Phalaris aquatica

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Ja sam malo zbrzao ceo proces,tako da nisam imao mnogo uspeha,ali i ono sto je licilo na finalni proizvod (mada ne bas besprekornog kvaliteta) je imalo neki odvratan miris koji ne bih mogao da povezem s onim "plasticnim" mirisom kako ljudi karakterisu DMT. Uzeo sam poprilicnu kolicinu toga, pazio da ne spalim, ali bez ikakvih efekata.
Mislim da je phalaris suvise slabo bogata aktivnim supstancama, a i kad se tu uzmu u obzir neodgovgarajuci uslovi za rast biljke, vreme sakupljanja, susenje i kucna varijanta ekstrakcije na tako slabu osnovu... Ne obecava mnogo :(
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Devil'sChase »

Morpheus je napisao/la:Pazi, imas i ovu vrstu: http://pss.uvm.edu/pss123/phalaris.jpg
U njenom slucaju, samo leaf i root i postoje, pa se mozda u onom textu mislilo na to. Ali, svakako cu proveriti jos! :psy


E morpheus ovo je ako se nevaram phalaris var. picta i nije nesto proispitana previse mislim, ali dal mozda znas da ima i ona DMT-a? mislim da nema al nisam siguran?
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Psychonaut »

Ako mislim na Phalaris arundinacea , varijantu Picta, onda to i mene zanima. To je trava koja se ovjde moze normalno kupiti na veliko.

Negdje sam procitao da je sadrzaj DMT-a nepoznat, ali da je vjerovatno nula kao kod slicnih hibridnih vrsta. Medjutim, na tacne rezultate ili necije direktno iskustvo nisam naisao.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Devil'sChase »

Da mislim na arundinacea var. picta. Pise po netu ugl da niema, tj nije ispitivana previse, al sad nezz vidit cemo
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Mislim da veliki broj vrsta sadrzi DMT, pa cak i neke sestrinske vrste Phalarisu, npr. jedna vrsta trske koja raste u blizini reka. Ali, svuda je procenat aktivnih komponenti mali, nepredvidiv, a obicno sadrze i dosta nepozeljnih supstanci.
Mimoza hostilis je druga prica zato :psy
swib
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 09.04.2012, 16:37
Ima zahvala: 2 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la swib »

Je li itko onda uspio išta dobiti iz Phalarisa?
Ovdje oko mene Phalaris arundinacea raste na tone i nije mi ju problem nabrati ali šteta bi bilo mjesec dana postupka i naphte za extrakciju ako nema DMT-a.
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Iz mog iskustva, nista od toga :cheesy:
swib
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 09.04.2012, 16:37
Ima zahvala: 2 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la swib »

Morpheus je napisao/la:Iz mog iskustva, nista od toga :cheesy:
Phalaris Arundinacea?
Ne znam puno o tome ali jel si radio puni acid/base postupak? Jer koliko sam pročitao, unutra ima dosta ulja i masti uz alkaloide pa ne može ići onaj brži postupak kao kod mimose..
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Morpheus »

Izvinjavam se sto tek sada kontam pitanje =))
Kao sto rekoh gore,jesam dosta zbrzao postupak,ali acid/base, da, bas sam trazio proceduru za extrakciju iz biljnog materijala koji nije koren...
Kad smo kod korenja, procitah opet o toj biljci, Phragmites, Common reed, ili ona trska koja raste gde god da se okrenem. Ovo mi deluje meganepouzdano, ali je l' zna neko nesto vise?
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Phalaris aquatica

Post Postao/la Perun »

Isprika što sam iskopao ovu temu ponovo, no nemogu a da ne pitam:
Dakle aquatica je jača i koristi se list?
Nisam baš kopao po sajtu, i zanima me lipa slika + nalazištaiste. Može pomoć?
I last but not least; imam pristup laboratoriju (alkemijskom, preciznosti radi), pa mogu li u njemu ubrzat ili pojednostavniot te ekstrakcije?
Hvala na razumjevanju!
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori