Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
dwojnik
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:44

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la dwojnik »

Da li zna neko jel imaju neke promene u zakonu Republike Srbije po pitanju pečurki? Načuo sam da su sada putpuno ilegalne, ali to nije proverena informacija.
Avatar
Dukey
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 10.02.2015, 15:18
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Dukey »

Potraži na internetu tekst najnovijeg zakona i pretraži ga. Trebalo bi da ga imate onlajn, u RH ti je to Zakon o suzbijanju zlouporabe droga, tako da nešto slično bi trebalo biti i kod vas :)
Ne znam koliko sam znanja zaboravio.
Avatar
Alchemist
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 17.10.2014, 22:41
 pohvaljen: 4 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Alchemist »

dwojnik je napisao/la:Da li zna neko jel imaju neke promene u zakonu Republike Srbije po pitanju pečurki? Načuo sam da su sada putpuno ilegalne, ali to nije proverena informacija.
Uzgoj i trgovanje njima je potpuno ilegalno (odnosi se samo na pecurke iz roda Psilocybe). Skupljanje u prirodi i konzumacija takvih nije definisano zakonom.
Svaka rec napisana od strane osobe iza ovog profila je laz i imaginacija...
dwojnik
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:44

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la dwojnik »

Kada je nastupio taj zakon? Imaš li link gde mogu da ga pročitam ili kako da ga nađem?
Avatar
Alchemist
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 17.10.2014, 22:41
 pohvaljen: 4 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Alchemist »

dwojnik je napisao/la:Kada je nastupio taj zakon? Imaš li link gde mogu da ga pročitam ili kako da ga nađem?
Google is your friend. :)

Evo link, prelistaj skroz dole, i nadji clan 58.


http://www.zdravlje.gov.rs/downloads/Za ... ancama.pdf
Svaka rec napisana od strane osobe iza ovog profila je laz i imaginacija...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Chegi »

Psilocibin i Psilocin u Srbiji spadaju u Opojne Droge.

Glava dvadeset treća
KRIVIČNA DELA PROTIV ZDRAVLJA LJUDI
Neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga

Član 246

(1) Ko neovlašćeno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, drži ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi način neovlašćeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge,
kazniće se zatvorom od tri do dvanaest godina.

(2) Ko neovlašćeno uzgaja mak ili psihoaktivnu konoplju ili druge biljke iz kojih se dobija opojna droga ili koje same sadrže opojnu drogu,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

Sto se tice (2) gljive znamo da ne spadaju u biljke, mene muci ovaj (1), da li to znaci da je za uzgajanje gljiva kazna od 3 do 12 godina? :-o
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Devil'sChase »

Sudeći po tome da je svaka druga riječ "prodaja" u tom članku, rekao bih da se taj zakon odnosi isključivo za sve dilerske poslove, a ne za vlastiti uzgoj.
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la SleppyInHead »

Chegi je napisao/la:Psilocibin i Psilocin u Srbiji spadaju u Opojne Droge.



Član 246

(1) Ko neovlašćeno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, drži ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi način neovlašćeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge,
kazniće se zatvorom od tri do dvanaest godina.



Sto se tice (2) gljive znamo da ne spadaju u biljke, mene muci ovaj (1), da li to znaci da je za uzgajanje gljiva kazna od 3 do 12 godina? :-o

Sudeći prema tome, da. Uzgoj aka proizvodnja kaznila bi se zatvorom.
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Pitanje... Kad već gljive su kažnjive i sve to ilegalno.
Da li netko zna kakve bi bile posljedice kod pronalasta micelija. Recimo tekući micelij...
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pecurke/zatvor/presuda/kazna

Post Postao/la Zgubidan »

Da reaktiviram temu... Iskustvo iz prve ruke... Pao sam s travom prije godinu dana i pri pretresu stana mi našli gljive.. par dana prije sam imao prvi flush i srećom, stigao ih probati i bile su odlične! Cambodian! Uglavnom, upali mi u stan kad su se gljive još sušile. Našli mi 5 grama trave i 76g gljiva koje su se kasnije posušile pa je u optužnici bilo 44g.. Optužnica je bila uzgoj gljiva za vlastite potrebe i prodaja 25g trave. Travu sam prodao bivšoj s kojom sam živio i pušio 12 god, i još za 50 kn manje neg sam ju ja platio, al da, diler sam. Nakon potrošenih 20000 kn na odvjetnike, tužiteljica pristala na nagodbu doslovno u zadnji čas i "izvukoh" se sa 10 mjeseci zatvora u zamjenu za rad za opće dobro. Tj. radit ću 600-tinjak sati za državu... I da, moram opet platiti travu koju sam prodao:) Banana..
E da... Najgora stvar je bila odnos policije koja naravno nije radila apsolutno ništ prema zakonu. Izmislili moj iskaz da bi dobili nalog za pretres. Kak ne znaju svoj posao! Pa to su doslovno polupismeni ljudi! Pa odnos suda... Dostavio mi sudski teklić optužnicu u firmu i to bez kuverte i dao je ne znam kome, a ne meni osobno kak je trebao, i došla je naravno, do predsjednika uprave, pa išao na razgovor.... Slali mi potvrdu optužnice na adresu boravišta i prebivališta (iako na dokumentu jasno piše dostaviti meni na isključivo adresu boravišta gdje sam uredno podizao sve što su mi slali vezano uz slučaj), eto, imali su potrebu javiti mi i mami... Uglavnom, kriminalac sam... Zaustavi me redovna prometna kontrola i pretres auta od 45 minuta, piše im na monitoru da sam kriminalac :)
E da, po novom zakonu psilocibin nije ilegalan! Samo psilocin!
I da, dok odradim probacijski rad selim iz države čisto iz principa :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori