Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbiji?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
Avatar
Mes
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 10.05.2014, 09:13
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put

Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbiji?

Post Postao/la Mes »

Pozdrav dragi i drage saputnici i saputnice,

Vrlo kratko pitanje i iskreno izvinite ako ne pripada u ovom subforumu.

Naime, interesuje me vase iskustvo u kupovini micropore (medicinskih/hirurskih) traka u Srbiji? U kojim apotekama i pod kojim imenom ih je moguce traziti?

Ukoliko nema, da li na nasim prostorima postoji nesto sto je moguce iskoristiti umesto toga? (za syringe rupice u tegli u PF tek procesu)
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbij

Post Postao/la Shanti »

Neznam točno, ali mislim da bi ih svaka ljekarna trebala imati. Samo dođeš i tražiš micropore traku...
Avatar
Mes
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 10.05.2014, 09:13
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbij

Post Postao/la Mes »

Trebalo bi, ali u 18 apoteka sirom Beograda koje sam sinoc obisao, nijedna nije imala.

Jedino sam uspeo da nadjem neki silk medical plaster koji mi se cini da je mozda good enough. [Mada mi je i to vrlo cudno jer je 5mx5cm kostalo 250din (oko 17hrk), a cujem da kosta po 100hrk; iako dozvoljava protok vazduha i sprecava kontaminacije].

Takodje, da li [Verm+BRF+voda] pomesani mogu da stoje u plasticnoj posudi 24 casa ili je ih je potrebno pomesati iskljucivo neoposredno pre ubacivanja u tegle tj. neposredno pre kuvanja tegli? Da li se gubi previse vlage ili rizikuje kontaminacija (iako je uradjeno pre kuvanja u ekspres loncu.)?
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbij

Post Postao/la advict1 »

Ma moze da stoji,samo prekrij necim..
A ne moze nikakva kontaminacija da nastane jer ces ti to posle ionako sterilisati u express loncu :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
Mes
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 10.05.2014, 09:13
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbij

Post Postao/la Mes »

Odlicno, hvala . :ymhug: :sunn:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbij

Post Postao/la shroomko »

Mes je napisao/la:Jedino sam uspeo da nadjem neki silk medical plaster koji mi se cini da je mozda good enough. [Mada mi je i to vrlo cudno jer je 5mx5cm kostalo 250din (oko 17hrk), a cujem da kosta po 100hrk;
Ne znam da li pričaš o micropore traci ili tom silk flasteru. Micropore traka ovdje košta 10-20 kn, ne znam točno, ali nikako 100kn. Ne znam ni čemu služi ta traka ali prva ljekarna u kojoj sam to tražio je imala, i ne samo da je imala već me zbunila pitanjem koju širinu želim. Ima uska, srednja i široka.
Avatar
Mes
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 10.05.2014, 09:13
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Gde kupiti Micropore (medicinsku/hirursku) traku u Srbij

Post Postao/la Mes »

Hmm verovatno sam ja negde lose procitao da je neopisivo skupa. Onda bi trebalo da je to ovo sto sam kupio. Procicu jos apoteka sledeci put, a do tada se nadam da teglice nece pozeleniti. :-ss :)

Hvala na savetu! :)
Odgovori