Spuštanje na rejv žurkama

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Plavi Super Mario
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 01.12.2016, 07:57
Ima zahvala: 4 puta

Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la Plavi Super Mario »

Pozdrav svima. Nisam siguran da li je do sada neko pisao temu sličnu mojoj. Evo ukratko ću opisati ono što me interesuje i vaš komentar na sve to, a ako tema ne odgovara za sekciju magična strana prirode moderator je može premestiti u odgovarajuću. Da počnem, do skoro na rejv žurkama se nisam nikad spuštao sa eksera marihuanom jer nisam osećao potrebu za tim, volim da me odradi do kraja i uvek mi je ok bilo. Međutim, dosta drugara mi govori da to ne valja i da je uvek potrebno spustiti se travom jer kao ,,ljudi koji se ne spuštaju obično puknu vremenom". Ja lično mislim da se ne treba spuštati iz zdravstvenih razloga jer ne treba kombinovati u isto vreme i ekser koji podiže i marihuanu koja spušta, ali nteresuje me vaš komentar na ovo. :)
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la Bamakhepa »

Neki benzic tipa xanaxa bi isto mogao pomoci. A za urbane mitove o pucanju ne bih znao, osobno ionako nisam pobornih pretjerivanja niti partijanerskog koristenja psihoaktivnih supstanci pa mi je kontekst nepoznat.
Avatar
Plavi Super Mario
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 01.12.2016, 07:57
Ima zahvala: 4 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la Plavi Super Mario »

Hvala na odgovoru. A da li škodi ako se ne spuštam, znam da ste laik kao i ja, ali eto čisto me interesuje šta vi mislite da ništa ne koristim za spuštanje ili bih ipak trebao?
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la Bamakhepa »

Ne mislim da je neophodno, ali mislim da je uvijek dobro imati pri ruci ako zatreba.

Rekao bih kako je puno veci rizik od nepouzdanog izvora/cistoce kemijski dobivenih supstanci na crnom trzistu ili u slucaju partijanerskog okruzenja od dehidracije i slicnog nego od nespustanja. Ali sta ja znam...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la HypnoToad »

Dugotrajno opetovano uzimanje MDMA (a pogotovo tih partijanerskih tableta, ko zna šta je sve u njima) je često evidentirano da ostavlja privremene ili trajne psihološke i fiziološke posljedice. 'Spuštanje' na kraju nema nikakve veze s time i ne može umanjiti te posljedice, ako išta, rekao bih da ih kanabis može samo pogoršati. Najbolje rješenje bi bilo uzimati takva sredstva što rjeđe, samo u posebnim prilikama, jedino drugo što bi moglo donekle pomoći bi bilo nekoliko dana nakon drogiranja uzimati suplemente u obliku elektrolita, aminokiselina i triptaminskih prekusora serotonina da bi se nadomjestile potrošene zalihe.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Plavi Super Mario
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 01.12.2016, 07:57
Ima zahvala: 4 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la Plavi Super Mario »

Hvala vam na odgovorima. Isto se slažem za kanabis da ne može puno pomoći, čak štaviše može samo pogoršati. Ja samo vodu pijem, i nažalost cigarete mi se traže, mada ih nikada ne pušim osim na žurkama. Čak sam čuo da nije zdravo piti običnu vodu, već kao slanu vodu, samo ne znam kako to izvesti na rejvu, al' 'ajde. Takođe sam čuo i priču da danima nakon konzumiranja ne treba voće jesti, već vitaminske tablete, ali ne mogu da se setim koji su razlozi za tako nešto, uglavnom meni je najvažnije bilo ovo za spuštanje.
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la Bamakhepa »

Ne znam koliko je zaista bitna slana voda ali ako zelis mozes uzeti praskove za rehidrataciju u apoteci pa si malo usuti. Izotonicni napici bi valjda isto bili ok..
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la HypnoToad »

To je još jedan primjer 'gluhog telefona', kad se izgubi ono važno u prijenosu informacije. Da, ne bi trebalo piti previše obične vode, jer ono što ljudi zovu 'dehidracija' u ovom slučaju je nedostatak elektrolita. Natrij je samo jedan od njih, trebalo bi uz sol piti i magnezijev klorid, kalijev fosfat, kalcijev karbonat. Sam natrijev klorid će značiti vrlo malo, magnezij i kalcij su daleko važniji. Tablete umjesto voća ne znam di si čuo, nema mi nekog smisla, ti vitamini iz tableta se uglavnom ispišaju prije nego uđu u sustav. A za ublažavanje trajnih psihičkih posljedica trebalo bi jesti prirodne izvore aminokiselina, u krajnjoj nuždi sintetske suplemente, i 5-htp kao serotoninski prekusor.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la Vid Svante »

Dok sam prije udarao po tim tabletama ni meni nije odgovarala marica, dapače napravila bi mi takav kaos u glavi da sam mislio da ću poludjeti. Tako da sam vrlo brzo prestao tu kombinaciju. I onda se pričalo o nekom spuštanju ali meni je stvaralo potpuni kaos u glavi što je rezultiralo na kraju potpunoj nekonzumaciji marihuane jer i na čisto bi mi stvarala čudne misli.
Koliko znam za ekseve, odnosno MDMA su onda stalno pričali da stvara rupe u mozgu dok se kasnije nije to pobilo novijim istraživanjima. Danas čak ima novo istraživanje gdje bi moglo pomoći oko PTSP-a.
http://www.nytimes.com/2016/11/29/us/pt ... .html?_r=0
Tako da ko zna što će još otkriti a nadam se da će kad tad priznati da i gljive imaju bolju stranu nego što ih prikazuju.
Inače mislim da je bolja konzumacija psilocyba nego bilo kakvih kemija - ponajviše radi onogo što te snađe nakon žurke dok te nakon gljiva ništa ne snađe nego ti čak bude još bolje.
Ja sam pak nakon rejva tjedan dana jeo samo voće jer ništa drugo nisam mogao - i pogotovo vegetarijansku klopu jer mi je više odgovarala. Ali, to sam možda samo ja - moji bivši frendovi su rokali sve živo i neživo - meso, vutru, speed, kavu i ko će znat šta sve ne :))
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Spuštanje na rejv žurkama

Post Postao/la HypnoToad »

Nakon što sam opet probao poslušati neke stvari koje stavljate na onu temu Što se sluša, ja mislim da ta vaša glazba radi veću štetu na mozgu nego MDMA. :D
Vid Svante, ali opet je tu velika razlika u doziranju, svakodnevne mikrodoze psilocibina će biti super i terapeutske, ali da uzimaš 10 grama P. cubensisa svakih 5 dana tijekom godinu dana, definitivno bi ti spalilo mozak. Ista stvar je s MDMA. Može se koristiti u terapijske svrhe, ali pretjerano rekreativno konzumiranje će ostaviti trajne posljedice. A i za gljive se već zna u znanstvenim krugovima da mogu biti jako dobre i korisne, ali dok god naše božanstvo Novac vlada svijetom, to se neće smijeti predstaviti javnosti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori