Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la Vid Svante »

MiroljubiviRatnik je napisao/la:Fantastično. :) Da je zbaviti spora od ovih naših "domaćih" vrsta pa pošpricati sve šume i pašnjake, kad rode da ne mogu hodati od njih. :D
Neznam jesi li malo surfao po netu i naišao na čak jednu udrugu - mislim da je u Nizuzemskoj, gdje su Bohemice "špricali" po svuda da se prošire, parkovi i slično. Često sam razmišljao o tomu, i to bi bilo fora :) čak mi je nekad ideja dolazila i za grupu ljudi koja sadi kanabis posvuda pa da vidimo šta će murjaci učiniti :D
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la sharplaninac »

Vid Svante je napisao/la:
MiroljubiviRatnik je napisao/la:Fantastično. :) Da je zbaviti spora od ovih naših "domaćih" vrsta pa pošpricati sve šume i pašnjake, kad rode da ne mogu hodati od njih. :D
Neznam jesi li malo surfao po netu i naišao na čak jednu udrugu - mislim da je u Nizuzemskoj, gdje su Bohemice "špricali" po svuda da se prošire, parkovi i slično. Često sam razmišljao o tomu, i to bi bilo fora :) čak mi je nekad ideja dolazila i za grupu ljudi koja sadi kanabis posvuda pa da vidimo šta će murjaci učiniti :D
dzaba sve da izraste bilo :mushroom: ili vutra neko bi ti pocupao ili zvao muriju,narod nam je takav,blesav.....prepun neznanja...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Vid Svante, nisam to čitao ali odlično mi zvuči. :) To bi baš fora bilo skroz. O tome sam i ja razmišljao.

Sharplaninac, to je točno jer je kod nas narod većinom ispranog mozga ali je fazon što ljudi ne znaju da su ovo magične gljivice, tako da ne bi privlačile pažnju. :) Znam da većina ljudi bere samo nekoliko vrsta gljiva koje sigurno poznaju a ove ostale ne pipaju. Tako da, kad bi se spore bohemice špricnule i kada bi izrasle gljivice, mogle bi bez problema da rastu.

Zamislite kako bi moćno bilo ušetati u brdo bohemica koje rastu na sve strane. :) To bi skroz veselo bilo.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la Chegi »

Vid Svante je napisao/la:
MiroljubiviRatnik je napisao/la:Fantastično. :) Da je zbaviti spora od ovih naših "domaćih" vrsta pa pošpricati sve šume i pašnjake, kad rode da ne mogu hodati od njih. :D
Neznam jesi li malo surfao po netu i naišao na čak jednu udrugu - mislim da je u Nizuzemskoj, gdje su Bohemice "špricali" po svuda da se prošire, parkovi i slično. Često sam razmišljao o tomu, i to bi bilo fora :) čak mi je nekad ideja dolazila i za grupu ljudi koja sadi kanabis posvuda pa da vidimo šta će murjaci učiniti :D
Ja sam imao tu ideju pre dobrih 10 godina ali nije zazivela,tacnije potrebno je da svima padne ista ideja na pamet:D Da svi koji duvaju i vade seme iz trave,to seme zakopaju usput negde u zemlju,vremenom bi se spomenulo i u novinama da svuda nicu biljke kanabisa, a samim tim bi se ideja drasticno rasirila po okolini itd itd :ymparty:


Sto se gljiva tice ne znam kakvi su uslovi kod nas, ja sam do sada 2 puta prsnuo deo vode sa sporama kroz prozor ali nema nicega [-(
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la AFX »

Pa dobro...cubensis vjerovatno ne bi prezivio zimu..al ako serbica/bohemica moze prezivjeti na velebitu onda ne vidim zasto ju se ne bi dalo "posijati" po lokalnim sumama
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

Pa naravno da bi, ali prvo treba doći do spora. Šteta što sva ta ekipa sa eldorado nalazištima bohemice ne printa te kile gljiva, sigurno bi svaki napunio čašu od 2 deci sporama i mogli bi zasijati cijeli balkan... Valjda ne žele širiti spore jer bi im onda posao propao...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la shroomko »

Obicno takve ljudske intervencije zavrsavaju propascu eko sustava ili barem velikom stetom.

Joj bas bi bilo super kad bi mogli loviti zeceve tu u Australiji.
- Pa donet cu ja kad se budem vracao.

Nekoliko godina kasnije zecevi se razmnozili na 20 milijardi i skoro pojeli svo zelenilo u Australiji.

Ne vidim bolju buducnost ni za ovu intervenciju.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ako se radi o alohtonim vrstama. Povećanje brojnosti autohtone vrste ljudskom intervencijom nikada nije donijelo značajnu štetu za ekosustav. Pogotovo kad su u pitanju razlagači kao gljive. Ovdje bi štetu mogli učiniti jedino hipiji koji bi razvaljivali šume u potrazi i berbi ovih gljiva. Ili prijave dušebrižnika koji bi onda aktivirali vlasti da naprave neke umjerene mjere da suzbiju ovisnost o tim drogama, spaljivanjem cijele šume i posipanjem fungicida vjerojatno...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la AFX »

A da, naravno, htijeli bi nas vjerovatno sve spasiti od zla droze.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la Vid Svante »

Mene samo zanima kako bi izgledao taj kaos kad bi po svuda rasle gljive ili vutra i da li bi se taj plamen poslije proširio kao arpasko proljeće :D
Odgovori