Dostava

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
MorskaGljiva
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.04.2014, 09:17
Ima zahvala: 2 puta

Dostava

Post Postao/la MorskaGljiva »

Pozdrav, narucio bih neke stvari iz jednog shopa u Nizozemskoj (zove se Zamnesia, ako je protiv pravila, slobodno uklunite ime). Uglavnom, uzeo bih neke legal highove, kartom, tipicne legalne stvari koje budu u smart shopovima, ali i 5-10 g listova salvije i 15-30 g tartufa. Kako bi mi cijela nardba bila preko 150 eura, dobivam besplatnu postarinu UPS-om. I sada me zanima mogu li me oni otkriti na carini?
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Dostava

Post Postao/la muscaria »

Na ovo pitanje ti nitko ne može točno odgovoriti. Pakete poslane iz EU, ne bi trebali otvarati, no rizik uvijek postoji.
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dostava

Post Postao/la HypnoToad »

Tako je. Nije važno da li se radi o državnoj pošti ili privatnoj kurirskoj službi, carinska kontrola na pošiljke unutar EU više ne postoji, iako carina zadržava pravo po potrebi kontrolirati 'sumnjive' pakete.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
MorskaGljiva
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.04.2014, 09:17
Ima zahvala: 2 puta

Re: Dostava

Post Postao/la MorskaGljiva »

Znaci , thenicki ako na paketu nema naznaka da je iz nizozemske i ako je na prvi pogled na rengenu sve OK, nebi trebalo biti problema. Takoder u jednoj temi sam opisao svoj polazaj (suzivot u kuci s roditeljima), pa da li postoji neka mogucnost da ne pokupim paket ravno pred pragom?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Dostava

Post Postao/la oseloth »

Odgovorio bi ti al kad vidim da ćeš uzimati legal high i nekoga trovati s time neću. To je sve smeće i to treba zakonom zabraniti. Ubiti ćete se svi i onda će trava, amf i koka biti krivi. Idite se drogirat ko sva normalna djeca.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dostava

Post Postao/la HypnoToad »

Pretpostavljam da misliš na različite kemikalije koje još nisu stavljane na popis ilegalnih droga? S tim se slažem. Ali ima dosta biljaka i ekstrakata koji su legalni i poprilično bezopasni, ali minimalno djelotvorni.
Sad sam baš išao pogledati tu stranicu, što nude pod 'legal highs', i na prvi pogled mi se čini da su puni čistog, koncentriranog bulšita. Pod 'tekući LSD' prodaju koncentrat kratoma, koji nema apsolutno nikakve sličnosti s lsd-em, pod 'biljni ekstazi' prodaju mješavinu taurina i niacina i slične gluposti za klince. Većina tih mješavina nije direktno opasna, ali glavni efekti su im placebo. I vidim da većinu negativnih reviewova (a to su skoro svi) ne objavljuju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Dostava

Post Postao/la advict1 »

Protivnik sam ovih experimentalnih hemikalija koje svrstavaju u kategoriju legal highs,tu se slazem sa oseloth-om,ali sa druge strane u tu kategoriju mogu da se stave i sve legalne biljke koje su aktivne u bilo kom smislu i legalne,pa ne znam na sta je Morska Gljiva tacno mislio...
Biljke podrzavam u potpunosti,a ova sranja,hemija itd,jebes to sto je legalno kad je u poredjenju sa biljkama - mnogo opasnije.. :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
MorskaGljiva
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.04.2014, 09:17
Ima zahvala: 2 puta

Re: Dostava

Post Postao/la MorskaGljiva »

Prvo hvala na odgovorima, a posebnoi advictu. Ne, ne planiram uzimati te kemije, pod legal highovima sam smatrao LSA, kannu, prakticki sve biljnog podrijetla. Iako sam ih kontaktirao te dobio informaciju da na nasim prostorima nije bilo problema, sada sam malko skeptican. Iskoristio bih ovu priliku da vas pitam isplati li se uzeti spaceshroom grow kit, znam da ima dosta mrznje prema grow kitovima, ali za nekog kome neuspjeh nije opcija, vjerojatno se isplati.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Dostava

Post Postao/la advict1 »

Hmm to ce tesko proci carinu... Tj. rizicno je,jer ako te uhvate moglo bi da bude zajebano :)
Mislim da svi ti growkitovi sadrze spore u njima,sad ne znam koliko su tacno spore ilegalne ali naci ce ti oni nesto u svakom slucaju.. Za ovo nisam 100 % siguran,neka me dopuni neko ako nisam u pravu :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dostava

Post Postao/la HypnoToad »

Ne sadrže spore, sadrže potpuno razvijeni živi micelij. Vrlo, vrlo ilegalno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori