Svjeze smrznute gljive

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Svjeze smrznute gljive

Post Postao/la Brain Surfer »

Pomagajte!

Desila mi se katastrofalna greska. Stavio sam svjeze u frizider, ali preblizu ledu koji se skupio pa su se gljive zamrznule. Bojim ih odmrznut. Ma sta odmrznut, bojim se to i konzumirat. Ubrane u pon navecer, hoce li to izdrzati do petka i na koji nacin da to probavim? Bilo kakava procedura, pliz.

Puno hvala!!!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Svjeze smrznute gljive

Post Postao/la HypnoToad »

Uglavnom kako sam čuo, kad se gljive zamrznu popucaju stanične membrane, psilocibin oksidira i nakon otapanja dobiješ jednu smrdljivu, neaktivnu masu. Nisam 100% siguran da li je to posve točno, možeš probat napravit čaj od tako zamrznutih, bez prethodnog otapanja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Svjeze smrznute gljive

Post Postao/la Brain Surfer »

HypnoToad je napisao/la:Uglavnom kako sam čuo, kad se gljive zamrznu popucaju stanične membrane, psilocibin oksidira i nakon otapanja dobiješ jednu smrdljivu, neaktivnu masu. Nisam 100% siguran da li je to posve točno, možeš probat napravit čaj od tako zamrznutih, bez prethodnog otapanja.
Na netu samo kontradiktorne informacije. Neki tvrde ne ne, neki da stvar funkcionira i s tom odvratnom masom, a neki pak rade stvari tipa smoothie :-) Nis ostaje samo probam u praksi, bum javio kak je proslo. Koliko kuzim bitno je da se ne pokvari, do sad nije pa se nadam da nece do vikenda.
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Svjeze smrznute gljive

Post Postao/la Brain Surfer »

Moram priznat da nisam uocio nikakav gubitak na potenciji. Procedura. Vadim iz papirnate vrecice iz zamrzivaca skroz smrznute i stavljam direkt u juicer. Ovaj ga melje, izlazi samo meso. Zalijevam sokom od limuna i nastavljam sa narancom, jabukom, ... Na kraju miksam sav sok i vlakna, jer to nije sokovnik za smoothie. Dodajem malkice vodke zbog alkohola, stavljam u staklenu teglu, dobro drmam, zatvaram i picim. Pretpostavljao sam da ce se gljive u smoothieu pretvoriti u sluz, ali to se nije desilo. Na okusu se nis nije kuzilo. Ovo je zapravo ispalo super :D Ah, da, kolicina je bila 50 ili 60g svijezih, a smoothie ispao tegla 720ml. Jelo se laganini kroz neko vrijeme, svi i vise nego sretni.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Svjeze smrznute gljive

Post Postao/la AFX »

Oh, treba ovo probati :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori