Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranje

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranj

Post Postao/la Devil'sChase »

Najveća šaka sistema je u tome da nas tim zakonima psihicki izbezume, a ne da nam fizički nešto ograniče. Znači, koliko ljudi stvarno živi u prirodi, a koliko ljudi živi u gradovima i doslovno pizdi od takvih zakona i generira kile i kile loše energije od koje se ta loša vibra prema "zakonima" za život u prirodi manifestira. Svi ti banalni zakoni su većinom da nas psihicki izbezume, a kolko njih se stvarno provodi? Ok provode se neki, jer i mi tako generiramo ljutnju, mi koji nismo u prirodi kao djevojke na braču, vec doma sjedimo i toliko ljuti na državu da sami omogucavamo njihovo ostvarenje. Bas vjerujem da su sve zemlje balkana toliko kaoticne, jer toliko ljudi svaki dan kuka i kuka i kuka kako je loše, i toliko izgenerira loše energije da se na kraju desi da je stvarno sve loše ovdje. Kada se nitko nebi obazirao na sve te spike koje se prodaju, da svi pocnu govoriti kako nam je dobro, pa kako nam je odlicno, onda bi iz nicega napravili odlicno stanje za zivjeti.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranj

Post Postao/la Perun »

Sve je to lipo i točno, ali računi za paušal za bunare stižu i stižu. UN je proglasio vodu ne kao osnovnu životnu potrebu, nego kao proizvod. A proizvodi podliježu zakonima tržišta. Malo zagađenje (ono, kao slučajno) i svi smo jednim potezom sirotinja.
Ko prije umre duže je vječan
Ronin

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranj

Post Postao/la Ronin »

Sve je to isto voda iz bunara ili iz cjevi ....tako je kako je ;) .... Zlatna su to vrimena bila
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranj

Post Postao/la Perun »

Mislim da bi MI to trebali promjenit. Vrijeme je za borbu, a ne za bijeg (pa makar u prirodu).
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
ShaunManson
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 17.11.2014, 21:17

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranj

Post Postao/la ShaunManson »

Kakvu bih filozofsku temu volio slozit na ovo, ali ako pocnem necu nikada stat hah
Informirajuci se, izmedju ostaloga i ovdje, poceo sam mastat o tome da na zadnji dan fakuleta, na dan dodjele diplome - nestanem. Da ne recem nikome nista i samo odem, i to prvo medju indijance, nac cu vec neko pleme. :)
A onda prema juznoj americi, u amazonu na terapiju ayahuascom, pa dalje. Vrhunac bi bio tibet. Ne bi me bilo sigurno pet godina...
Ronin

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranj

Post Postao/la Ronin »

E kad bi se svi na svjetu uhvatili barem nakratko za ruke i to bi bio nekakav početak....
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranj

Post Postao/la silvangoran »

ShaunManson je napisao/la: Informirajuci se, izmedju ostaloga i ovdje, poceo sam mastat o tome da na zadnji dan fakuleta, na dan dodjele diplome - nestanem. Da ne recem nikome nista i samo odem, i to prvo medju indijance, nac cu vec neko pleme. :)
A onda prema juznoj americi, u amazonu na terapiju ayahuascom, pa dalje. Vrhunac bi bio tibet. Ne bi me bilo sigurno pet godina...
Tek sam se uključio, pa mislim, možda si već završio fakultet i otišao :-s ali ima čovjek koji je to sve obišao i to ne na 5 nego na 15 godina :thumbsup:

Pogledaj razgovor koji je s njim napravio Stanković (za kojeg Igor nije znao tko je, jer ne gleda TV): www.eia.hr

Ove je zime ponovno bio par mjeseci u Amazoni...
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranje

Post Postao/la Spunk »

Kad bi se mogao naci neki balans u kojem covjek moze (po)ostati zdrav
Od samih pocetaka civilizacija, mozda cak i bilo kojeg oblika sjedilackog nacina zivota, za odrzavanje je bio potreban drustveni napor koji podrazumjeva hijerarhijsku podjelu, tehnologiju, raspodjelu moci, vladanje ljudima i prirodom... Mašinu. Sva sranja koja je covjek napravio i radi ima korjen u tome i iz tog proizlazi. A masina i porobljavanje je danas toliko veliko, i mislim da je jedini nacin na koji moze ljudima i planeti biti bolje je da ona potpuno nestane. Nikakva tehnologija ne moze popraviti stanje jer tehnologija je uzrok problema. Neodvojivi dio paketa.
I kako biti potpuno samodostatan u svemu tome. Da se skupimo, napravimo copor i budemo lovci sakupljaci? Ne ide...
Masina mora nestati, a borba protiv nje je besmislena. Valja cekati da se sama raspadne ili da se priroda u obliku katastrofa pobrine za to.
A u medjuvremenu, naci osobni balans u kojem mozes biti zdrav
Jebivjetar
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Masina je neutralna tehnologija kojom nesavjesno upravlja nas kolektivni um. Cini velika ropstva i zagadjenja jer potrebe, zelje, ovisnosti i nesposobnosti imaju svoju cijenu, bez masine ili s njom, sto ih je manje toliko je manje opterecenje na ledjima pojedinca. Naravno masina ce poticati zelje, plesti u mrezu potreba i ovisnosti, suziti mogucnost eticnog djelovanja dok ne izmuze svaki komadic duse pojedinca i zatvori je u mrak, ali mudar sposoban pojedinac moze to opterecenje svesti na ugodan minimum.
Mnogi su u beznadnim okolnostima s malo prilika da popuste lance, ali takodjer masa je u pubertetskom konzumeristickom stanju uma prepuna snobizma, neznanja, potisnutog gnjeva i agresije, iza masaka pokusava ispuniti prazninu svime sto masina nudi, za ropstvo i nevolje uvijek su im krivi drugi a u kredit su stavili sve, da bi imali sve sto zele. it takes two to tango
Biti dobro, u balansu bez ropstva masini je umijece zivljenja koje se uci dozivotno, mozda i vise zivotno ili beskonacno zivotno. Tehnologija se moze koristiti za velika sebicna djela, ropstva i katastrofe, kao i za velika nesebicna djela, slobodu i prosperitet, kao i svoj um uvijek cemo je upotrijebiti u svim krajnostima.

Covjek mora i prirodno zeli nesto raditi da odrzi sebe na zivotu i stvara vrijednost koju moze izmjenjivati s drugima, taj rad ako je uskladjen s unutarnjim svima koristi, jer medjusobno se trebamo, imamo razlicite interese i znanja s kojima se nadopunjujemo, tako imamo veliku sposobnost prezivljavanja i ugodnog zivota koji moze biti u skladu s prirodom.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Život u divljini - bijeg od (ne)civilizacije vs. umiranje

Post Postao/la Spunk »

Nemam nikakvog razumnskog objasnjenja ni rijeci kojima bi to nekako izrekao, ali imam jak osjecaj da masina nije neutralna i mehanicka. Kao da je samodostatna. Tko drzi polozaje u njoj, kakve su trenutne okolnosti...uopce ne igra ulogu. Sto god da se dogodi ona se prilagodi, regenerira se, ide dalje...
Jebivjetar
Odgovori