Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Firmus »

Zna li netko sad kakve su kazne? Recimo da mi u stanu nađu 100 g. gljiva i full opremu za uzgoj sa 3-4 pune kutije bez da se bavim prodajom, kolika bi bila kazna? Kad smo već kod toga, kako napreduje dekriminalizacija gljiva? Ima li neka država u Europi osim Nizozemske?
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Perun »

Mislim kad bi ti našli 100g i opremu da ih niko živ ne bi razvjerio da ne dilaš.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Zephyrus »

Firmus je napisao/la:Zna li netko sad kakve su kazne? Recimo da mi u stanu nađu 100 g. gljiva i full opremu za uzgoj sa 3-4 pune kutije bez da se bavim prodajom, kolika bi bila kazna?
Sretno svakome u pronalasku suca idiota koji bi popusio pricu da to nije za prodaju (iako cak i nije).
Sta ce nekome cetiri kutije gljiva?
To je kolicina za kvartovski party.
Zatvor u takvom slucaju ne gine, osim ako taj ima boga za ujaka, onda uvjetna.
Plus sto bi taj dobio naslovnicu na portalima.
Nitko normalan na Balkanu ne bi se trebao dovoditi u situaciju da doma ima cetiri kutije gljiva, to je jednostavno provokativno ponasanje, izazivanje, kao da u Saudijskoj Arabiji peces rakiju.
Perun je napisao/la:Mislim kad bi ti našli 100g i opremu da ih niko živ ne bi razvjerio da ne dilaš.
A najtragicnije od svega je da se ta kolicina skoro pa dobije PF-Tek metodom, koja kolicinski daleko najmanje doprinosi.
Nego, hvala bogu da su psihodelici na Balkanu jos uvijek debeli underground, gdje 95% murije pojma nema sta je to.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Firmus »

Ma znam da zatvor ne gine, ali me zanima kolika bi bila kazna i bi li bilo ikakve razlike kad bi ih prodavao ili dijelio? Baš kao što kažeš, 100 g je ništa (mislim suhih) to se dobije iz 2 flusha jedne malo veće kutije. Ovo me zanima čisto hipotetski naravno. Ako netko prodaje smatram da zaslužuje kaznu jer ne plaća porez, ali ako dijeli ljudima za koje misli da zaslužuju ne vidim tu ništa loše.

Apsurdno je to da bi netko mogao u zatvor jer uzgaja gljive koje ionako rastu i prirodi. Čak bi mogao nekako popušit priču da su hibridi trave koji imaju ogroman postotak THC-a droga, ali tko je tu lud kad možeš zabranit prirodu.

Doktori ubiju milijune ljudi godišnje sa legalnim "lijekovima" a kad imaš nešto što ljudi koriste najmanje 10 tisuća godina u svrhu liječenja i nikad nitko nije umro od toga, onda je to problem. Zašto bi trebao poštivati takve apsurdne zakone. Tko god je donosio taj zakon (baš me zanima tko je to), sigurno se jako brine za sigurnost i dobrobit građana, pa predlažem da uvede prohibiciju na alkohol, cigarete i doslovno trovanje ljudi koji boluju od raka. Rak je bolest koja se javlja kao posljedica dugoročne toksifikacije tijela, a oni to "liječe" tako da mesare ljude i daju im otrov intavenozno. Znam da ovo nema nikakve veze sa temom, samo želim dovesti u pitanje legitimitet tijela koji donose zakone po kojima su psihodelici ilegalni.

Ako te uhvate u ovakom "zločinu", samo me zanima je li kao obrana dopušteno propitivanje zakona po kojem si osuđen, ili ti je samo dopušteno braniti se u obliku toga da uspiješ slagati da nisi to počinio?
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Spunk »

Firmus je napisao/la:Ako netko prodaje smatram da zaslužuje kaznu jer ne plaća porez
:D :D :D
Jebivjetar
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Zephyrus »

Firmus je napisao/la:Ma znam da zatvor ne gine, ali me zanima kolika bi bila kazna i bi li bilo ikakve razlike kad bi ih prodavao ili dijelio? Baš kao što kažeš, 100 g je ništa (mislim suhih) to se dobije iz 2 flusha jedne malo veće kutije. Ovo me zanima čisto hipotetski naravno. Ako netko prodaje smatram da zaslužuje kaznu jer ne plaća porez, ali ako dijeli ljudima za koje misli da zaslužuju ne vidim tu ništa loše.

Apsurdno je to da bi netko mogao u zatvor jer uzgaja gljive koje ionako rastu i prirodi. Čak bi mogao nekako popušit priču da su hibridi trave koji imaju ogroman postotak THC-a droga, ali tko je tu lud kad možeš zabranit prirodu.

Doktori ubiju milijune ljudi godišnje sa legalnim "lijekovima" a kad imaš nešto što ljudi koriste najmanje 10 tisuća godina u svrhu liječenja i nikad nitko nije umro od toga, onda je to problem. Zašto bi trebao poštivati takve apsurdne zakone. Tko god je donosio taj zakon (baš me zanima tko je to), sigurno se jako brine za sigurnost i dobrobit građana, pa predlažem da uvede prohibiciju na alkohol, cigarete i doslovno trovanje ljudi koji boluju od raka. Rak je bolest koja se javlja kao posljedica dugoročne toksifikacije tijela, a oni to "liječe" tako da mesare ljude i daju im otrov intavenozno. Znam da ovo nema nikakve veze sa temom, samo želim dovesti u pitanje legitimitet tijela koji donose zakone po kojima su psihodelici ilegalni.

Ako te uhvate u ovakom "zločinu", samo me zanima je li kao obrana dopušteno propitivanje zakona po kojem si osuđen, ili ti je samo dopušteno braniti se u obliku toga da uspiješ slagati da nisi to počinio?
Sve si lijepo napisao, uglavnom se sa svime slazem, ali parlament kao volja vecine je taj koji donosi zakone, a ne pojedinac.
To se zove drustveni ugovor.
Ne mozes pred sudom dovoditi u pitanje volju onih koji su izasli na izbore, ma koliko nakaradni doneseni zakoni bili.
Uvijek iznova ponavljam ljudima da zive na usranom Balkanu, gdje je razum rekao "laku noc".
Znaci da na sudu preostaje lagati koliko si dug i sirok.
Najbolje... okani se kutija punih gliva, sta ce ti taj kurac?
Nego...
Najbolji primjer su moji roditelji koji laju protiv HDZ-a & desnicara, a vec dvadeset godina nisu izasli na izbore.
Moram biti zlurad i reci da uzivam u njihovoj salonsko-ljevicarskoj patnji, na sva zvona pred njima trubim kako cu glasati za HDZ i Kolindu (a to cu i uciniti), samo da im pokazem kakav su olos, kad im je tesko podignuti dupe do glasacke kutije.
Takve ljudskopravase, ljevicare i slican amelj kao sto su moji roditelji treba sasjeci u korijenu, za dobrobit ljevice.
Mozda cu, kada se takvi sasijeku, opet poceti glasati za ljevicu.
Da ne bude zabune, teska sam komunjara, ali kakav bi ja to covjek bio, kada ne bi drugoj strani priznao da je bolja?
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Spunk »

Desno, lijevo, centar... hm...svi su na istoj ravni.
Treba biti gore, pišat po tim glavama.
Jebivjetar
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Zephyrus »

Spunk je napisao/la:Desno, lijevo, centar... hm...svi su na istoj ravni.
Treba biti gore, pišat po tim glavama.
Ma samo da mi se otkaciti od svga, odseliti u ruralnu Ameriku i bit mrzovoljni deda koji shotgunom puca na trespassere.
Jedan mali komad zemlje i mira zelim, nista vise, da me svi puste u kurac.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Firmus »

Zephyrus je napisao/la:Jedan mali komad zemlje i mira zelim, nista vise, da me svi puste u kurac.
I ja se slažem, to je sve što tražim. Teško je danas ostati normalan kad su svi oko tebe ludi. I meni bude često pun k svega i jedina želja mi je da živim sam u nekoj maloj kolibi i uzgajam koze, krave i voće. Rekao sam sto puta, da sam rođen u Indiji prije koje stoljeće vjerojatno bi bio sannyasi.

Najveća greška je što su nas stjerali u gradove, i na urabanizaciju se gleda ko napredak a da izbije bilo kakva kriza i prekine se dovod hrane u trgovine eto ti ogromnog problema. Znam da je život na selu težak, ali bar si više manje samoodrživ. Imaš svoju hranu i tad ti više ništa ne treba. I ne samo to, nego zarađuješ svoj vlastiti kruh tako da primarno radiš za sebe. Uvijek si na suncu i na svježem zraku, kad se naradiš preko dana neće ti mučit nesanica. I znaš što jedeš. Baš mi se gade gradovi koji nisu ništa više nego betonske džungle.

Kad smo kod kutija gljiva, nije toliko bitna količina koliko da se nešto radi. Stvarno uživam u ovom hobiju i kad mi se ništa ne da i u depresiji sam nije mi problem brinut se oko gljiva jer je posao skroz zabavan i bar malo zaboravim na sebe, a s druge strane opet radim koristan posao jer uvijek mogu to podijeliti prijateljima, a kao što si i rekao gljive su rijetke kod nas pa zašto ne bi malo razveselio ljude :)
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Zephyrus »

Firmus je napisao/la:
Zephyrus je napisao/la:Jedan mali komad zemlje i mira zelim, nista vise, da me svi puste u kurac.
I ja se slažem, to je sve što tražim. Teško je danas ostati normalan kad su svi oko tebe ludi. I meni bude često pun k svega i jedina želja mi je da živim sam u nekoj maloj kolibi i uzgajam koze, krave i voće. Rekao sam sto puta, da sam rođen u Indiji prije koje stoljeće vjerojatno bi bio sannyasi.

Najveća greška je što su nas stjerali u gradove, i na urabanizaciju se gleda ko napredak a da izbije bilo kakva kriza i prekine se dovod hrane u trgovine eto ti ogromnog problema. Znam da je život na selu težak, ali bar si više manje samoodrživ. Imaš svoju hranu i tad ti više ništa ne treba. I ne samo to, nego zarađuješ svoj vlastiti kruh tako da primarno radiš za sebe. Uvijek si na suncu i na svježem zraku, kad se naradiš preko dana neće ti mučit nesanica. I znaš što jedeš. Baš mi se gade gradovi koji nisu ništa više nego betonske džungle.

Kad smo kod kutija gljiva, nije toliko bitna količina koliko da se nešto radi. Stvarno uživam u ovom hobiju i kad mi se ništa ne da i u depresiji sam nije mi problem brinut se oko gljiva jer je posao skroz zabavan i bar malo zaboravim na sebe, a s druge strane opet radim koristan posao jer uvijek mogu to podijeliti prijateljima, a kao što si i rekao gljive su rijetke kod nas pa zašto ne bi malo razveselio ljude :)
Mili moj, jasno mi je da zelis pomoci, ali okani se nekakvih kolicina koje se mjere kutijama, zivis u balkanskoj vukojebini.
Nase govnarske drzave jedva cekaju nekog nesretnika kojeg ce optuziti za sve moguce nedace, nitko bolji od "samana s gljivama ludarama".
Budi svjestan da bi punio novinske stupce u nedostatku sapunica, pa takve jedva cekaju.
Ne trebaju ti kutije, tj. problemi u zivotu.
Goni kutije u kurac.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Odgovori