Gde početi?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

Ja sam od onih ljudi koji mnogo razmišljaju dok pišu i moji tekstovi mogu da budu podugački, tako da ću gledati da skratim što više mogu. Ime mi je David (verovatno kontate po nicku) i živim u Vojvodini (autonomaš, ne priznajem srbiju i pišem joj ime malim slovom :D ). Moje iskustvo sa psihodelicim je počelo pre od prilike 2 godine sa Marihuanom (a neposredno pre toga sam mislio da neču piti ni pušiti ni drogirati se, što i ne radim, samo duvam travu ali ni na to nisam pomišljao). Iskustvo mi se svidelo i od tada duvam "redovno" (što kod mene znači par puta u mesec dana). Zbog svoje ličnosti, odmah sam krenuo da istražujem ovu blagotvornu biljku, pročitao mnoge guide-ove o uzgajanju, dejstvu, neispunjenim potencijalima itd.(tu je nastao mali rat između mene i moje majke koja ni malo ne podržava moja dela, moja istraživanja i moje ambicije, i ako sam joj svakim mogućim argumentom pokazao da je Marihuana "dobra", ali majka mi je i razumem je) i sada mogu da se pohvalim da znam dosta (ne duvam se), ali u pravom uzgajanju nemam iskustva. E verovatno baš iz tog razloga (što nisam imao uslove za uzgajanje (i još neko kratko vreme neću imati)) sam krenuo sa daljim istraživanjem (a šta bi drugo i radio), i tako naišao na "svet čarobnih gljiva" koje sam takođe krenuo temeljno da proučavam. I tako posle nekog vremena kada sam već o Marihuani i pečurkama znao sasvim dovoljno, krenuo sam još dalje, držeći se stava "samo lake (tj. bezbedne) droge" pri kojem sam i do dan danas ostao (ali sam se uhvatio više puta u razmišljanju da probam nešto jače - ali to su bila i ostala samo razmišljanja), i svaku drogu na koju naiđem temeljno proučim, a ako se nađu neka moguća, potvrđena negativna dejstva (npr od Dature se pored ostalih problema može dobiti amnezija ili može otkazati srce) toj drogi ne prilazim. I tako, jednog dana, na primer danas, nađem se ja na jednoj raskrsnici. Situacija je ovakva: U web browser-u mi je otvoreno oko 20 tabova, među kojima su stranice vezane za LSD, Calea Zacatchichi, Ayouasca, LSA, DMT, Psilocybin, Salviu, Mimosa Hostilis i šta još ne. Sve u vezi dejstva, sinteze, uzgajanja i ostalog već nabrojanog (s' tim da droge sa nepoželjnim efektima, npr. LSA, izbacujem kao mogućnost). Jednostavno ne mogu da odlučim. I, tako sam došao ovde (ovaj sajt posmatram već duže vreme i vidim da ste učeni ljudi i ljudi od poverenja), da mi vi date predlog i ideju odakle početi. Čemu da se posvetim? Šta bi ste voleli da vidite na forumu a šta već nije tu, da sam ja lično uzgojio, sintetizirao ili probao. Šta bi ustvari bilo dobro dobro izbaciti u ulični promet a da ne uništava nečiji život (tj. šta bi ste vi voleli da probate, a nemate priliku, a ja bi mogao tome da se posvetim i počnem da obezbeđujem narodu). Voleo bih nešto prosto za početak, ali kada sagledam mogućnosti, ni jedna od njih u suštini nije nemoguća za uraditi, samo se treba odlučiti i posvetiti. I, eto, na kraju je ipak ispao kilometarski tekst, ali takav sam ja. Nadam se, prvo, da će neko uopšte i da pročita ovaj "roman od posta" a onda da će mi neko i dati svoje mišljenje. Jako sam vezan za ideje o "duhovnim iskustvima" (još uvek je u meni sumlja da su iskustva čisto telesna, ali predpostavljam da su to samo lanci našeg društva kojih se još nisam otarasio, jer sam tako učen od malena) i halucinacijama tokom "tripova", tako da držite to u mislima dok budete sklapali odgovor. Pozdrav svima, i hvala unapred na razumevanju i uloženom trudu.
Zadnja izmjena: DaWeed, dana/u 16.05.2014, 00:17, ukupno mijenjano 1 put.
Do your research.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la HypnoToad »

Moj savjet bi ti bio da za jeftino nabavljaš izvana yerba mate i dilaš drugovima kao super stimulativni južnoamerički čaj, bar je zdrav i daje dobar osjećaj, a možda ih zbog placeba pukne i nešto više.
Inače sve te 'legalne' kvazi-psihoaktivne biljke su manje više smeće, neke u određenim kombinacijama mogu biti ugodne, ali da stvarno imaju efekta ne bi bile legalne. A produkciju i dilanje ilegalnih droga nikako ne podržavamo i ne dozvoljavamo.
Ima jedna biljka, Leonotis nepetifolia, koja je potpuno legalna, i njeno cvijeće u čaju ima lagano opuštajuće djelovanje. Uzgojiš to, jer je lijepa biljka, pomiješaš sa yerba mate i bude ti ugodno.
Daj si još dosta vremena proučavanja da čisto vidiš sliku, i moj najiskreniji savjet ti je, više proučavaj teoriju, manje probavaj droge. Vrlo malo je dobrih droga, osim onih koje je dovoljno uzet jednom u dve godine.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la advict1 »

Ja moram da se ubacim posto sam procitao i tvoj post "trazim caleu zacatechichi" ,samo da kazem da je po meni pogresno "reklamirati" sve te lepe biljke i supstance ljudima koji nisu to zasluzii..
Mozda se neko nece sloziti sa mnom ali ja sam za to da postoji razlika izmedju narkomana i ljudi koji vole ponekad da probaju neki psihodelik i time oslobode svoj um i dozive neko novo iskustvo,a ne samo "Daj da zgutam nesto i poletim".
Treba da postoji razlika izmedju ova 2 tipa ljudi,jednostavno nismo na istom stepenu razvoja i razuma...
Pored toga, stavljanjem u promet svih tih legalnih aktivnih biljaka itd stavljamo njihov legalan status u pitanje..
Svedok sam vremena gde maloletni klinci znaju da nabroje 15 razlicitih "droga",koriste sve sto im se ponudi,a nisu ni svesni sta su uzeli...
Kazu za psihodelik da on nadje tebe a ne ti njega,tako da onaj koga stvarno to interesuje potrudice se, istrazivace,i mnogo ce mu vise znaciti kad posle par meseci/godina proba nesto sto je iscekivao sve to vreme,za razliku od onih koje sam vec pomenuo,kojima je bitno samo da to vece budu "high" i ne razumeju poentu...
Zakljucak,koji iz iskustva mogu da donesem jer sam i ja tako nesto pokusao,nudio "drugarima" neke stvari koje oni nisu znali da iskoriste : Uzivaj u onome sto volis, i ne nameci to drugima jer oni to nece razumeti :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

Ok, "Yerba Mate" tj. Ilex paraguayensis, Južno američka biljka bla bla bla, neću sad da se prepucavam, nije ni fora preko foruma, kad mogu da prekucavam sve sa drugih sajtova i pravim se ko da sam popio svu pamet sveta :D a i forum već ima post o Yerbi... bilo kako bilo, paraguayensis, kada se sve sagleda nije zdrava biljka, pored svojih očiglednih pozitivnih delovanja. Psihoaktivno dejsto Yerbe prolazi neopaženo, te se biljka prodaje naveliko, sama ili u čajevima; to nam govori da njeno dejstvo i nije tako jako. Radi postizanja psihoaktivnog dejstva, ne postoji nikakav poseban način unošenja; biljka se može pušiti, što nije preporučljivo zbog nadraživanja disajnih puteva i organa, a može se piti mešana sa vodom (hladnom ili toplom (čaj)). Efekat biljke počinju u roku nešto kraćem od pola sata, a traje nekoliko sati. Efekat možemo klasificirati u podizajući tj. stimulativni (što se može predpostaviti, uzimajući u obzir da biljka sadrži kofein), dok ga je najlakše opisati onako laički: Osećaš da je sve uredu, nemaš brige ni dubokih misli, glava ti je laka i prazna. Ne stiče se preterani "high" osećaj, već bi osećaj opisali čisto opuštajućim. Sve to zvuči lepo, ali (opet ono "ali", koje ako postoji, lično, kao čovek, ne onaj koji mrzi droge, već kao onaj koji želi najbolje za sebe i ljude oko sebe, preporučujem da se te droge klonite, i nađete drugu, ne škodljivu po organizam (srećom pa ih ima u ne malom broju)): zbog čega biljka nije zdrava: Yerba, uneta u organizam u bilo kom obliku (naročito u obliku toplog napitka), povećava rizik od dobijanja kancera disajnih i probavnih puteva i organa. Da li biljka sama po sebi izaziva rak, nije dovoljno istraženo, ali ona dokazano pospešuje kancerogena dejsta ostalih kancerogenih materija koje svakodnevno unosimo u telo, svesno (cigarete, zagorela hrana, razni kupovni produkti...) ili nesvesno (sam vazduh koji dišemo). S' obzirom na to da mi je kao što sam pomenuo: važno dejstvo materije na zdravlje, ovu biljku ja lično ne bih koristio, pa tako je ne bi preporučio, a kamoli prodavao drugim ljudima. Zdravlje pre uživanja, pamet u glavu. Da ne bi dužio ovaj post, ovde ću ga prekinuti (smatram da sam najvažnije rekao, ako nekoga zanima detaljniji izveštaj o Ilex paraguayensis-u, neka se slobodno javi), a u sledećem ću pisati na temu Leonotis Nepetifolia-e i ostalih stvari koje je HypnoToad rekao, a u onom nakon toga, odgovor na komentare "advict1". Pozdrav
Zadnja izmjena: DaWeed, dana/u 16.05.2014, 10:17, ukupno mijenjano 1 put.
Do your research.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la HypnoToad »

Sad bi te dobro izvrijeđao jer sam se tek probudio, ali ću se suzdržat. Taj 'izvještaj' je hrpetina gluposti, nema veze s istinom, i potpuno je neinformiran.
Da skratimo priču i izbjegnemo sukobe, počni tamo gdje su i svi počeli, nabavi print preko FSRE-a i uzgoji šaku gljiva.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

Leonotis leonurus i Leonotis nepetifolia (koju je HypnoToad naveo) za razliku od Yerbe možemo nazvati bezbednom biljkom. Ona ima dejstvo slično dejstvu koje se često naziva sličnim dejstvu Marihuane, ali joj nije posvećeno ni malo pažnje u odnosu na Marihuanu, verovatno zato što ljudi za L.l i L.n ne znaju; a zašto ne znaju: zato što nema dejstvo slično Marihuani :D Ove dve biljke, pušene ili unete na drugi način izazivaju sadativni (opuštajući) efekat sa blagim elementima psihoaktivnih delovanja, ali ni blizu onima pri korišćenju Marihuane. Biljke se tradicionalno koriste kao lek za mnoge bolesti (od prehlade i kašlja do epilepsije, dijabetesa i ujeda otrovnih zmija/paukova/škorpija), što ne znači da ona sve njih i leči.
Elem, dve biljke koje su mi predložene ne maju dovoljno jako dejstvo da bi me zainteresovale za nešto više od proučavanja. HypnoToad, kada kažeš da su sve te legalne psihoaktivne biljke smeće, većim delom si u pravu, ali ne zaboravimo na DMT, LSD, LSA (koji ne podržavam) i ostale supstance koje se mogu naći u legalnim biljkama. Meni niti je cilj samo da budem "high" niti da zaradim brze pare, već tragam za jakim, prosvetljujućim, duhovnim iskustvom (halucinacije nisu na odmet) i dobrim, prirodnim lekom za aktuelne bolesti (bilo fizičke ili psihičke). I ne, ja ne "gutam šta mi stigne pod ruku", već temeljno istražujem sve droge u potrazi za "najboljim".
Advict1, sa tobom se u potpunosti slažem, mada smatram da ljudima ipak treba pokazati šta je ispravno, dok na primer pečurke nikada nikome ne bih preporučio (s' obzirom da ih, zbog njihovog nepoznatog mentalnog stanja i sklopa, mogu dovesti do depresije, šizofrenije ili samoubistva).
HypnoToad, ti veruj u šta hoćeš, ali ja svoje telo ne želim da izlažem takvom riziku, zato što ovo nije "neko nekad pomenuo", već su ljudi isti kao ja "niti protiv niti za neku drogu" (u ovom slučaj onu koja se nalazi u Yerbi), odlučili da je malo istraže i objektivno sagledaju situaciju.
Recimo, samo recimo da podržavate proizvodnju ilegalnih supstanci (a čudno mi je da tvrdiš suprotno pored svih guide-ova i pokačenih dnevnika uzgajanja - ali razumem da je to zbog ne izlaganja foruma neprijatnostima), koju bi ste mi preporučili za početak kao nekome ko se za njih interesuje, a možda dalje od toga nikad neće ni otići.
Do your research.
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

Okej, nisam video ovo poslednje za gljive, što dokazuje moju poslednju tvrdnju :D FSRE sam kontaktirao pre mnogo vremena, i još uvek nisam dobio odgovor, ali smatram da je to vrlo dobra opcija. Da li neko ima informacije o tome da li je sajt aktivan, da li šalju spore ovde, itd.
Do your research.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la HypnoToad »

Yerba mate se koristi stotinama godina u južnoj americi, ima niz vitamina i minerala i malo kofeina... Naravno da je sto posto sigurna i ljekovita biljka, nisi baš našao dobar izvor dezinformacija o njoj... Nije droga, naravno da nije, u istoj kategoriji je kao i čaj, Camelia sinensis, i manje štetna od kave. Ta njena 'štetnost' dolazi od jednostavne činjenice da se pije vruća, i jednako je štetna kao da piješ vruću vodu. Informiraj se malo bolje prije nego počneš pisati takve dezinformacije.
A ništa šta sadrži dmt, ergotamine i slično kod nas nije legalno.

Uz to,
16. Zabrana komercijalnog uzgoja.
The Majka. com ne podržava uzgoj biljaka/ gljiva u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka/ gljiva nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma. Takve ljude ne trebamo!! Ovaj forum ima prvenstvenu i jasnu namjeru da INFORMIRA a ne da uci budale kako da zaraduju ilegalnim putem!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la riz14 »

Davide, koliko godina imaš ako nije tajna?
Tu si nadrobio stvarno svega i svačega. Prvo, gljive ne uzrokuju samoubojstvo, to što ljudi neodovorno koriste supstance, što miješaju sa drugim supstancama i što pretjeruju to je druga stvar. Velika je razlika između upotrebe i zloupotrebe, pogotovo kod psihodelika. Drugo, naravno ako imaš povijest psihičkih bolesti u familiji da ćeš se klonit psihodelika. Psihodelik može bit "okidač" za psihičke bolesti, nikako UZROČNIK psihičkih oboljenja. Shizofreniju osoba ima, i nije svjesna da je ima jer nije aktivirana, psihodelik kao i marihuana mogu biti "okidači" za takva stanja, što ne znači da shizofrenija nebi izašla na vidjelo da osoba nije konzumirala ništa. Treće, odgovorno tvrdin da iskustva na gljivama imaju dugoročan blagotvoran i pozitivan učinak na moju psihu i na mene samog kao osobu, i na način na koji doživljavan svijet i ljude oko sebe. To ne znači da će na svakog imat takav učinak, ali moja iskustva su izrazito pozitivna. Gljive su izrazito netoksične i nemaju nikakav štetan učinak na fizičko tijelo. Ja tebe ne poznajen i ne predlažen ti da ulaziš u to olako, ali i ako se odlučiš na to, tu možeš dobit dobre savjete. :thumbsup:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la HypnoToad »

U potpunosti se slažem.

I još bih samo dodao za yerba mate, ti misliš da si kvalificiran da dijeliš 'savjete' o 'štetnosti' ove biljke bazirano na jednom dezinformacijskom tekstu kojeg si pročitao, i da si pametniji od milijuna Argentinaca, Brazilaca, Urugvajaca i drugih koji svakodnevno piju čaj od ove biljke, naravno bez negativnih efekata, i kojima je to piće ritual i tradicija?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Zaključano