Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la Alkaloid »

Evo drvo.bor me potaknuo na ovaj post vezan uz problematiku zapljena gljiva i drugog materijala u Hrvatskoj, ne znam znam li o tome baš puno, ali čini mi se kao zanimljiva tema.


Recimo da sam godinama radio posao srodan crnoj kronici i važno je naglasiti da još nikad nije (barem koliko je meni poznato) u Hrvatskoj bilo zapljene gljiva koja je rezultat sustavnog rada policije (prisluškivanja i praćenja, dojave, informacije iz kriminalističke obrade). Primjera radi, marihuana je droga koje na mjesečnoj bazi policija plijeni barem po nekoliko kilograma (zato nikad ne pričajte o rješavanje preko mobitela, a pogotovo izbjegavajte SMS, koji ostaje kao trajni trag). Također nepoznato mi je da su ljudi pali s većom količinom gljiva. Iznimke koje potvrđuju pravilo su nekoliko slučajeva ljudi (uglavnom tupave mularije) koji su pali zbog poštanske prijave sumnjivih paketa. Ljudi padaju s growkitovima (koji su glupi sami po sebi) i čini mi se da je bio slučaj tipa koji je naručio Philosopher's stones (dakle sklerocij P. Tampanensis). Važna je usputna primjedba poštanskog djelatnika u jednom od tih slučajeva da paket ne bi niti otvarali da nije bio teži od 100 grama. Dakle paketi koji djeluju osobito sumnjivo ili su teži od neke granice nose sa sobom rizik, ako se netko misli oko narudžbe potencijalno ilegalnog materijala - važno je paziti na težinu pošiljke. Svakako je nužno da teži ispod 100 grama, no još je bolje da što god naručujete/šaljete stane u kuvertu i da teži ispod 50 g, jer tad spada u najčešću kategoriju zajedno s običnim pismima, a pošte definitivno nemaju sredstava i ljudstva za temeljitu kontrolu takvih pošiljki. Još jedna stvar koju nije loše uzeti u obzir je oblik pošiljke, naime ako je čudna ili grbava postoji šansa da je u najmanju ruku podvrgnu rendgenu. Da bi se zaštitili od toga poželjno je da paket ima što pravilniji oblik, od pogleda rendgena zaštiti će vas omatanje svega zajedno aluminijskom folijom (ispravite me ako griješim).

Eto toliko, poželjni su komentari i vaša iskustva s naručivanjem, padanjem, izvlačenjem za dlaku... (kad pišete o svojim iskustvima, koliko god vam se to činilo glupo, nije loše pisati u trećem licu, uz komentar "čuo sam za tipa koji je..." jer nije nemoguće da ako jednom padnete murija pojavi s buntom papira na kojem su ispisani svi vaši postovi o tome kako ste uzgajali, naručili, prodavali, konzumirali nešto. Kod nas još nije bilo takvih slučajeva, ali vani je bilo, pa nije nemoguće da i se i naša murija dosjeti takvih stvari.

pozdrav svima

Što kaže zakon?

*** Upozorenje: Molim vas da procitate zakon koji se odnosi na narucivanje, posjedovanje i uzgajanje gljiva i bilja. Na vlastitu odgovornost! ***


Hrvatska

Pravilnik o zdravstvenoj kontroli bilja i kontroli sredstava za zaštitu bilja u prometu preko državne granice


Zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga

Popisa opojnih droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se može dobiti opojna droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojnih droga

Srbija

Zakon O Psihoaktivnim Kontrolisanim Supstancama
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la Alkaloid »

tako je, evo kako su to vidjeli naši mediji
http://www.vecernji.hr/vijesti/mladom-l ... nak-192231
gadljivo je to sve, dečko je ispao kriminalac. Moramo znati da nekompetentne konzervativne političke opcije kao ova koja je na vlasti u Hrvatskoj visoko na listu vlastitih prioriteta stavlja maltretiranje rekreativnih konzumenata ilegalnih supstanci, jednako kao i uskraćivanje prava homoseksualcima i drugim manjinskim skupinama. X( X( X(
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la drvo.bor »

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Odličan post. Upravo si mi postao puno draži. :D Čak mi ni tvoj avatar više nije odvratan, možda malo morbidan za ovaj forum ali o ukusima se ne raspravlja.
Ja osobno nemam loših iskustava a poštar dofurao kamion robe tako da...
Također savjetujem da ako se već naručuje s neta da se ne škrtari po sumnjivim shopovima za koje se ne zna kako postaju pakete.
Follow the white rabbit...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la Red »

Hvala Mupu na Temi. Imate pravo, oprezan treba biti.

nisam imala losih iskustava jer nikada nista ne narucujem sa neta, nisam blesava. jednom je nesto zapelo na carini ali to je bilo prije 10 god, baba nije ni znala sta je unutra, samo znam da sjeme nikakvo nije smjelo proci, i to sam naucila jos tada. a ja si narucila pejotla sjeme, i to je pisalo na pismu kao sadrzaj, tako da nije ni cudno sto su me zvali :ymdevil: mozda niti ne bi...

najrade bi svima savjetovala da NE narucuju sa neta. ali ako vec narucuju, nek paze sto narucuju i od koga. neke sitnice mozda produ, ali nek vam to ne rasiri krila :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la Leo montes »

joooj, citam vec 2+ mjeseca o iskustvima s narucivanjem i prpaaaa me ljudi... htio bi uzet print od fsre al vise neznam dal da riskiram il ne...
One bitsy-witsy tiny pint... ajme majko... najradje bi otputovao do holandije osobno po print :-ss
Nature will persist without us. Will we without her?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la HypnoToad »

Printa se uopće netrebaš bojat, obična kuverta s malenim FSRE pečatom. Baš ti oni šta sortiraju poštu znaju o čemu se radi, a i ako znaju sumnjam da ih je briga. Uostalom, ako ti je kuća čista, tj. nemaš ničega ilegalnog, nemaš se apsolutno čega bojati.
Ja sam samo jednom morao ić "porazgovarati" s tetom na carini, zbog neke shiitake kulture u šprici, ali to najviše zbog velike 5ml šprice s iglom pune smećkaste tekućine. ;)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la Red »

Za koliko si slucajeva cuo da se desilo neko sranje sa printom? ja osobno... niti jednom.

da se zagubilo to da...i nikom nista.

na vlastitu odgovornost naravno :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la Leo montes »

sa printom konkretno nisam... al procito mislim na vutri da jednostavno postu s naznakom nizozemske znaju tretirati s "posebnom" paznjom...
Rijeci hipnotoda i red mi doduse ulijevaju povjerenja... thx ljudi...
pnl
Nature will persist without us. Will we without her?
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Zapljene, slanje poštom, iskustva, primjedbe...

Post Postao/la drvo.bor »

U proteklih pola godine sam primio 7 printova od FSRE-a ( jednom dobio 2 :D ).
Nikad nikakvih problema.
Kao što ti je Hipnotod rekao, nemoj slati na adresu gdje imaš podrum pun trave i slične gluposti i miran si. Spore si ionako naručio u svrhu mikroskopskih proučavanja :-\ te su u tu svrhu potpuno legalne ;)
Ako imaš dosje pun egzotičnih pikanterija B-) rađe odustani.
Follow the white rabbit...
Odgovori