Ayahuasca nabavka?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Psychonaut »

Mislim da nam je najbliže Beč po pitanju legalne konzumacije u obliku šamanskog rituala.
No cijena jednodnevne konzumacije je 270€, dvodnevne 490€, tri dana 690€. Dosta..
To je fakat skupo, mene su 4 ceremonije sa smjestajem na 5 dana i hranom dosle ispod 300€, i to sa iskusnim juznoamerickim samanom u relativno maloj grupi. Cijena jedne ceremonije je bila oko 80€, mada su rekli da ce je dogodine povecati.
Pozivam te da budes moj ucitelj
D-M-T
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 26.09.2012, 22:33

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la D-M-T »

Jel zna netko možda di mogu nabavit sjeme p. brachystachys u hrvatskoj ili ako neko ima vec tu sortu pa da sam javi kako do toga, nije ilegalna ali sve sjemenarne mi pricaju da je tesko do te biljee doc :(((
Postoji mana veča od ostalih mana, a to je imat zatvoren um vodjen razumom.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la HypnoToad »

Upiši u google Phalaris brachystachys seeds i naći ćeš par izvora. Na Ebayu također ima nekoliko prodavača.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Alkaloid »

D-M-T je napisao/la:Jel zna netko možda di mogu nabavit sjeme p. brachystachys u hrvatskoj ili ako neko ima vec tu sortu pa da sam javi kako do toga, nije ilegalna ali sve sjemenarne mi pricaju da je tesko do te biljee doc :(((
http://b-and-t-world-seeds.com/ Ovo je francuski dobavljač, cijene su manje-više kao i drugdje, što je nažalost prolično brutalno (1gram=6eura). Dodatni problem je što je brachystachys za razliku od arundinacee ili aquatice godišnja biljka i ne razmnožava se rizomima. Dakle sjeme vam treba. Pokušajte zato ako se igrate ovom biljkom svakako sačuvati nešto sjemena i iduće sezone iz njega uzgojiti još (vjerujem da ćete za to trebati vrt ili barem prostrani otvoreni balkon. Bilo bi odlično uspostaviti neki sistem gdje bi ljudi uzgajali i razmjenjivali (donirali) sjeme (ili ga bar prodavali jedni drugima po prihvatljivijim cijenama) jer ovo je teška pljačka - ipak je brachystachys korovčina i ne mogu vjerovati da uz minimum truda nije moguće uzgojit neku normalnu količinu. EDIT: malo sam razmislio i shvatio da takav sistem postoji, donirajte ljudi sjeme free seed ringu.
Također, kod uzgoja obavezno obratite pozornost na jednu stvar - phalarisi imaju latenciju kod klijanja, što znači da svježe sjemenke imaju nisku klijavost - nemojte zato ni slučajno razočarani baciti sve skupa ako vam odmah ne proklija (nekim sjemenkama treba i do godine dana), stavite ih u zemlju i zalijevajte tijekom više mjeseci pa će se biljke malo po malo pojavljivati (ja se uvjerio s arundinaceom).

Ako vas to zanima, a još niste vidjeli imam negdje na kompu fajl sa nexusa od tipa koji je godinama radio s brachystachysom pa je fino usavršio ekstrakciju (rezultat su čisti bijeli kristali). Potražit ću kad budem pri svom stroju da sad ne skidam ponovno.


:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
D-M-T
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 26.09.2012, 22:33

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la D-M-T »

evo narucio sam 10 pakovanja sjemenki, znaci nekih 50 dolara ulaganja :D imam za livadu , hehe :) evo link http://ethnobotanicals.com
Postoji mana veča od ostalih mana, a to je imat zatvoren um vodjen razumom.
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Alkaloid »

D-M-T je napisao/la:evo narucio sam 10 pakovanja sjemenki, znaci nekih 50 dolara ulaganja :D imam za livadu , hehe :) evo link http://ethnobotanicals.com

Sad si naručio pa je kasno, ali moj savjet za ubuduće je da nikad ne naručuješ od dobavljača koji ti prodaje paket sjemena bez da kaže koliko grama ili sjemenki ide u paket. Sjemenke phalarisa su prilično sitne i jako lagane (oblikovane tako da ih raspršuje vjetar), u jedan gram ide jako puno sjemena (oko 500 komada po gramu). Dao si za moje pojmove jako puno para - primjerice za lovu koju si platio ovom dobavljaču bi ti B&T world seeds isporučio 10 grama sjemena (oko pet tisuća sjemenki). Pet tisuća je puno sjemenki.
Kad ti pak prodaju seed pack obično si sretan ako u njega stave 100 sjemenki. Osobno vjerujem da ćeš dobro proći ako za svoju lovu dobiješ ukupno pet grama (vjerojatnije oko dva).
Nećeš imat za livadu, ali imat ćeš za zasijat 1-2 kvadrata, što također nije loše.
Poseban problem je što te s brachystachysom lako mogu zajebat pa ti umjesto pravog sjemena poslat Phalaris canariensis koji izgleda isto, a može ga se kao hranu za kanarince nabavit po cijeni od (bubam napamet) 30-ak kn/kg (svijetlo sjeme, škajola). Zato je dobro provjeriti kakav je koji dobavljač.
U svakom slučaju želim ti sreću s narudžbom i eksperimentima.

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
acala
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 11.04.2012, 17:19
 pohvaljen: 4 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la acala »

Poznajem 2 sajta koja su cool shto se kupovine tiche a nisu skupa, jedan je austalijski http://herbalistics.com.au/

a drugi je iz holandije http://www.maya-ethnobotanicals.com


pakuju i salju po zelji bilo da pishe sta dobijash ili da prepakuju u kese sa natpisom i oznakom kao da je podloga za terarijume :D sve po zelji ! pa ko voli nek izvoli !
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Beli mag »

Baš sam razmišljao o tome i posalo sam im upit ukoliko imaju iskustva s time i da li to još uvijek rade. Rizik postoji, svakako, ali opet sumnjam da će carina svaki mogući prah koji ima "legalnu" deklaraciju slati na analizu.

Edit:
Acala, da li si možda naručivao/la na taj način?
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
nameless
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 17.10.2012, 02:30

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la nameless »

Evo da i ja nešto napišem na ovu temu. U Hr je stanje krajnje sjebano.2009. smo frend i ja narucili s neta syrian rue (50g) i mimosu hostilis u prahu.sve je bilo od top rated sellera s ebaya.syrian je prošao,njega smo skuhali par puta s limunom jer sadrzi male kolicine dmt-ja, no sutradan sam zbog tog experimenta pao na faxu s pjenom na ustima.tako da pazite sto uzimate kad uzimate maoi.i mimosa je dosla u prahu tjedan poslije, frend dobio ceduljicu, otišao na poštu,podigao paket i vani murja ga dočekala i rekla: di si šamane.i oduzeli su mu mimozu i morao je na sud i imao je bas gadna sranja zbog tog.murja je rekla da im je bilo sumnjivo zbog smedje boje praha,mislili su da je heroin.100g je bilo.ali ima za narucit izrezani i u komadu.mozda bi tad proslo, al ne usudim se vise narucivat zbog ovog iskustva.cheers
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Beli mag »

MAOI inhibitore se uzima isključivo pored nekih predstrožnosti. Određena hrana (enzimi) reagira sa MAOI inhibitorima što može dovesti upravo do ovakvih komplikacija pa čak i do srčanog zastoja zato se ne zajebavajte s time. Proučite jako dobro s čime imate posla i drugi put pamet u glavu i sretno!

MAOI inhibitori: http://www.erowid.org/chemicals/maois/
Hrana koju bi trebali izbjegavati prije konzumacije inhibitora: http://www.erowid.org/chemicals/maois/maois_info2.shtml
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Odgovori