Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Haha ja sam uvjeren da bi to izgledalo skroz moćno. :) Samo bi trebalo puno truda da se to raširi na sve prostore.
Ja se sjećam prije par godina da sam došao na mjesto na kojem se stalno pušila vutra, i slučajno pogledam okolo i skužim 6-7 biljki gandže koje su već solidno narasle. To je sve izraslo od sjemenki koje su se tu bacale kad bi se dimilo, a zemlja je bila dobra za to. To je ludilo od veselja bilo hah :D I poslije sam dolazio na to mjesto ali ih nisam zatekao. Poslije sam čuo da je murija saznala za to i uništila sve biljke, a velika šteta jer su baš fine i vesele bile, usred šume. :)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la huana.meri »

prošla je ravno godina dana kako sam u raspršivać od šampona nakrkao suhe mljevene serbice, ostatke koje sam imao od poklona sa velebita....
imam svoj predio pošumljene zemlje, divljina prava, sa jednim prirodnim kanalom i predjelom veće vlage...
pošpricao sam na tom mjestu sve šta sam pomislio da bi od lišća, čipsa drvenog i granja moglo primiti serbicu/boemicu...
dnevne temperature kod mene su na 20-ak celz. trenutno, max do 23, no kako pomalo opada i ulazim u jesen, mislim da mi je u naredni mjesec dana najbolje češće baciti oko...

nisam nikada imao u rukama serbicu svježu, ima li netko ovdje saznanja, dali serbica na diranje također bruza plavo???
postoji li neko specifično obilježje da možemo lakše prepoznati serbicu?
suhe koje sam dobio u vrečici su bile smeđe, suhe ko kreker, sječam se da su imale kao neke flekice bijele po stapki, koja je također neka smeđa...
volio bi da sam uspio, da sam bilogoru oplodio psiodelijom, kakva divota, mogo bi odma crkvu otvorit..:)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la pecurko »

Plavi jako i po klobuku i po stapki...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la huana.meri »

ekipa, pošto se neko vrijeme igram s panaleonius subalteatus, cinctulus curama, konačno sam jučer odradio prvi ozbiljniji i jači trip...
15ak đia sam krkno s frendom, on isto toliko, mozda malo manje a ja max do 18, imao sam 30 točno, pa sam nakon toga danas odlučio da napravim audio/video s mojim iskustvima oko lova i konzumacije...
trenutno imam oko pola sata materijala koji trebam uploadat, čim to dignem puknem ovdje da se čuje i podjeli onima koji su zainteresirani za pans curice koje rastu slobodno oko nas u prirodi...
da napišem sve puno duže bi mi trebalo a i nema baš na jubari nekih iskustava s tim curama pa reko nekome će sigurno pomoći moja iskustva i spike...

jedino što moram sada reći je da su otkidanje za društvo i smjeh, vizualno su slabije i nnježnijee, no nikako zanemarive, vrlo radso preporucam onima koji se boje psihodelije da krenu s njima jer su puno nježnije, umjerenije, orjentirane na smjeh do suza i šalu...

pusa od bilogorskog psihonauta, uskoro vide kačim...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la huana.meri »

evo mali uradak od mene, reza slike je loša jer sam amater i neznam baš koristiti aparaturu, no namjestio sam da izbliza bude jasnije sve...
https://www.youtube.com/watch?v=1b55sNB ... e=youtu.be

pusa
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la ljacve55 »

Jel nekome uspjelo uzgojiti Bohemicu iz spora ovdje kod nas.Imam print pa me zanima,krenuo sam sa P. Cyabenscensom i Azurencsesom ali sa micelijem koji sam dobio od frenda.Jedino Cyanenscens pokazuje znakove rasta no držim fige.
Imam dosta printeva woodlovera,i zimskih i ljetnih samo što nemam vremena da se pokrenem.
Semilanceata mi isto stoji u šteku bezveze,a mogao bih i nju negdje po livadi razasuti.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la huana.meri »

problem kod liberty caps i serbice ti je što njihov micelij drugačije raste, druge je strukture, koristi druge izvore energije, duže se priprema za frutanje, same gljive su dosta drugačije od cubensisa...možda bi u godini uspio isterat nešto, ali neznam unutra baš, prije vani ako si master namještanja i hvatanja microklime...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori