Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la Morpheus »

Sorry,obicno ga svuda trazim pod Pan Cinctulus, pa se zabagovao =))
Anyway, pa kontam da u prirodi rastu na konjskom izmetu itd.,ali sad ono sto me buni sto sam negde na netu video da ga ljudi uzgajaju standardno na nekom zrnevlju sto me je zbunilo. Pa, onda negde sam naisao da su pogodni za gajenje unutra, negde vanjsko...
Tako da ukratko, ukoliko bih imao srece da nadjem na mojim questovima =)) negde u divljini i uzmem spore print, koliko bi se isplatio pokusaj uzgoja i sta bi mi zapravo sve trebalo za to?
Hvala unapred :psy
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

Pa situacija je identična kao s P. cubensis. Divlje raste na konjskom izmetu, micelij se razvija na zrnju, uzgaja se na pasteriziranom izmetu i slami, može vani ili unutra. Lakše podnosi niže temperature nego cubensis.
Po jačini je tu negdje s cubensisom, ali su prinosi i plodna tijela manji, može je se lako održavati vani tijekom skoro cijele godine na konjskom gnojivu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la Morpheus »

Aha, kontam. Hvala! :psy
Posto sam mislio ako je moguce i tako, da koristim onu tvoju tehniku sa kokosovim tresetom jer ne deluje prekomplikovano, a mogu lako nabavim sve sastojke. :psy
Mutimir
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 15.06.2012, 23:05

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la Mutimir »

hypno, bi mogao i meni poslati na PM imena sigurnih prodavača, zainteresiran sam za uzgoj Psilocybe cubensisa?
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la tommyzg »

Prodaja PC gljiva ili spora PC gljiva je zabranjena u Hrvatskoj a mislim i susjednim zemljama. Sa ove stranice (http://fsre.nl/?page_id=165) mozes naručit bez problema, cijeli proces je objasnjen u temi Vodič za naručivanje printa s FSRE-a (vodic-za-narucivanje-printa-s-fsre-a-t892.html) sretno :sunn:
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la semperviva »

HypnoToad je napisao/la:Svi printovi sempervive koji su danas u cirkulaciji potiču od jednog primjerka pronađenog 1950ih. Samo je šačica ljudi uspješno uzgojila ovu vrstu, nekoliko trgovaca spora u Americi prodaje printove, ali nije ni približno popularna kao neke druge vrste. Ljudi bi obično sve uvijek najlakše, pa se odluče za cubensis ili za sklerocij sekcije Mexicanae.
U kratkom opisu stoji da je težina uzgoja 2, a ovdje piše da je samo šačica ljudi uspješno uzgojila uz, naravno, prethodno iskustvo sa drugim vrstama.
U čemu se zapravo krije njen problem, slaba dostupnost printova, ipak teži uvjeti uzgoja ili nešto treće?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

Slaba dostupnost printeva, u ono doba kada je ovo pisano. Jako puno godina je prošlo od kada sam zadnji puta proučavao psilocibinske gljive i ne znam kakvo je sada stanje po tom pitanju. A ako se dobro sjećam, ljudi su pisali da nije komplicirana za uzgoj uz malo iskustva i prave uvjete.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la semperviva »

Da, vidila sam da je stariji post ali me zanimalo, hvala na odgovoru.

Volila bi ih jednom uzgojiti ako bi bila te sreće da nabavim print, ali za sad samo jednostavnije vrste, još učim :)
Miro13
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 21.02.2016, 23:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la Miro13 »

A ovo je isto onda cubensis ali podvrsta?
http://www.magic-mushrooms-shop.com/en/ ... w-box.html
Znaš li što o njima? btw...razvija mi se...malo mu zima na tavanu sad 17°-20° pa možda nešto sporije nego što bi trebao.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kratki pregled češćih psilocybinskih vrsta

Post Postao/la HypnoToad »

Nije podvrsta, običan P. cubensis porijeklom iz Paname. Isto kao što ljudi iz Paname nisu podvrsta H. sapiens.
Vrijedi sve isto kao i za svaki drugi P. cubensis.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori