✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Red »

Spore mozete narusiti sa FSRE- za 2 eura. procitajte uputstva i salji.
pogledajte sta je dostupno od spora, pitajte za savjet na njihov mejl ako niste sigurni koje spore bi trebali uzeti za prvi put itd.

http://www.fsre.nl/ - Spore (izbor spora, kako naručiti, kako pravilno uzet print)

kako naruciti? Kako pravilno naruciti print: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a ~prevedeno na hrvatski~

1. izaberi spore koje zelis, zelju zapisi na papiric jedan (napisi 3 izbora u slucaju da nema)
2. kupi dvije kuverte
3. na jednu napisi svoju adresu, stavi papiric sa zeljom u kovertu, stavi 1 euro, nekako ga fixiraj da ne lamata okolo. pusti otvoreno to pismo jer u njemu ti oni salju tvoj print
3. Pismo sa tvojom adresom, zeljom i eurom savij i stavi u drugo pismo, zatvori, i napisi adresu FSRE..bla bla
4. salji
5. nadaj se da ce print doci (oko 2-3 tjedna)

*** Upozorenje: Molim vas da procitate zakon koji se odnosi na narucivanje, posjedovanje i uzgajanje gljiva i bilja. Na vlastitu odgovornost! ***

Hrvatska

Pravilnik o zdravstvenoj kontroli bilja i kontroli sredstava za zaštitu bilja u prometu preko državne granice

Zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga

Popisa opojnih droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se može dobiti opojna droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojnih droga

dodatak 2011 god.
Novi popis droga, psihotropnih tvari i biljaka

Srbija

DivShare File - ZakonOPsihoaktivnimKontrolisanimSupstanca.pdf

DivShare File - Resenje o utvrdjivanju opojnih droga i ps.doc

“May the Force be with you.”
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la Echoes »

FSR je odličan, već 2 puta mi je pošiljka stigla u roku od tjedan-dva. :ymhug:

naručivao sam još i sa ovih stranica (možda nekome zatreba):

kaktusi:
http://www.koehres-kaktus.de/
imaju ogromnu kolekciju, ja sam tek zasadio pa ne znam kakva je klijavost, ali ih ljudi inače jako hvale

sve što zamislite:
http://www.jlhudsonseeds.net/
odličan shop, tip koji drži je komunikativan i drag, a cijene odlične!
ako hoćete naručivati a iz RH ste, napomenite mu da šalje u običnoj kuverti i prikrije sjemenke jer kod nas nije dopušten uvoz sjemenja izvan EU bez fitosanitarnog certifikata.
meni su sjemenke stigle za oko tjedan dana otkad su poslane, i dobio sam 40 sjemenki gratis, poštarina 1.50$
tišina je najbolji jezik
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la dr.manijak »

Pa ja i dalje nikako da nadjem odakle da narucim seme maka koji meni i vama trebaju.
"Papaver somniferum" ali da je sigurno, video sam da imaju neki na forumu koji gaje, ali nikako da dobijem informaciju odakle mogu da ih narucim.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la HypnoToad »

Free seed ring.
Svejedno, moj savjet svima je da se ne zajebavate s opijatima, znam da mak izgleda privlačno i sve to, ali ne zaboravite da je u njomu morfij, nimalo bezazlena supstanca.
Vjerujte mi, posljedice apstinencije od opijata nisu ni najmanje ugodne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la mr. gljiva »

dr.manijak je napisao/la:Pa ja i dalje nikako da nadjem odakle da narucim seme maka koji meni i vama trebaju.
možda tebi da,ali meni ne :))
skuliran do jajc :thumbsup:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la dr.manijak »

HypnoToad je napisao/la:Free seed ring.
Svejedno, moj savjet svima je da se ne zajebavate s opijatima, znam da mak izgleda privlačno i sve to, ali ne zaboravite da je u njomu morfij, nimalo bezazlena supstanca.
Vjerujte mi, posljedice apstinencije od opijata nisu ni najmanje ugodne.
Pa nisam ga nasao na listi u free seed ring-u.
Ove godine zelim da imam najmagicniju bastu. Necu ga zloupotrebiti sigurno, ojha ako se neko raspituje ne mora da znaci da ce ga konzumirati.
gde je na listi?
možda tebi da,ali meni ne
:-\ :-\ :-\
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la Red »

ne znam gdje si gledao... posto lista zbilja nije siromasna, niti se mjenjala zadnjih godinu dana :ymdevil:

Potpuna Seed Lista

- Papaverum somniferum {Persian White}
- Papaver somniferum mix {Hens and Chicks, Taz, Giganteum}
- Papaverum somniferum {giganteum}
- Papaverum somniferum {not identified}
- Papaverum somniferum (nigrum)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
tele

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la tele »

Prije svega pozdrav svima, nov sam na forumu i to sta sam za sada procitao mi se jako svida.
Danas sam narucio sjeme Peruvian torcha i San pedra sa koehres-kaktus, dali ih trebam zamoliti da stave neko drugo ime na samo pakiranje ili bi to trebalo proci granicu bez problema posto je u EU?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la Red »

prvo, ilegalno je uvoziti bilo kakvo sjeme u nasu drzvau, kao i u bilo koju drugu. kontrola jednostavna. no dozvoljeno je sjeme u kolicini za vlastite potrebe- u orginalnom pakiranju.

posto to nije slucaj, onda se to salje kao obicno pismo koje se ne otvara i stize tebi. ako ti ga otvore neces ga vidjeti, bez obzira koje se sjeme tamo nalazilo. takav je zakon o uvozu sjemena bez orginalnog pakiranja.

mozes ti njima napomenuti da napisu nesto drugo eventulano, ali mislim da je bitnije da salju diskretno, cisto da ne šuška po pismu da ga ne otvaraju.
ako i zapne, vraca se posiljatelju...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
tele

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰

Post Postao/la tele »

Hvala na infu, to bi moglo objasnit zasto mi vec 2 sporeprinta sa FSRE nisu dosla :( , upravo sam im poslao poruku, nadajmo se da barem ovo proc
Odgovori