile veoma dobar posao. Danas je poznato da gljive imaju velik potencijal baš kod tretmana takvih bolesti, kod duševnog i mentalnog tereta.
Samo dobro osluškuj, promatraj, prepusti se osjećajima, pusti iz sebe emocije koje će se stvoriti i nedaj se da te um uvuće u svoje strahove.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Zgubidan »

Ja isto mislim da su me gljive posložile u glavi skroz! Najbolje je to da kad te poslože, složen si barem godinu dana! Dakle ne trebaš ih na dnevnoj ili tjednoj bazi. Negdje smo već raspravljali, mislim da je baš Sinnerman bio u raspravi, i kak veli, bed trip zapravo ne možeš nazvat bed tripom. Mislim da ti takav i treba, ti su najpoučniji. Meni su prvih 10-ak tripova bili bed tripovi. Pa ak poslije svakog nisam odustajao vjerojatno i nisu tak strašni :)
Dakle i meni su pomogle!
Ali budimo objektivni, pa zaključimo da si postavio pitanje na forumu na kojem očito svi vole gljive. Pa kad čitaš forum i slične teme ovoj, imaš dojam da gljive pomažu 100%! Iako ne znam nikoga kome su pogoršale situaciju, moramo uzeti u obzir da ima i takvih. Pa kaj reć, prouči, nauči i zaključi dali je to za tebe. Ja sam čitao i učio o gljivama barem 6 mjeseci prije prvog probavanja.
I ja ti nikako nebih preporučio da uzimaš sam za prvi put! Treba ti neka osoba od povjerenja s kojom si već plakao i smijao se...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori