Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Mene interesira gdje se može nabaviti printeve za neke druge vrste, da nisu cubensis . Koliko sam skuzio na fsre su većinom sve cubensis. :) To me interesira a
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la sharplaninac »

MiroljubiviRatnik je napisao/la:Mene interesira gdje se može nabaviti printeve za neke druge vrste, da nisu cubensis . Koliko sam skuzio na fsre su većinom sve cubensis. :) To me interesira a
to sam i ja u zadnje poceo da razmisljam,svi su na cubensis ili trufel....al tesko,gledaj na fes ima dosta vrsta tj ima nekih ne tolko cestih al u zadje nemaj za distribuciju.....
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la AFX »

MiroljubiviRatnik je napisao/la:Mene interesira gdje se može nabaviti printeve za neke druge vrste, da nisu cubensis . Koliko sam skuzio na fsre su većinom sve cubensis. :) To me interesira a

U šumi :D

slika
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 487
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la huana.meri »

joj nemoj me šicat..probo ih, sooper su, imam pljeve al nikako da agar odradim, nemam uvjete i u mp3....
netko je ranije spominjao da su jače od cubensisa, ovdje ntko, no nije istina, skoro su i duplo slabije, nisam vagao nego znam koliko sam jeo, malo su i manje od cubensisa...mmmmmmmm
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Fantastično. :) Da je zbaviti spora od ovih naših "domaćih" vrsta pa pošpricati sve šume i pašnjake, kad rode da ne mogu hodati od njih. :D
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

huana.meri je napisao/la: netko je ranije spominjao da su jače od cubensisa, ovdje ntko, no nije istina, skoro su i duplo slabije, nisam vagao nego znam koliko sam jeo, malo su i manje od cubensisa...mmmmmmmm
Sve analize i svi koji su ih probali kažu da su po jedinici težine barem 2-3 puta jače od cubensisa. Naravno da to može varirati, ali jako teško da bi bile duplo slabije, čak i uz najgore metode sušenja. Ja osobno ne vjerujem svakom uličnom šamanu kad mi pokušava prodat priču da bere na kile P. bohemice, a to kažem samo zato jer sam imao direktno iskustvo kad mi je neki psajtrens hipi pokušava prodati upravo tu priču. Ja sam se pravio da nemam blagog pojma o gljivama i molio ga da mi pokaže suhe. Naravno da je ispalo da se radi o bijednim i mršavim P. cubensisima uzgojenim u jadnim uvjetima i crnim od spora. Ovime nikako ne želim reći da ne rastu kod nas i da nema ljudi koji ih poznaju i beru, sigurno ima, ali opet mnogi vole prodati priču o egzotičnim i divljim gljivama jer je to puno više kul od običnih cubensisa. Slična spika kao kad različite lokacije cubensisa prodaju pod posebno različite 'vrste' sa vlastitim uvjetima uzgoja i psihoaktivnim efektima... A ako se i radi o divljim gljivama, suhe Panaeolus cinctulus bi bilo jako teško razlikovati od P. bohemice, puno su češće i nešto slabije od cubensisa.... Opet, ne želim reći da to šta ti imaš nije bila P. bohemica, ali sam svejedno skeptičan dok ne vidim.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 487
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la huana.meri »

ne tvrdim da nije niti da je bohemica, samo tvrdim da nije cubensis a i također sam milion posto sigura da je najbolja namjera lika jer mi je to rođak, ne trgujemo nego se obrazujemo, pomažemo intelektualno... cubensis nije, možda onda ta treća , cinctulus....trip je bio vrh, nema govora, no kad mi je rođo poklonio bag, bilo ih je za 4 šubera, ja reko šta ću s tim, da idem u nebo naglo...kaže on, ne sekiraj se, to ti je za dvoje da se provedete ljepše malo, i tako je i bilo....bed mi je jedino žvakat toliko, zato mi je cubensis još numero uno...kad upecam neku da lupa na komad, idem u penziju, jedan grow i amen...:)

znam čak da i nije prva tura da on to obilazi, lovi... svake godine u isto vrijeme ide cijela procesija mozgovova na Velebit...nema smisla da mi bratić prića bajke i priće.....da sam bio pametan sliko bi ih pa pukno tu, no suhe, neznam koliko bi kome pomoglo...bile su tamnije, neke malo prestare, no uglavnom smeđe boje, klobuci smeđi, tamno....poprilično sam siguran da cubensis nije jer sam ga vidio na milion načina...
;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

huana.meri je napisao/la:kad upecam neku da lupa na komad, idem u penziju, jedan grow i amen...:)
Panaeolus cyanescens ili cambodginiensis. :)


Nisam imao namjeru nikoga uvrijediti, samo kažem kakvo je moje iskustvo i da zato više nikome ne vjerujem dok ne vidim. Ako stvarno imaju nalazište, neka, super, samo neka ljudi beru i uživaju, i raznose spore na sebi posvuda! :)
Da li možda samo znaš na čemu to oni beru, u šumi, na pašnjacima, na dreku...?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la AFX »

Kada bi se bohemica..ako je ima na nasim prostorima trebala pojavljivati po šumama?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

Pa tamo negdje kad zahladi, 10.-11. mjesec, ovisi o padalinama i temperaturi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori