Ayahuasca nabavka?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Perun »

Silvan jel se računa 4ACO?
Mada nije tu bilo neke pretjerane dubine, recimo da sam raspravljao sa sobom na astralnom nivo.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Ouroboros »

@SleppyInHead

Ma radi se o tome da sve s čime se bavim, ili što me zanima volim istražiti u detalje. Pro i contra. Pa ispitujem, čitam, istražujem.
I sad, kad čitam na sve strane pozitivno o nečemu (u ovom slučaju o ayahuasci), automatski mi se pali lampica opreza. Po prirodi sam takav, ne vjerujem da je ništa u životu samo cvijeće. Ako je sve u svemiru u balansu, onda i ova priča mora imati svoju kontru. Sva ta pozitivna iskustva valjda imaju i negativna.

Silvangorana sam malo ispitivao zato što je ostavio dojam da ima dosta iskustva, pa se možda i susreo s nečim što nije samo bajno i krasno.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Duka »

Balans kod ayahuasce je to što procuriš i na telesne šupljine za koje nisi znao da imaš, gde bi moglo bez balansa hehe :D
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la silvangoran »

Perun je napisao/la:Silvan jel se računa 4ACO?
Mada nije tu bilo neke pretjerane dubine, recimo da sam raspravljao sa sobom na astralnom nivo.
Ne znam što je 4ACO :(

Slažem se da se može postići povišena razina svijesti i bez psihoaktivnih supstanci (ja to sad radim), ali za to je potrebna velika ustajnost, volja i trud. Meni je Aya nakon desetak ceremonija "rekla" da je za sada dovoljno, i da prijeđem na San Pedro. Nakon San pedra nisam imao potrebu vratiti se Ayi, ali sam je spletom okolnosti ipak još nekoliko puta uzeo. Što idem dalje, to mi je lakše do odgovora i uvida dolaziti i bez njih, kroz šamanska putovanja u tri svijeta na primjer.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la HypnoToad »

silvangoran je napisao/la: Ne znam što je 4ACO :(
4-AcO-DMT, ili O-Acetylpsilocin, acetilirani oblik psilocina.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la silvangoran »

HypnoToad je napisao/la:
silvangoran je napisao/la: Ne znam što je 4ACO :(
4-AcO-DMT, ili O-Acetylpsilocin, acetilirani oblik psilocina.
Hvala HypnoToad, ali ja sam protivnik svih sintetičkih supstanci (pretpostavljam da je to sintetička). Jedino čisti DMT, zbog toga što ga i naš mozak proizvodi, a sve drugo iz biljaka, gljiva, kaktusa itd. to može. Samo uzimanje iz rekreativnih razloga nema velike razlike od pošteno se napiti s društvom, pa drugi dan prepričavati ko je radio veće pizdarije. To s uvidima ili podizanjem stupnja svijesti nema veze.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la HypnoToad »

A ono, djelomično sintetička.U labaratorijima se "sintetizira" tako da se dodavanjem određenih spojeva psilocin iz gljiva acetilira i tako postaje otporan na oksidaciju, dok čisti ekstraktirani psilocin oksidira i postane neaktivan u roku od odmah.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la silvangoran »

Hvala. Ali čemu to? Zašto ne konzumirati onako kako je čovjek konuzumirao zadnjih 300.000 godina ili više, pa je zahvaljujući tome i stekao svijest o samome sebi, pa počeo crtati po špiljama, razvio govor i sl.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la HypnoToad »

Zato jer se tako u nekim zemljama zaobilazi zakon, u kojima su samo specifični spojevi ilegalni, onda zato da se može lakše skladištiti i lakše koristiti u farmakološkim istraživanjima, i jednog dana možda u lijekovima, a i lakše prodavati kao "research chemical". To su "njihovi" argumenti, ja isto nisam zagovornik takvih spojeva. Ali ako je ekstraktirani DMT "OK", onda bi i za ovaj spoj trebali vrijediti isti standardi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ayahuasca nabavka?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

silvangoran je napisao/la:ja sam protivnik svih sintetičkih supstanci (pretpostavljam da je to sintetička). Jedino čisti DMT, zbog toga što ga i naš mozak proizvodi, a sve drugo iz biljaka, gljiva, kaktusa itd. to može.
nas mozak ga proizvodi u kontekstu cijelog tijela, svih bioloskih programa i molekula u njemu, individualne psihe, situacije, okoline, i najvaznije onom sto zivi kroz to tijelo i na ciji pattern je to tijelo razvijeno. Nijedan dio bica nemoze se smatrati zasebnim i neovisnim o njegovoj cjelini. Kad dio izvadis van iz Zive i Inteligentne cjeline, izoliras ili sintetiziras to je tada Mrtva i Slijepa tehnologija koja moze biti veoma korisna kad se primjeni sa sveobuhvatnim znanjem, veoma opasna u koncentracijama i neznanju, i sasvim nesto drugo (veoma veoma povrsno) od onoga sto to jest i kako djeluje u cjelini onoga gdje se prirodno nalazi u odredjeno vrijeme na odredjenom mjestu u odredjenu svrhu ili kad se u takvoj cjelini unese u svoju.

nikotin nije isto sto i duhan u iskustvu, nema spirita, samo je opasna povrsina bez ikakve dubine, kokain nije isto sto i biljka koka, thc nije isto sto i kanabis, dmt nije isto sto i chacruna, itd. Kljucne molekule biljaka koje djeluju iscjeljujuce na duh i tijelo, izolirane u koncentracijama lako postaju otrovi koji razaraju duh i tijelo. Svojom slijeposcu sve zivo okrecemo u opasan kontrast.
Npr. lsd je sinteticka tehnologija koja moze otkljucati um i time napravit znacajan pomak u unutarnjoj evoluciji ali po mom iskustvu u usporedbi s gljivama je agresivna, bezdusna i neinteligentna stvar, izoliran dmt je takodjer takvih osobina.
Nisam protiv sintetickih spojeva, izolacija molekula i opcenito tehnologije jer te stvari imaju svoje mjesto i mogu spasavati zivote u odredjenim situacijama, ali treba osvjestiti da mi nismo masine, roboti, nismo tijelo ni njegovi dijelovi, to nam je samo odjeca krojena po mjeri duha koji je beskonacno inteligentan, intuitivan, slojevit i nerazdvojan od cjeline svega. sintetika nije odgovor na nase probleme i nemoze rijesiti nista osim ispeglati povrsinu i sakriti bolesnu dubinu gdje je izvor problema. Priroda je vec savrsena, daleko vise od icega umjetnog sto cemo mi ikad izmisliti i sadrzi unutar sebe sve sto je potrebno duhu da kroz nju zivi, dovede se u balans, raste i spoznaje.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori