Štetnost psilocibinskih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la shroomko »

Alkohol je loš za jetru to svi znaju, a na gljivama praktično ne osjećaš alkohol i glupo je uopće pit, eventualno koje pivo radi gušta.

Ne znam koliki je on alkos, čim je pio veće količine na gljivama znači da ima dooobro utabanu naviku alkoholiziranja ili je eventualno pojeo prvi put gljive i nije bio upozoren da alkohol nema nikakvog utjecaja na psihu, jedino zatruje tijelo.

Korisne biljke za jetru su kurkuma (odlično ide s rižom) i ulje sikavice (ovo drugo je malo skuplje ali isplati se kupiti ako je alkos ili ako želi obnoviti jetru u kraćem vremenskom periodu).
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Ma heh. Nije prvi put ali biti će da je od alkohola...

Koliko sam čitao po netu nema štetnih efekata ni za bubrege. Da li je moguće doći do nekih problema ako se češće uzimaju !? Naravno samo ako se uzimaju ne zagađenje, ne zaražene gljive.

Da li uopće postoji što bi se moglo dogoditi ako se uzimaju češće !?
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la cj80 »

alkaidi i alkohol=trovanje svog tjela ko to radi da prostis kreten je jer unistava sam svoj hram ali ja to gledam sa duhovne strane, kako jedan poznanik kaze tu sa foruma i voda nevalja u velikim kolicinama tako ni alkohoh pogotovo kad se mjesa sa psilocibom ili bilo kojom aktivnom tvari.
Naci balans je umjece ali balans se nedobiva tako da se nataces alkoholom i gljivama dva dana to je po meni zloupotreba jednako kao kad duvas jos trave a nemozes biti jace naduvan to su pubertetske spike zbog kojeg su nase gljivice dosle na los glas :-?
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la cj80 »

Klaypex Delusion je napisao/la:Ma heh. Nije prvi put ali biti će da je od alkohola...

Koliko sam čitao po netu nema štetnih efekata ni za bubrege. Da li je moguće doći do nekih problema ako se češće uzimaju !? Naravno samo ako se uzimaju ne zagađenje, ne zaražene gljive.

Da li uopće postoji što bi se moglo dogoditi ako se uzimaju češće !?
ne bubrezi ljudi odlaze vam jetra jer je cube nejestiva gljiva i u prekomjernoj dozi sjebava jetru pogotovo u kombi sa cugom.
Recimo da ti je GT najbolja vuglja i samo nju jedes nakon nekog vremena ces stvoriti imunitet na tu vuglju i njihvo djelovanje za to nikad iste gljive u raznolikosti je fora, ja jedem gljive jednom mjesecno jos od prvog gljivarenja u amsterdamu tip mi rekal svaka 4 tjedna je uredu ucestalo konzumiranja psihodelika moze dovesti to psihickih bolesti tipa sizofrenije, znam par slucaja ali sami su si krivi za to pa nije normalno da jedes gljive svaki dan da rak raka hebe otici ces papappa sa moazgom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Kako si samo uspio toliko glupost natrpati u jedan post...

Kao prvo, psilocibin ne šteti jetri, pa neznam o kakvoj količini da se radilo. Lako se razgradi i nije toksičan niti za jedan organ. Jedino što gljive mogu nadražiti je želudac zbog neprobavljivog hitina u njihovim stanicama, zato jer ih jedete suhe i sirove.
Drugo, želiš reći da se 'gt' po sastavu i djelovanju razlikuje od bilo kojeg drugog Psilocybe cubensisa, i općenito od bilo koje gljive koja sadrži psilocibin?
Znači 'imunitet' se ne stvara na psilocibin, nego na ime gljive koja ga sadrži? Ti dakle ne pričaš o privremenoj toleranciji na psilocibin, nego na dugometražni imunitet na gljivu s određenim imenom?
Istina je da triptamini mogu biti okidač za šizofreniju kod ljudi koji ju genetski imaju, i da mogu izazvati privremenu psihozu ili smanjiti sposobnost prosuđivanja i kritičkog razmišljanja. Ali to se može dogoditi već nakon prvog puta, frekvencija uzimanja nema pre veliku ulogu u tome.

Ja nemam ništa protiv da ti vjeruješ u lažne gluposti, ali ako netko nov to vidi bi mogao misliti da je istina. Ako neke informacije izvlačiš iz guzice i ideš po vlastitom 'osiječanju', bilo bi bolje da ih zadržiš za sebe...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la Zgubidan »

Nama je još u srednjoj profa iz biologije rekla da sve gljive padaju teško na jetru. Ali to ne treba brinuti ljubitelje magičnih gljiva jer gledano ko obrok pojedemo jako malo. Pa 10 doza gljiva šteti manje od pizze na kojoj dobiješ preko 30 g gljiva...
Mislim da su gljive manje štetne i od trave i od duhana.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Profesori su cesto indoktrinirani debili, i to je potpuna neistina. Stetne su za jetru gljive koje sadrze spojeve koji unistavaju jetru, najpoznatija je zelena pupavka.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la dawsongeek »

dal je itko ikad radio istraživanje zašto one uopće sadrže taj psihoaktivni spoj ... da li im služi kao neka zaštita od nametnika ili neš sl. ? ili im možda služi kao razmnožavanje ... kak bi inače gljiva koja raste u tropskim i suptropskim rasla tu po balkanu :iidea: ... jebate nismo ništa drugačiji od onih mrava kojima cordyceps raste iz bulje ... mi imamo barem fruting komore :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Psilocibin je prirodni toksin kao i svaki drugi. Nadrogirana zivotinja koja nije na vrhu hranidbenog lanca nece dugo pozivjeti. Tek se u zadnjih par tisuca godina pokazao i kao dobro sredstvo za razmnozavanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la cj80 »

jos je puno enigma oko cubova isto kao i sa travom jos neznamo sto sve mozemo dobroga koristiti isto kao sto se od sative moze napraviti 30 puta bolji toplinski izolator od staklene vune, pa sad jebi ga strpljen spasen ali sa godinama se postaje pametniji pa bumo valjda i mi jos nekaj proaktali, ove godine sam napravil experiment na outor biljci di sam mjesao glisnjak zemlju i potroseni dobro isusen micelij kad poberem bum rekal razliku mozda sve pode pajcekima
Odgovori