Štetnost psilocibinskih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la Vid Svante »

Evo samo da se nadovežem na tekst od prije u vezi štetnosti. Ja sam naime neki dan uzeo jednu gljivu i potom nakon nekih cca 9 -12 sati novu i moram priznati da sam osjetio bolove u bubrezima. Uzeo sam to čisto iz znatiželje jer sam čuo da ne djeluju nekoliko dana nakon uzimanja. Inače ne volim piti alkohol na gljivama pa nisam niti tada pio tako da to nije bio uzrok, osim ako već nemam sje..bubrege.
nocty
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 05.08.2015, 08:29

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la nocty »

Suseno i samljeveno u kolac bez peceenja...bez nekih odugovlacnih turbulencija kao friske kad smo nekad brali i po 10 grama uzimali...od policije bjezali... :mushroom:
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la Zephyrus »

pecurko je napisao/la:Skoro sam obradovao neko društvo i skuvao im čaj. Svi osim mene i još jednog ortaka su prvi put uzimali gljive.
Jedan od njih ima onu bolest svakog četvrtog muškarca- daltonizam za zelenu boju...to svi u društvu znaju.
Posle recimo sat vremena, taj drugar je krenuo da vrišti... ja se istripujem da mu je loše i krenem da ga tešim, on počinje da plače, a ja mu govorim: To su pečurke, proći će uskoro, sve je o.k., a on će meni na to: Nadam se da neće prestati nikad.
Čovek je po prvi put video zelenu boju, a ne sivu, plakao je od sreće.

Na žalost njegov vid se vratio na staro po prestanku dejstva, ali bar je postao svestan kako izgleda zelena, sad kaže da je razlikuje od sive od te noći...
dr.manijak je napisao/la:E o tome sam bas par puta razmisljao.
Kakve bi boje videli daltonisti i slepi ljudi.
Odlicna informacija. :thumbsup:
Chegi je napisao/la:Interesantno,mozda ima neka vrsta slepila na koje bi gljive uticale :-o
Ja sam slijep na par nijansi neke, pojma nemam koje.
Kada sam prije manje od mjesec dana po prvi puta uzeo gljive, odmah sam otišao polagati Ishihara-test (ono kad moraš prepoznati broj u hrpi točkica).
Baš me zanimalo da li će proraditi, zbog toga što sam u vezi vizualnih podražaja na gljivama pročitao puno toga.
Test sam btw. na drugom tripu ponovio, rezultati su bili isti.
Rezultati su mi bili isti kao i kada bi taj test radio straight, znači nikakvog pomaka nije bilo.
Tako da bi ta teorija što se mene tiče bila "debunked", to što je meni svaka boja na tripu bila puno, puno zasićenija, ne znači da je izliječila moju slijepoću na nijanse neke crvene/zelene/žute/kojeveć.
Drugim riječima - boje koje inače prepoznajem, dodatno su se isticale, boje koje ne mogu prepoznati, nisam vidio.
Eto toliko, kada/ako netko bude radio ozbiljne studije u vezi psihodelika, spreman sam svoje iskustvo podijeliti s njim, volio bi barem mrvicu doprinijeti približavanju psihodelika nekakvom mainstreamu.
Moje osobno mišljenje je da su psihodelici u teoriji korisini, da njihov potencijal nije ni približno prepoznat, ali u vezi konkretnog problema koji se tiče raspoznavanja boja, poprilično su beskorisni.
Tvoj prijatelj si je nešto umislio, barem što se mog iskustva tiče, moje iskustvo je utemeljeno na empirijskom dokazu, a on si je valjda samo umislio da vidi nešto.
Da me se krivo ne shvati, ja sam zadnja osoba na svijetu koja bi zabranjivala psihodelike, baš naprotiv, uveo bi ih kao neki način inicijacije, kao što je u bivšoj državi bio odlazak u vojsku (uz mogućnost prigovora savijesti), ali sam isto za to da se o toj temi raspravlja s neke neutralne polazišne točke.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la pecurko »

Vidiš. :-?
Kakav ti daltonizam imaš? Taj drugar nerazaznaje samo zelenu i plavu, vidi ih kao razne nijanse sive. Ostale boje vidi normalno.
I to veče je zaista mogao da razazna i plavu i zelenu.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la huana.meri »

i ja sam dalton na neke boje, padam na testu brojeva i oblika u šarenim nepravilnim oblicima...teško mi iskače boja koja definira broj ili oblik...
na gljivama mi je možda najzanimljiviji dio kad mi se kao upale te boje koje nemam...
ustvari, sve mi se boje pojačaju, ali neke su mi baš onako kao nove, koda ih nikad nisam vidio...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Bezbolni
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 17.03.2017, 08:53

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la Bezbolni »

Pozdrav,

Zanima me da li je netko imao nuspojave nakon tripa kao što su proljev, mučnina i glavobolja?
Ev oveć drugi dan proljevčina i mučnina u želudcu, pojeo sa ženom 1.1g suhi Hawaii. Trip ništa spektakularno ali osjecaj ljubavi, topline, par trauma izašlo za koje sam i prije znao, osvještavanje. Naime kad sam ih uzeo počela je mučnina koja nije niti prestala.
Sad već i tjeskoba navire, od proljeva i mučnine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Hitin (od kojeg su građene gljive) je vrlo teško probavljivi polisaharid, ugljikohidrat. Neki ljudi luče više hitinaze, neki manje. Znači netko će od sirovih, cijelih sušenih gljiva imati samo jaki prdež par sati, netko će patiti s mučninom 3 dana. To je normalno. Utjecaj psilocina na mučninu i proljev je minimalan.
Drugi put si skuhaj čaj od gljiva, hitina se malo otopi u vodi, ne bi trebalo biti nikakve značajne mučnine.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la shroomko »

Bezbolni je napisao/la:Pozdrav,

Zanima me da li je netko imao nuspojave nakon tripa kao što su proljev, mučnina i glavobolja?
Ev oveć drugi dan proljevčina i mučnina u želudcu, pojeo sa ženom 1.1g suhi Hawaii. Trip ništa spektakularno ali osjecaj ljubavi, topline, par trauma izašlo za koje sam i prije znao, osvještavanje. Naime kad sam ih uzeo počela je mučnina koja nije niti prestala.
Sad već i tjeskoba navire, od proljeva i mučnine.
To su ti te traume koje nisi rijesio. Pruzi dobrodoslicu svim tim osjetima, promatraj ih nepristrano. Svjesnost lijeci.

Ili samo cekaj i potisniti ces sve nazad, to je normala sto ljudi rade u takvim situacijama. Iako je to najlosije rjesenje.
Bezbolni
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 17.03.2017, 08:53

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la Bezbolni »

shroomko je napisao/la:
Bezbolni je napisao/la:Pozdrav,

Zanima me da li je netko imao nuspojave nakon tripa kao što su proljev, mučnina i glavobolja?
Ev oveć drugi dan proljevčina i mučnina u želudcu, pojeo sa ženom 1.1g suhi Hawaii. Trip ništa spektakularno ali osjecaj ljubavi, topline, par trauma izašlo za koje sam i prije znao, osvještavanje. Naime kad sam ih uzeo počela je mučnina koja nije niti prestala.
Sad već i tjeskoba navire, od proljeva i mučnine.
To su ti te traume koje nisi rijesio. Pruzi dobrodoslicu svim tim osjetima, promatraj ih nepristrano. Svjesnost lijeci.

Ili samo cekaj i potisniti ces sve nazad, to je normala sto ljudi rade u takvim situacijama. Iako je to najlosije rjesenje.

Shvatio i riješio, mislio sam da je čisto do sastava gljiva jer sam ih prvi put uzimao.
Inače na mjesečnoj bazi imam čiščenja ali rijetko ovakva.
Mogu reći da se vide promjene na mentalu, nešto se riješilo i ispravilo, jedva čekam sljedeće putovanje ali mislim da će biti 2g suhih Hawaiiana, prijašnj je bio 1.1 i nekako mi je bio na pragu li la kao da je trebao preći prag i dati neku puniju sliku
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la AFX »

Nije li to malo premalo?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori