Pomoc oko prvog uzgoja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la oseloth »

Ako ti je prvi grow radi BRF i čaše. Za početak najlakše. Nemoj razmišljati o kvantiteti već o kvaliteti. Za jednu osobu jedna čaša je dosta za par dobrih putovanja tako da ne treba pretjerivati.

Možda je ovo najbolji tek koji sam do sada pročitao

http://www.shroomery.org/8409/PF-Tek

A naletio sam na bitni detalj. Čaše, tegle nakon kompletne micelizacije treba ostaviti na svijetlu u hladnijem dok god se u njima ne pojave prvi pinovi. Tada tek treba roditi. Eh da sam znao prije. Moram probati i Ovako. A i mjere su drugačije. Čine mi se bolje nego sam čitao prije i pravio.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la Gorda »

Do prvih bijelih točkica micelija je trebalo 5 dana od inokulacije spora...nekad je to dva dana, nekad dvanaest...samo strpljenja.

http://www.mushroomvideos.com/
Pogledaj si BRF/PF Tek od 1 do 4... to je stara tehnika, ali garantirano funkcionira! Ima još masa videa i dokumentaraca iz kojih možeš crpiti informacije, ali ovo je nekakva "osnova" i siguran sam da će dati pozitivne rezultate... :mushroom:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Trip Mashrum
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 01.06.2013, 20:35
Ima zahvala: 4 puta

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la Trip Mashrum »

[quote="Gorda"]Do prvih bijelih točkica micelija je trebalo 5 dana od inokulacije spora...nekad je to dva dana, nekad dvanaest...samo strpljenja.

Meni je proslo i preko 15 dana verovatno nema nista od toga ni malo da se pojavi :(
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la Gorda »

pusti jos tjedan do dva... nikad ne znas... ako nema ni kontaminacija, uredu je... nekad im jednostavno treba dugo. Ako ne uspije, a boze moj, kreni ispocetka...ne odustaj! :thumbsup:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Trip Mashrum
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 01.06.2013, 20:35
Ima zahvala: 4 puta

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la Trip Mashrum »

Gorda je napisao/la:pusti jos tjedan do dva... nikad ne znas... ako nema ni kontaminacija, uredu je... nekad im jednostavno treba dugo. Ako ne uspije, a boze moj, kreni ispocetka...ne odustaj! :thumbsup:


Raz mi je suv i nema budji u stvari suv je.a tegle su velike od 720ml mozda zbog toga jer ga ima mnogo
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la muscaria »

Strpljen spašen :)
Ne diraj ništa i čekaj. Ako si sve radio prema uputama, raž ima dovoljno vode koliko treba za kolonizaciju, bez obzira što izgleda suha. Znači preostaje ti samo čekanjeeee..... :)
Peace, Love, Sharing & Understanding
bros22
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 09.06.2013, 04:19

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la bros22 »

Pozdrav!Skroz sam novi u ovome i bio bih zahvalan kad bi mi objasnili proces od kad dobijem spore,kako ih odvojiti i dalje,prije dosta vremena sam našao na hrvatskom sa slikama korak po korak cijeli proces no ne mogu ga više naći,bio bih zahvalan kad bi mi pomogli,pogotovo proces sa slikama bi dobro došao :) Hvala!!
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la muscaria »

Imaš ovdje
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la oseloth »

I još pretraži dnevnike, najčešća pitanja i sve ćeš saznati
bros22
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 09.06.2013, 04:19

Re: Pomoc oko prvog uzgoja

Post Postao/la bros22 »

Hvala!
Odgovori