..down through the Rabbit Hole..

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
Ivan9592

..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la Ivan9592 »

Imam tu (ne)sreću da sam, potpuno slučajno, došao u situaciju u kojoj sam posjedovao nešto čime sam samo na trenutak iskusio taj očaravajuć svijet mašte, boja, slobode, nesputanog razmišljanja i kolektivne svijesti u kojemu posjetitelji imaju mogućnost bivstva u skladu s prirodom.

Bez ikakvih prethodnih iskustva s bilo kojim opojnim tvarima bilo je nevjerojatno teško sve to "prožvakati"..

iskreno, došlo je do apsolutne promjene svega, do poprimanja pravih vrijednosti, nastanka novih stavova prema mnogim aspektima ljudskog života.
Također, promijenila mi se osobnost iz korijena, ne zbog stvari koje sam vidio i čuo - već zbog mnogih spoznaja i zaključaka do kojih sam došao, i koji ostaju urezane na skulpturi mojeg karaktera.

no, na kraju, ostao sam razočaran dostupnošću psihodeličnih substanci. Mislio sam da će biti lako nabaviti takve stvari, no ispada da sam potpuno u krivu bio. No, ako uzmete u obzir da sam po zanimanju svećenik, nije iznenađujuće što sam bez ikakvih kontakata na "uličnom tržištu", i bez veza, ako se to tako uopće naziva, u zajednici rekreativnih potrošača, ako takva uopće postoji.
sve u svemu, nemam uvid u to kako stvari stoje. nikakav.

Stoga, ne zanima me gdje bi se nešto moglo nabaviti i /ili uzgojiti ili štogod,


već koliko je to uopće moguće.

unaprijed se ispričavam ako je post neprimjeren na bilo koji način,

pozdrav, Ivan
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la HypnoToad »

Ovisi o kojoj se substanci točno radi. Neke od njih je jako lako uzgojiti ili pronaći u prirodi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Ivan9592

Re: ..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la Ivan9592 »

kad bih bar znao :-\

no, ne zanima me neka specifična vrsta ili oblik.

općenito, koliko je teško nešto psihodelično i/ili halucinogeno nabaviti.
Postavljam ovo pitanje da znam imam li šanse naći nešto takvo.

Hortikultura mi nije stran pojam, stoga znam da, ukoliko je uzgoj jedini način da se dođe
do spomenutih tvari, da bih se time i pozabavio.

dakle, je li "domaći" uzgoj jedini način za to ili postoje drugi putevi kojima se netko može domoći
ovakvih tvari?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la HypnoToad »

Ili ih se može naći u divljini.
Nisam upoznat s Hrvatskim narko tržištem, ali po pričanjima psihodelici tamo nisu česti niti popularni. Oni koji ih imaju se uglavnom ne bave prodajom, i dijele ih samo s onima najbližima, ako i to.
S druge strane, ako stvarno želiš doć do nečega lakšim putem, internet ti je prijatelj. Naručiš i nadaš se da će proći neopaženo.
Ivan9592 je napisao/la:Imam tu (ne)sreću da sam, potpuno slučajno, došao u situaciju u kojoj sam posjedovao nešto čime sam samo na trenutak iskusio taj očaravajuć svijet mašte, boja, slobode, nesputanog razmišljanja i kolektivne svijesti u kojemu posjetitelji imaju mogućnost bivstva u skladu s prirodom.
Smijem li pitati o kojoj se supstanci ili čemu drugome ovdje radilo?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la Red »

ako pogledas forum magicne biljke, vidjet ces i sam da ima jako puno divljih biljaka koje jesu halucinogene. takoder ima tu gljiva koje se lako uzgoje kod kuce. i kako kaze zaba, tu je i internet i sve sto te zanima mozes kupiti preko neta. (oprezno sa zakonom!)

reci nam konkretno sto te zanima, ako imas nesto na umu, ako ne..sve sto ti preostaje jeste- da procitas forum uzduz i poprijeko i sam nades informacije koje te zanimaju :ymcowboy:

tu smo ako treba pomoc...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Ivan9592

Re: ..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la Ivan9592 »

HypnoToad je napisao/la:
Ivan9592 je napisao/la:Imam tu (ne)sreću da sam, potpuno slučajno, došao u situaciju u kojoj sam posjedovao nešto čime sam samo na trenutak iskusio taj očaravajuć svijet mašte, boja, slobode, nesputanog razmišljanja i kolektivne svijesti u kojemu posjetitelji imaju mogućnost bivstva u skladu s prirodom.
Smijem li pitati o kojoj se supstanci ili čemu drugome ovdje radilo?
kao što rekoh, kad bih barem znao :)

već dulje vrijeme istražujem sve vezano za ovu temu, odnosno za teme na ovom forumu i baš mi je drago
da sam naišao ovdje jer informacija ima u izobilju.

Dakle nekim slučajem sam bio u posjedu jednog kaktusa, odnosno dobio sam ga na dar od anonimnog posjetitelja zajednice. Rečeno mi je da ga pojedem, a uz kaktus sam dobio i upute kako to napraviti, odnosno samo par natuknica na koji način da ga pojedem.

Pretpostavio sam da se radi o nekoj biljci koja u sebi sadrži opojne sastojke no nisam nikako mogao zaključiti kojeg je točno naziva, unatoč mnogo pokušaja uz brojnu literaturu i brojne obrazovane ljude kojim sam se obratio.

Na kraju, bio sam preznatiželjan odbaciti ovako nesvakidašnju priliku, pa sam ga pojeo.

I bilo je jako fora.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la Red »

jel si na kraju saznao sto si konzumirao? spominjes kaktus, mislim da je poprilicno jasno o cemu se radilo... no zanima me kakve informacije si na kraju iskopao, sto je to na kraju bilo?

najbolje je informirat se i upoznat sa onim sto je moguce naci a kasnije vidjeti kako do toga doci :-B svijet biljaka je vrlo tajnovit i zanimljiv, pod povecalom jos zanimljiviji ;)

forum se u biti time i bavi, vjerujem da ces naci mnogo informacija koje te zanimaju. svaka tema ima niz knjiga i textova kao i dokumentaraca, tako da vjerujem da ces se zabavljati neko vrijeme u istrazivanju :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ..down through the Rabbit Hole..

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ako se radilo o kaktusu sasvim je jasno o kojoj je supstanci riječ. Čudno mi je da to nisi uspio otkrit, pogotovo uz pomoć interneta. A i svatko tko se imalo bavi prirodom bi to trebao znat. Kako je kaktus izgledao, visok i uzak, malen i okrugal, veći i plosnat?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori