Štetnost psilocibinskih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

LSD moze "dovesti" do shizofrenije kao sto mogu svi psihodelici (isto tako neki vrlo vjerojatno imaju potencijal za ljecenje iste). Do shizofrenije mogu dovesti i alkohol i cigarete. Poanta je da ne mogu uzrokovati shizofreniju nego je samo aktivirati. Shizofrenija se kod vecine ljudi javlja u kasnim 20tim godinama a cijeli niz supstanci i dogadjaja je moze aktivirati u odredjenom trenutku.

A ovo da su gljive posebno lose za jetru. Pa ako i jesu sigurno su puno manje lose nego hamburger i kola XD. Mislim da svakako pozitivan utjecaj gljiva na osobu nadmasuje stetnost.
Npr. duhan ima i pozitivnih utjecaja ali negativni (prvenstveno zdravsteni) nadmasuju korist. Dok kod gljiva gotovo sigurno pozitivan utjecaj i na samo tijelo daleko nadmasuje svaki eventualno stetni.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la Chegi »

Morpheus je napisao/la:Kazu da moze da utice na povecanje mogucnosti da obolite od sizofrenije ili neke slicne mentalne bolesti, ali istovremeno je dobra experimentalna terapija protiv opsesivno kompulzivnog poremecaja...

Ovo mi se svidja sobzirom da mislim da imam problem sa opsesivno kompulzivnim poremecajem :)
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la 314 »

[media]link[/media]

ovo drži vodu jer su moje gljive pomogle prijatelju koji boluje od cluster glavobolje :sunn:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la sometimes »

evo bas neki dan je bio clanak u novom listu (za one koji neznaju to su regionalne dnevne novine za okolicu rijeke) i pisalo je da nase male gjivice pokazale vrlo dobre rezultate u lječenju depresije, neki ameri su radlili studiju i za pocetak se pokazalo da utjecu pozitivno na tu danas svakidasnju pojavu....

eto, pa u boj protiv depre...
....it didn't make any sense.....
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la pecurko »

Skoro sam obradovao neko društvo i skuvao im čaj. Svi osim mene i još jednog ortaka su prvi put uzimali gljive.
Jedan od njih ima onu bolest svakog četvrtog muškarca- daltonizam za zelenu boju...to svi u društvu znaju.
Posle recimo sat vremena, taj drugar je krenuo da vrišti... ja se istripujem da mu je loše i krenem da ga tešim, on počinje da plače, a ja mu govorim: To su pečurke, proći će uskoro, sve je o.k., a on će meni na to: Nadam se da neće prestati nikad.
Čovek je po prvi put video zelenu boju, a ne sivu, plakao je od sreće.
Na žalost njegov vid se vratio na staro po prestanku dejstva, ali bar je postao svestan kako izgleda zelena, sad kaže da je razlikuje od sive od te noći...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la dr.manijak »

E o tome sam bas par puta razmisljao.
Kakve bi boje videli daltonisti i slepi ljudi.
Odlicna informacija. :thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la Chegi »

dr.manijak je napisao/la:E o tome sam bas par puta razmisljao.
Kakve bi boje videli daltonisti i slepi ljudi.
Odlicna informacija. :thumbsup:

Interesantno,mozda ima neka vrsta slepila na koje bi gljive uticale :-o
Avatar
Duke
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 20.02.2012, 22:15
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la Duke »

314 je napisao/la:[media]link[/media]

ovo drži vodu jer su moje gljive pomogle prijatelju koji boluje od cluster glavobolje :sunn:
interesantno je kako je duvan, taj koji moze biti okidac za pojavu ove bolesti a magicne pecurke i LSD, a kontam da i LSA seeds(BWR i MG) sprecavaju njenu pojavu
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la Mary Jane. »

Štetnost je manja od konzumacije Cannabisa, onda nam je sve jasno...znači nema straha od ničega.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
007
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 14.09.2011, 18:39
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la 007 »

Dali govorimo o štetnosti psilocina ili gljive koje ga sadrže? Jer ima vrsta sa dodatnim tvarima koje su dosta toxične. Bombaju na jetru i bubrege. Čim nađem dokument na kompu napisal bum koji strainovi točno i što još sadrže. A koliko me trenutno sjećanje služi to je od onih strainova koji izazivaju vrlo često kod puno ljudi mučninu i proljev nakon 6-10 sati što su se konzumirale. U biti na koncu voyage-a.
Odgovori