Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la mr. gljiva »

Tko padne sa gljivama kao iz onog članka prije svega nije pazio na svoju sigurnost i privatnost jer kad se čitaju članci u kojima su ljudi pali sa travom u 90% slučajeva palo je više od jedne osobe. Ostalih 10% su groweri koji su pali zbog nepoštivanja vlastitog zanata, znači ponudili/pohvalili se nekome i znamo kako ta priča završava. Nikad ne skrećite nepotrebnu pažnju na sebe u sredini u kojoj živite jer recimo mojih par prijatelja sa faksa zna da zapalim mahunu i već sam ih naučio da uglavnom kupujem,a ako se zalomi nešto jako dobro (što sam uzgojim) kažem da mi je frend sredio 5g toga preko frenda kumovog bratića. Da sam sam ikad išta uzgojio ljudima oko sebe nisam spominjao, kao i to da sam jeo/jedem i uzgojim tu i tamo koju gljivu ;)
Najbitnije od svega ne prodavat jer čim vas netko s nekim poveže uvijek ćete biti na radaru :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la wizard.hannah »

Moja malenkost je fljusnula prije 10-11godina. Te skoro poslije! Nekih 1-2godine kasnije.

Naručivao sam preko neta, Azarius. Pola kile gljiva, growboxe, efedrin, ayahuascu. ITD. I išlo je to nekih 5-6 puta. Dok jednom nisam zajebo i otišao van(ili prespaval) poštara. Tak da mi je poštar umjesto paketa donio plavu povratnicu. Ako dobijete plavu znajte da vas čeka SUP ambuš! Mislim ako nešto naručujete ili mjenjate prek pošte. Carina ne otvara sve..samo pošiljke koje su veče od određene cijene..500kn mislim te težine. Ali ako sumnjaju ili je došao dan kada svaki šesti paket otvore (na manje mislim) onda je loše po vas.

Došao sam po paket i prvo me je ženska stavila na čekanje. Ja sam uzbuđen bio..vugljiii. Nisam sumnjal niti malo! Nakon 30min dobim paket i izlazim iz glavne pošte a tamo 2 tipa, jedan SUP auto na jednoj strani ceste, drugi na drugoj. I još 3 Supovca na kutevima od 50-90-130 stupnjeva. Te poštar i carinik malo dalje pokraj auta. Rekli su mi dvojica, mi smo iz MUP-a, narkotici. Daj dečko otvori..paket.

Prvo..nikada ne otvarati paket! Drugo, nikada ne objašnjavati što je to! Dragovoljno predajte paket i branite se da neznate što je unutra i ako je droga da nečete to blizu svoje kože da ne postanete ovisni ili nedaj bože predozirate. Glupavi se pravite. Ja to nisam znao...otvorio sam paket i objasnio što je to unutra.

Prespaval sam u čeliji. Ujutro su mi pretresli stan-kuću. Pobrali kaktuse i epruvete. Koji bed...susjedi iz ulice ti dođu kao svjedoci...dvoje nepristranih mora biti svjedoka dok oi kopaju da vam nebi bilo podvaljeno..!

Ukratko...prvo sam dobio prekršajnu...na prekršajni sud. Kako nisam radio, jedva punoljetan, dobio sam kaznu od 1000kn. TO JE PO STAROM ZAKONU!

Godinu i 11 mjeseci kasnije došel je kazneni sud. Dobil sam (uz iskreno kajanje i da se neče ponoviti) 10mjeseci zatvora. To se je preinačilo u 2 godine uvjeta sa perol officirom. Koji me pratio sljedeće 2 godine. PONAVLJAM!! STARI ZAKON!

Veće količine, one koje se smatraju za prodaju uvijek se kažnjavaju zatvorom. Barem 6mjeseci. Uvjetna samo u iznimnim slučajevima.
A društveni rad...čuo sam da samo ženske to dobivaju. Jer uglavnom su pokraj "face". I fali zatvora za ribe.
I još nešto, suludo je ali istinito....goni vas se prekršajno(novčano) također kao i kazneno(zatvor). Jer je 173 zakon i prekršaj i zločin...pa ga jebi! :blinkk:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la dr.manijak »

Gledaj wiz, mene licno zanima SAMO sa pecurkama da je neko pao, i na netu ima ljudi koji su pali sa 10 grama spida, 500gr vutre, i nasli im pored toga pecurke, pa sve skupa dobili godinu/dve.
Koliko vidim ti si narucivao efedrin sto je vec druga prica.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la wizard.hannah »

4 tablete (uzorci) trave Efedre sinice. Ne bijelog praha! Nisu mi za efedrin ništa ni rekli...skoro sam ga dobio nazad..

P.S.

ayahuascu su mi vratili...
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Par pitanja u vezi Magicnih gljiva

Post Postao/la Clipssy »

Sorry ako dizem staru temu, al imam par pitanja sto se tice zakona Srbije i magicnih pecurki(psylocibe cubensis).
Da li je posedovanje zabranjeno?
Da li je gajenje za sopstvenu upotrebu zabranjeno?
Da li je prodaja zabranjena?
Ako ja nekome dam, a ne prodam, da li je to zabranjeno?
Da li je posedovanje spora ilegalno?

Koliko vidim u zakonu spominju samo ovde Psylocibe

- Zabranjeno je - gljive iz porodice Psilocybe, kao i druge gljive iz kojih se mogu dobiti psihoaktivne kontrolisane supstance - dostavljati na bilo koji način drugim licima.


Samo dostavljanje, nista o proizvodnji i posedovanju.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Par pitanja u vezi Magicnih gljiva

Post Postao/la Red »

ako vam je zakon kao kod nas, onda je situacija jasna.

Da li je posedovanje zabranjeno? Da
Da li je gajenje za sopstvenu upotrebu zabranjeno? Da
Da li je prodaja zabranjena? Itekako
Ako ja nekome dam, a ne prodam, da li je to zabranjeno? Da
Da li je posedovanje spora ilegalno? kod nas jeste, jer zakon kaze, sve iz cega mozes dobiti nesto ilegalno po difoltu je ilegalno, sto znaci sjemenke i spore, npr trave i magicnih gljiva.

npr. u holandiji su mjenjali zakon da su posjedovanje svjezih, kao i uzgoj legalan, do trenutka dok ih ne poberes i ne osusis, jer onda znaci da ces ih jesti ..ma mislim budalastine.

provjeri malo bolje, ali mislim da je ista prica
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Sickboy
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 25.04.2012, 11:52
Ima zahvala: 11 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Sickboy »

sve ti ovisi o tome koji ti je ovo puta da si pao,ako je prvi puta ne brini.
ako ti "dokazu" proizvodnju i preprodaju--nadam se da bus dobio samo uvjetnu i neku novcanu kaznu.
pa kaj ti odvjetnik kaze??
Personality, I mean that's what counts, right? That's what keeps a relationship going through the years. Like heroin, I mean heroin's got a great fucking personality.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Zakon(Republika Srbija)

Post Postao/la Chegi »

Treba mi mala pomoc,citao sam zakone o narkoticima i u jednom delu je jasno pomenuto:
"- Zabranjeno je - gljive iz porodice Psilocybe, kao i druge gljive iz kojih se mogu dobiti psihoaktivne kontrolisane supstance - dostavljati na bilo koji način drugim licima. "

Ali nigde nije pomenuto da je zabranjeno Posedovati gljive(pomenuto je da je zabranjeno posedovanje psihoaktivnih supstanci ali mi nije jasno zasto su bas za gljive naglasili da je zabranjena dostava drugim licima kada to vec spada u zakon o zabrani dostavljanja psihoaktivnih supstanci?)


Izvorhttp://www.zakon.co.rs/nema-vise-droga- ... ative.html


Ima li koga ovde da se bas razume u ove zakone na podrucju Srbije?:) ili jos bolje neko ko je bio privodjen za Gljive pa proglasen kao nevin. :D


P.S. bio sam ubedjen da sam ranije video negde temu o zakonima ali nesto ne mogu sada da je pronadjem:S
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Mary Jane. »

- Zabranjeno je - gajenje biljaka iz kojih se mogu dobiti psihoaktivne kontrolisane supstance, kao i njihov promet i posedovanje, osim pod uslovima propisanim ovim zakonom i propisima donetim za sprovođenje ovog zakona.

Mislim da je isti zakon i u Hrvatskoj i Srbiji po pitanju uzgoja pečurki, svejedno dali ih posjeduješ ili prodaješ ili nešto drugo, gljive sadrže psihoaktivnu supstancu koja je zakonom zabranjena kao i Cannabis, nemojte se zavaravati nedo Boga da ti dođu kući u pretres i vide da gajiš pečurke, nayebo si znaš kako...
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Morpheus »

Najrealnije, ako pandure mrzi da se cimaju,nece se cimati zbog sacice gljiva. A,ako vec imaju razloga da vam upadaju u kucu, onda verovatno ce i za sampinjone da vas maltretiraju :))
Odgovori