Magic Dragon - istina ili mit?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la Svilaja »

Ima i u tome šta govoriš istine, ali eto mislim da je zaključak u tome da svatko ima pravo trpati šta hoće u sebe. Eh sad, moram reći da ja osobno više vjerujem prirodi i procesu starom više tisuća godina (makar on bio izmijenjen malo ili puno) nego čovjekovoj ruci (domorodci nisu ljudi, oni su priroda). Ja inače sve shvaćam metaforički u životu, i tako sam isto shvatio koncept boga kao prirodu. No dobro, to je razgovor za drugu temu.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Meni DMT ima PREDIVAN miris. To sto netko mozda pusi trecerazredni ekstrakt sa zaostalim kemikalijama iz procesa ekstrakcije je druga stvar. Ili to sto ga netko nezna pusit pa ga spali je druga stvar. A istina je kad ga se spali da nema bas najugodniji miris.

I inace uobicajeni ekstrahirani DMT i sintetizirani rijetko pucaju potpuno jednako. Jer ekstrahirani DMT prakticki u pravilu sadrzi dovoljno ostalih aktivnih alkaloida da bi bar malo utjecali na osobnost tripa a ako su prisutni u znacajnijem postotku onda znatno mjenjaju trip. Moguce je ekstrahirati i sve alkaloide posebno da bi se dobio takodjer mocan psihodelik makar nemao ni tragova DMT-a.

Po meni je smjesno sto ima ekipe koja na osnovu par stvari koje su procitali otpisuju pusenje DMT-a. Udahnite ga pa onda ispitajte sto nije dobro u pusenju DMT-a :ymdevil: .

Pusenje DMT-a ima jednako prednosti koliko i pijenje aye.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la Red »

Stavit cu ovo tu, da bude svima jasno da vise ovakve stvari nisu legalne, mada smo to vec napominjali, no evo sve u detalje....

Spice

Poznato je da se mješavina bilja pod imenom „Spice“ prodaje uglavnom na Internetu i u različitim specijaliziranim trgovinama od 2006., a postoje indikacije da su se proizvodi prvi put pojavili već 2004.
Iako se reklamiraju kao „egzotični mirisi koji daju bogatu aromu“ i „nisu za ljudsku uporabu“, pušenjem tih proizvoda postižu se učinci slični učincima konzumiranja kanabisa.
Krajem 2008., austrijski i njemački forenzički laboratoriji otkrili su psihoaktivni sastojak JWH-018 koji je pronađen u barem tri „Spice“ proizvoda (Gold, Silver i Diamond). Kasnije su, pored JWH-018, identificirani i drugi sintetički kanabinoidi JHW-073 i CP 47,497.
Mediji ukazuju kako se „Spice“ proizvodi u Kini, ali je još uvijek nejasan sam proces proizvodnje tijekom koje se mješavini bilja dodaju različite količine ili kombinacije sintetičkih kanabinoida.

Istraživanje EMCDDA-a utvrdilo je kako su navedeni proizvodi dostupni na nacionalnim web stranicama dvije trećine EU zemalja. Malo je poznato o farmakologiji, toksikologiji i metabolizmu sintetičkih kanabinoida. Ne može se sa sigurnošću tvrditi da su rizici prilikom uporabe sintetičkih kanabinoida istovjetni rizicima prisutnim prilikom konzumiranja kanabisa.
Sintetički kanabinoidi u „Spice“ proizvodima testirani su samo u laboratoriju (in vitro ili na životinjama), stoga je nepoznat rizik udahnutog dima za zdravlje ljudi. Nadalje, vrsta i količina kanabinoida može varirati ovisno od vrste do vrste unutar istog proizvoda, stoga je moguće i slučajno predoziranje uz rizik pojave određenih psihijatrijskih komplikacija.

Posljednjih mjeseci u Republici Hrvatskoj primijećena je pojava čitavog niza novih psihoaktivnih tvari toga tipa, te su Izmjenama i dopunama Popisa droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se može dobiti droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu droga donesenim od strane Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi (Narodne novine br.: 19, 11.02.2011.), u isti su uvrštene nove tvari.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la wizard.hannah »

Red, misliš li da su sintetički THC-ovci toliko zajebani? Ja sam ih pušio ali danas više nebih..čak i žiku izbjegavam. Te sumnjam u razne loše outcome nakon dužeg uzimanja. Pitam se što ti misliš.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la Red »

moje misljenje je da bi radje pravi thc u sebe unosila nego ovo. :ymdevil: ali, zbilja nisam bila u prilici probat ovo, kazu ok... no opet, sta ja znam.

jednostavno me ne zanima.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Baba
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 12.04.2010, 15:06
Ima zahvala: 1 put

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la Baba »

OldSchool je napisao/la: Pazi ovo s Youtubea, generalno gledajuci samo dobra proizvod si moze omoguciti ovakvu reklamu( kosta):): http://www.youtube.com/watch?v=ykOUyCKifz0
ovo nije niti blizu neke velikobudžetne reklame, ovo ja napravim u after effects u roku pola sata pa i manje..

kao drugo, ja sam veliki protivnik tog Magica, Dusta, Dragona, kako god da vi to nazivate..
moja preporuka bi bila, nemojte se trovati s time,.. svaki drugi može nagađati što se unutra nalazi, znači relano svako sebi namješta sastojke za koje "misle" da se nalaze unutra... ja bi da su jagode, višnje i čokolada.. (može i malo golden teachera)

pa zašto se to toliko prodaje.. isto kao i ostale druge štetne stvari, jer nama ljudima se prodaje samo šrot.. zato se ne sramim reći da bojkotiram sve na svijetu što mi se gura pod nos, i radije sam dođem do svega kaj mi treba, prirodnim putem.. em sam siguran, em sam zdrav..

nije zdravo samo zato ako je legalno!!!!

peace!
a.k.a. SiD
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la wizard.hannah »

Ja baš imam jedan slučaj di mi je frend pao sa opuškom žike. Mislim munjina je ali njemu je žiža sve. Čak više mu pomaže od kemije-OVISNOSTI- koju sponzorira država. Više mu pomaže oko entiteta koji mu žive u trbuhu. Tako on percipira valjda tjeskobu .... ??

I što sad' Dobio je kaznu od 5mjeseci nepušenja travuljage. Nebu smio imati THC u sebi 5 mjeseci jer bi mogao pokrenuti proces ukidanja uvjetne i povlačenje zatvorske kazne.
Prvi put je najebo(ovo je drugi-četvrti) jer je kao punoljetnik maloljetnicima zarolao đix! Klinci nisu znali pa ga zamolili i buum...klepi ga rija...smješno da nije istinito!


Pitam se dali bi testeeri za THC-kanabinol-kanabidiol-kanabinolnu kiselinu raegirali ako bi kao zamjenu pušio neki od tih smart shop mixeva? Ili su cros tolerant i također ostavljaju metabolički trag koji če mu zjebat tester?

---DAL OVO ZA NOVI TOPIC---???
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Baba
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 12.04.2010, 15:06
Ima zahvala: 1 put

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la Baba »

ta mješavina, neznam kako bih pogrdnije nazvao tu "stvar" oponaša THC, tako da ako to puši (fuj) neće imati problema...
NAJVAŽNIJA stvar jest da biljna smjesa od koje se ova droga sastoji uglavnom NEMA psihoaktivno djelovanje već je za to odgovorna nova sintetička kemikalija JWH-018 (i njene srodne verzije npr. JWH-019, JWH-073, JWH-200) http://en.wikipedia.org/wiki/JWH-018 S KOJOM SE NEKA BILJNA MJEŠAVINA PRSKA i time dobiva droga pogodna za konzumiranje. I uvijek se radi o toj sintetičkoj kemikaliji (ili srodnim verzijama) u svakoj od tih novih (za sada legalnih) droga.

Proizvedena u Aziji, a prodaje se putem interneta ili u lokalnim dućanima, K2 i slične supstance reklamiraju se kao mirisni štapići. Upozorenje na jednoj takvoj internet stranici kaže: ˝K2 biljni proizvodi su novi mirisni štapići i nisu za konzumiranje.˝
Prodaju se u različitim aromama u vrećicama od 3 grama, a sadrže biljke koje su pošpricane sintetičkom supstancom koja oponaša THC.

Ova kemikalija stvorena u laboratoriju veže se za neke receptore u mozgu na koje se inaće veže i prirodni THC. JWH-018 krije se iza imena naftalen metanon (sistematično ime JWH-018 glasi "Naphthalen-1-yl-(1-pentylindol-3-yl)methanone").

˝Naša najveća briga jest da se ova kemikalija proizvodi u podrumskim laboratorijima. A ti podrumski znanstvenici ne vode računa o mnogim sigurnosnim tehnikama˝, upozorava dr. Gaylord Lopez, toksikolog. Na njega se nadovezuje Dawn Dearden, glasnogovornica Ureda za droge pod Ministarstvom pravosuđa u SAD. ˝Sintetičke droge i biljni proizvodi poput K2 i Spicea nisu proizvedeni u kontroiranom okruženju i tako igrate ruski rulet, stavljajući na rizik svoje zdravlje.˝
htio bih nadodati da ovih 5 mjeseci koji MORA biti bez vutre, zvuči kao neka ovisnost.. 5 mjeseci nije puno, i to je jako dobra pauza koja bi se s vremenom morala raditi kod konzumiranja marihuane.. nitko nije rekao da je marihuana zdrava i da nema nikakve štetnosti, ali ovo da on mora naći neku alternativu za marihuanu.. hmm.. to mi zvuči bezveze.. ja bih se osobno malo "odmorio" od toga, pogotovo da sam pao :)
a.k.a. SiD
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la wizard.hannah »

TI BI SE ( "BABA" ) MOŽDA ODMORIO OD THC-a. Ali čovjek o kojem pričam puši travu(on ju zove žika i za sve vrste trave ima nevjerovatne riječi i glasanja dok ih izgovara...žiža mu je osnovni dio života). Rječi like skeny, žika, pljugic, cigi, te nevjerovatna mišljenja i načine kako žiku treba pušit).
Dečko-muškarac(makar je ko dečko sam kužiš da je muškarac jer je sijed cijeli) puši žiku 20 +++ godina. Uzima heptanone i druge tablete. Ali uz žižu je normalniji, netreba jake tablete i ne treba toliko metadona.

Tak da to nije netko ko bi se mogao malo odmoriti od žiže!! Da mu se krvi napiješ napušio bi se! :thumbsup: Bar 2grama solo spali skenija ili 5grama normalnije vrh žike.

I sad ima taj problem koji bih mu ja trebao rješiti. On je spiritualac i neurotransmiterski sklopovi su mu glupost.
Ali evo sada baš to mu treba kao pomoć. moje znanje o receptorima(samo što kanabinolne nisam nikad proučavao...manjak interesa) Neki od sintetičkih kanabinolnih droga koje djeluju na mozak kao THC također rade pozitivnu reakciju na THC. Dok ima i dio sintetičkih koji ne aktaju na THC trakice ili agense koji traže drogu u tijelu-pišaki.

Pitanje..koji sintetički "THC" da puši? Ima li ko iskustva sa lažnom žižom i kasnijim testiranjem koje je prošlo negativno?
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Magic Dragon - istina ili mit?

Post Postao/la Zgubidan »

Fuckin herbal incenses...
Hm, prije deset godina postao sam ovisnik o cigaretama. Tad sam imao dvadeset godina... Dakle prošao sam srednju i jednu godinu faxa bez ikakvih ovisnosti i mislio da ako do tad nisam upao u neku ovisnost, nikad ni neću. Biti ovisnik mi je bilo naprosto nepojmljivo iako sam trpao svakakva sranja u sebe od svoje šesnaeste... No eto, puno matematike na faxu pojelo živce, cimer uvijek imao šteku i tako sam se navuko na nikotin... Travu pušim petnaestak godina ali se ne smatram ovisnikom...
Prije dvije god ponestalo trave, pa ajde da probam taj magic dragon (poslije stigli atomix, galaxy, wasted....). I ajd ok je dok nestane žike. Kadli bum, eto me, jebeni junkie o galaxyu! Nepojmljiv mi je dan bez njega! Gadim se sam sebi! Cijela plaća mi je u smart shopu zadnjih dvije godine! Stiže mi opomena na opomenu za režije... Telefon isključen, plin pred isključenjem, struja pred isključenjem... Uglavnom sve pred isključenjem, ali nije bitno, bitno je da imam za još taj jedan, ali sad stvarno zadnji gram galaxya! (znam četveročlane obitelji koje fino žive s istim primanjima koja meni samom nisu dovoljna)... Šivam rukav na jakni jer ni ove god si neću priuštiti novu. Kupio patex ljepilo za cipele da zaljepim đon na cipelama jer za nove se nema. Totalni ovisnik, gadim se sam sebi... Imam i frenda rijetko ga viđam, čujemo se ponekad, fucking galaxy junkie također. Vozi se s novim gramom u đepu, frula u ustima i razmišlja kako se gadi sam sebi jer laže ženi, izmišlja da mu švicarac požderao kredu, lažne kvarove na autu, a sve za taj još jedan, al sad stvarno zadnji gram...
Uglavnom droge mi nikad nisu bila nepoznanica, probao sam ih skoro sve i nelegalne i legalne, gutao ih na šake, pio hektolitre alkohola... You name it, I've tried it! Osim heroina! I na kraju sjebe me galaxy! Jebena legalna mješavina za aroma lampe... I sad se gadim sam sebi, gledam stanje računa, 204 kn, idem se spremiti i do smarta po gram da preživim dan...
Kad ponestane trave nervozan si max dan jer je nema i dalje je ok! A ovo... Ovo se mora imat...
Sad razmišljam da se prijavim u centar za ovisnost, ovak dalje je bezveze i nejde.
Možda vam zvuči glupo, al zakačen sam do jaja (očito i za jaja).
Pa djeco, slušajte savjet narko veterana, klonite se herbal incensea...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori