Produciranje feminiziranog sjemenja, CS metoda, simple

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Produciranje feminiziranog sjemenja, CS metoda, simple

Post Postao/la CAM »

Umjesto da mućkamo kemikalije koje rijetko možemo naći trebamo samo koncentriraniju otopinu kolidalnog srebra

izvor: http://www.rollitup.org/do-yourself/787 ... -make.html

Za produkciju kolidalnog srebra potrebna nam je istosmjerna struja (punjači za mob, npr ja ih imam od starih jedno 5-6 komada),.
Adapter od 9V DC 600mA , razdvojimo žice jednu pričvrstimo na izvor srebra (lančić) drugu na amlgam (što koriste elektroničari za spajanje žica u elektročnim sklopivima ili što već)
Znači bez obzira na pol učvrstimo te dvije žice na dva izvora koje uronimo (ne i žice s adaptera!!!) u destiliranu vodu ja bih stavio oko 100ml (iako u vodiču ne postoji količina vode ne postoji ograničenje jer će se izdvojiti onoliko srebr dok se ne uravnoteži s reakcijom koja se događa- što se može izrčunati preko Nerstove jednadžbe), i ostavimo 8 sati da bi dobili koncentriranu otopinu kolidalnog srebra ( ovdje pol žica ne igra ulogu jer se ne radi o Galvanskome članku ) Na temelju reakcija utvrđuje se da li je elektoda anoda ili katoda.

s izvora srebra otpuštaće se ioni dok na amlgamskoj elektrodi će se razvijati plin. Reakcije koje slijede su moguće

Ag+ + e- <------> Ag(s) +0.799V
2Hg2+ + 2e- <-----> Hg22+ + 0.920V
2H+ + 2e- <------->H2(g)- 0.41V [H+] = 10-7 mol dm-3 (sve rekcije su reverzibilne, reakcija kisika nije uzeta u obzir)
--------------------------------------------------

Iz priloženih reakcija samo se dvije odvijaju one s manjim zahtjevom energije znači ona s srebrom i ona s razvijanjem vodika na amalgamskoj elektrodi ( Hmm dosadno mi bilo pa ajde reko da pojasnim zašto)

Odmah prije cvjetanja poprskamo biljku , i svaki tjedan jedanput je prskamo tijekom 12/12 cvjetanja da bi producirali muške i ženske cvijetove na biljci koja samooplodnjom i oplodnjom ostalih ženskih biljaka daje rezultat feminizirana sjemenja) Ne pretjerivat s prskanjem ne prskati svaki dan, i ako se pitate zašto ne onda kupiti koloidalno srebro s interneta gdje ga ima za 40 kuna kupiti u Zagrebu pola litre -e pa ta količina srebra nije dovoljna za utjecaj na biljku jer se koristi i za ljudsku konzumpciju)


Uživajte!
:thumbsup:

ps Red bum dobil onaj vrložić ispod avatara :-??
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Produciranje feminiziranog sjemenja, CS metoda, simple

Post Postao/la Red »

dobit ces ga sa 200-tim postom.... mislim da je tako nastimanooo :ymdevil: hvala na novim temama :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Biljka
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 18.10.2011, 21:33

Re: Produciranje feminiziranog sjemenja, CS metoda, simple

Post Postao/la Biljka »

Sumnjam da se ovom metodom mogu dobiti feminizirane sjemenke.
Feminizirane sjemenke obično se dobiju sa biljaka hermafrodita, znači sa onih na kojima se pojave i ženski i muški cvjetovi. Od takvih sjemenki gotovo uvijek sam dobivao ženske primjerke biljaka u daljnjem uzgoju.
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Produciranje feminiziranog sjemenja, CS metoda, simple

Post Postao/la CAM »

Ne postoje <hemafroditne< biljke, to su dvospolne biljke,prskanjem koncentriranog koloidalnog srebra jednospolne dobivaju muske/zenske cvijetove postaju dvospolne,da si pročitao link skuzio bi da je u tome poanta :-?
Odgovori