Phalaris aquatica

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Dobio sam semena navedene biljke (trave), imam ih poprilicno dosta, i planiram da je gajim ove godine, tj da zasadim za koj dan.
Evo i slike mojih semenja imam ih jos.

slika

Pa me interesuje vase misljenje, da li ju je pametno gajiti, tj. da li od ovoliko semenja kad se razviju biljke mogu da napravim finih nekoliko doza DMT-a.
Gledao sam na freeseedring.eu ali oni nemaju seme.

Za one koji ne znaju lisce biljke sadrzi p. aktivnu supstancu DMT.
malo vise informacija moze da se nadje ovde.

http://en.wikipedia.org/wiki/Phalaris_aquatica

I jel je extraktacija slicna kao ova sto ima na forumu za extraktaciju mimose http://themajka.com/extrakcija-mimose-h ... -t380.html

Da li neko ima bilo kakve informacije o ovoj biljci. ?
inace raste nam svuda okolo ako bolje pogledamo, mada meni je lepse da je ja odgajim.
\M/ \M/


Leaves and seedlings contain DMT, 5-MeO-DMT, and related compounds (Smith 1977)

DMT - 0.100% (erowid)

5-MeO-DMT - 0.022% (erowid)

5-OH-DMT - 0.005% (erowid)


Da li sadrzi dovoljni procenat DMT-a da bi se malo zanimao oko nje? B-(
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Da li je moguce da niko nema nikakvu informaciju o navedenoj biljci i extraktaciji?

Morao sam da odgovaram sam na svoj post jer ne bih dobio odgovor u narednih 10000 godina.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Aquanux »

Potrazio sam malo po netu i mislim da shvatam zasto niko nema info.
Problem nije oko samog uzgoja, to se moze naci, problem je oko extrakcije...
Fora je sto ta biljka sadrzi otrovni garmin. Treba malo istrazivati oko hemije.
Treba ti labaratorija za to, nimalo lako... Licno, ono sto sam procitao nisam razumeo ama bas nista :))
Ima oko 16 genetickih varijacija koje vode do drugacijeg dominantnog alkaloida u biljci:
a to moze biti garmin (koji ostecuje: mozak, centralni nervni sistem i prouzrokuje smrt kod ovca).
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
dayweed

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dayweed »

da, phalaris aquatica sadrzi vise alkaloida (vrsta dmt-a) u sebi a sto se otrova tice koliko ja znam nije opasna za ljude vec samo za ovce i odredjene zivotinje(nije poznato zasto). Ipak da bi "uradio" nesto sa njom, moraces da ekstraktujes alkaloide iz biljke jer ih ima suvise malo da bi mogao da ih uneses direktno (pogotovo sto monoamino oksidaza sprecava dmt da bude oralno aktivan (jedenje, pice) tako da bi morao da uneses i inhibitore monoaminooksidaze uz phalaris koji bi dozvolili dmt-u da radi svoj posao u telu). Sve to mozes preskociti tako sto ces da ekstraktujes dmt i ostale alkaloide iz nje i direktno ih uneti u telo inhalacijom (pusenjem). Ekstrakcija je jako laka i ista je kao i za mimosu hostilis, a od svih koje sam video ova je najbolje opisana:

http://www.dmtextraction.org/mimosa1dmtextraction.htm

ako ne radi link guglaj: "qt's dmt extraction for students"

Ja takodje planiram ovih dana da se dam u potragu po obliznjim kanalima i rekama posto sam cuo da p. aquatica sporo raste a nestrpljiv sam. ako znas gde moze da se nabere u okolini Novog Sada, Beograda ili Sombora bio bih ti zahvalan na informaciji. Pored p.aquatice je korisna i P. Arundinacea...
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Ako si u NSu, kreni vozom par stanica i kraj pruge ces videti OGROMNE kolicine phalarisa.
Extrakcija daje extra rezultate... Ali,jeste prekomplikovana,pa zasto jednostavno ne bi uneli bez extrakcije,uz neke antidepresive koji se ponasaju kao MAOI. Samo ne znam koji su to. :psy
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Nasao sam poprilicno polje P.A, dajte mi reci koj je deo bitan za ekstraktaciju, kolika kolicina mi treba biljoze.?

Novi smajliji :7464:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Najveci procenat DMTa je u onom gornjem delu biljke.
Pod pretpostavkom da je biljka srednje jacine, treba ti 5 grama mada bih za svaki slucaj uzeo bar 15 :D
Sad, to je Erowid(http://www.erowid.org/ask/ask.php?ID=181), nagadjanje je jer imaju i oni malo informacija. Ali, svakako preporucujem sto vecu kolicinu. Od viska glava ne boli... Uglavnom :cheesy:
Salu na stranu, lako ces posle podeliti kolicinu DMTa kako treba,ali ispod ove granice, ne treba pokusavati.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

5 grama biljke?
Osusene?
Sveze?
Koj gornji deo, jel onaj koj ima semenke skroz gornji deo? :999:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Erowid kaze:"at least 5 grams of dried leaf material to provide around 15 mg of 5-MeO-DMT", dakle, suseno je. Posto, ovde se u clanku radi o neobradjenoj, ali, logicno, i za extrakt nam treba ista kolicina. :)
slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la dr.manijak »

Sutra cu naberem kilo ya zimnicu.
Mada kazes da 5gr sadrzi toliko i toliko 5-meo-dmt
Ja sam na erow nasao ovo

DMT - 0.100% (erowid)

5-MeO-DMT - 0.022% (erowid)

5-OH-DMT - 0.005% (erowid)

Sada je pitanje da li u stvari imas trip glavni od DMT-a koga sadrzi vise ili 5-meo-dmt-a koga sadrzi manje.

U svakom slucaju idem sutra da naberem pa cu se malo vise posvetim obrazovanju oko nje.
U svakom slucaju morphius hvala. :129fs238648:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori