✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Chegi »

WalterReynolds je napisao/la:Koliko je sigurno naručivanje spora za Srbiju, da li ću imati problema sa carinom/policijom?U zakonu nigde nisam našao ništa što je vezano za spore.Ima li neko iskustva?
Meni su 2 od 2 puta spore stigle za Srbiju bez problema, iako mi je negde u podsvesti da zapravo ni spore nisu legalne(u sustini ubedjen sam kad asam citao zakone da je negde pisalo nista iz cega se moze kasnije dobiti opojna droga nije legalno,u sta bi trebalo da spadaju i spore po mojoj logici). E sad,mozda sam ja samo imao dosta srece da nisu primetili sta je u koverti,moguce je da bi i konfiskovali da vide spore i da im padne na pamet o cemu se radi...

Problem moze da ti nastane kada budes hteo da saljes kovertu iz Srbije jer po nekim novim zakonima u poslednje vreme ne smes da predajes zatvorenu kovertu ako je za inostranstvo kako bi oni mogli da provere sadrzaj koverte. Naravno cim vide da saljes bilo kakav novac, nastaje problem i nece hteti da posalju... Idealno resenje bi bilo kada bi znao nekoga preko ko bi mogao da posalje kovertu umesto tebe :D
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Green Rat »

Neznam kako je u srbiji ali svugdje u svijetu možeš kupit kovertu i markicu i ubacit u poštanski sandučić. Prilično sam siguran da se koverte ne provjeravaju, čak i male pakete dosta često ne otvaraju (provjereno za hrvatsku). Dnevno se pošalje na tisuče koverata u svakoj zemlji, zamisli da netko sve to treba provjeravat, nebi nikad bilo kraja.
Staviš 5 eura između dva-tri sloja papira, ubaciš to u kovertu, zalijepiš markicu i ubaciš u sandučić.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Chegi »

Green Rat je napisao/la:Neznam kako je u srbiji ali svugdje u svijetu možeš kupit kovertu i markicu i ubacit u poštanski sandučić. Prilično sam siguran da se koverte ne provjeravaju, čak i male pakete dosta često ne otvaraju (provjereno za hrvatsku). Dnevno se pošalje na tisuče koverata u svakoj zemlji, zamisli da netko sve to treba provjeravat, nebi nikad bilo kraja.
Staviš 5 eura između dva-tri sloja papira, ubaciš to u kovertu, zalijepiš markicu i ubaciš u sandučić.
Ovde nije tako,i to sam pokusao,kod nas markice moras da kupis u posti,a kada hoces da kupis markicu za inostranstvo traze ti da vide kovertu :-s
Cak sam pitao i jednu od radnica u posti koja je funkcija onog velikog sanduceta ispred poste i koliko se secam rekla mi je da je to samo za koverte koje se salju unutar drzave. #-o

U svakom slucaju, 5 eura upakovanih u kovertu u koverti kada provere na svetlu izgleda kao da saljes najobicnije pismo. Poenta je da naletis na nekoga koga mrzi da otvara tvoju vec zatvorenu kovertu,nekoga ko ce se zadovoljiti i time da samo proveri na svetlu sta je unutra :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la shroomko »

Chegi je napisao/la:Ovde nije tako,i to sam pokusao,kod nas markice moras da kupis u posti,a kada hoces da kupis markicu za inostranstvo traze ti da vide kovertu :-s
Znaci pokazes im jednu kovertu, nevinu i kad dobijes markicu zalijepis na pravu kovertu koju onda predas. Da li bi to proslo?
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Chegi »

shroomko je napisao/la:
Chegi je napisao/la:Ovde nije tako,i to sam pokusao,kod nas markice moras da kupis u posti,a kada hoces da kupis markicu za inostranstvo traze ti da vide kovertu :-s
Znaci pokazes im jednu kovertu, nevinu i kad dobijes markicu zalijepis na pravu kovertu koju onda predas. Da li bi to proslo?
Ne mogu da se setim ali znam da nista vezano za markicu nije proslo a bas sam se trudio :) Mozda cu slagati ali mi je u podsvesti da je problem zapravo bio jer za inostranstvo moze da se salje samo direktno preko njih,ne mozes samo da kupis markicu pa sam da gurnes u sanduce.
Jedino sto je uspelo posle mnogo raznih pokusaja je kada sam predao zalepljenu kovertu, po ko zna koji put,u ko zna kojoj posti po redu,radnica je besno rekla da ne moze za inostranstvo da se predaje zatvorena koverta a pogotovo ne zalepljena selotejpom. Ja sam joj odmah rekao da nije problem,da mi vrati kovertu i umesto da mi vrati kovertu ona je podgila kovertu ka svetlu i videla da izgleda kao da je unutra obicno pismo(zapravo druga manja koverta sa 5eura)i pitala me sta je unutra,ja rekoh saljem pismo drugaru i ona ga je izmerila,zalepila markicu,meni naplatila postarinu(ili sta se vec placa kod slanja koverti)i to je to...Tako da je trenutna situacija(doduse situacija pre vise od pola godine ali verujem da se nista nije na bolje promenio)da ti treba vise srece nego pameti :(
Veles
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 19.12.2015, 02:14

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Veles »

Nikako da skupim hrabrosti da narucim spore, i pre neki dan sam se odlucio, napravio sve kako treba po uputsvima i taman da posaljem vidim u blicu (iz Srbije sam) da je neko "pao" preko posljike. Sutra dan opet udjem na vesti i opet neko najebo preko posiljke. Pa me uhvatila malo frka, i hteo da vas pitam, da li kad meni stigne pismo, ja idem u postu po pismo ili meni to postar stavi u sanduce!? Unapred hvala!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la antoniopavaroti »

Obično pismo u pravilu uvjek ubace u sandučić . Na poštu zovu ako je neka preporučena pošiljka ili neki sudski , porezni , itd. postupak ,poziv , odnosno ako nisi bio kod kuće kad je poštar doneo takvu pošiljku , onda ti poštar napiše onu žutu potvrdu sa kojom možeš u roku pet dana pošiljku podići sam na pošti. Prema tome, ako te zovu a ne očekuješ neku službenu stvar nego samo spore ...hm, hm , ja nebi išao .Znaš kako vele , mačku je ubila radoznalost..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Veles
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 19.12.2015, 02:14

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Veles »

Nema teorije da idem mecki na rupu :) Vec sam bio busted i ne zelim da prolazim kroz istu stvar opet :) Onda cekam postara kuci i nadam se da ce stici, hvala!
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la klada »

Link kako naruciti print na prvom postu ove teme ne radi, link;
Vodic za narucivanje printa sa FSREa prevedeno na hrvatski
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Beyond Le Fov »

editirano, novi link: viewtopic.php?f=26&t=892

U ovoj novoj verziji foruma svi stari oblici internih linkova (koji imaju u sebi naziv teme) više ne rade (iako teme i dalje postoje) jer su zamjenjeni novim oblikom. Ukoliko naletite na stari oblik linka u postovima, do teme možete doći tako da kopirate iz linka riječi naslova teme i zalijepite iz u pretražnik , npr...

https://themajka.com/vodic-za-narucivanje-printa-s-fsre-a-t892.html

podebljano kopirajte i pretražite forum, obično je već prvi rezultat tema koju tražite.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori