Gde početi?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

A da li si ti HypnoToad istaživao ovu biljku ili si je odma uzeo zdravo za gotovo: dobra je i tačka. Svi ti narodi od davnina koriste Yerbu, baš kao što si ti rekao, kao deo tradicije, a ne znači automatski da su im predci bili mudraci koji su znali šta rade. Naprotiv, predci tih naroda su koristili su duvan i kokain koje ne možemo baš nazvati zdravim ni korisnim kada pričamo o dugoročnoj upotrebi. Sve te zemlje koje si nabrojao imaju visok procenat obolelih od kancera, od kojeg je najčešći kancer pluća, dojke i probavnog sistema uopšteno (ko bi rekao).
Što se tiče pečurki riz14, znam da su okidač, nisam ni rekao da su uzročnik već da "mogu dovesti do" navedenih problema. Da, samoubistvo jeste mogućnost, jer nisu svi koji uzmu gljive dobro informisani, ne znaju svi šta ih čeka i nije svima savest čista. Do samoubistva može doći usled tripa, a može doći i posle efekata, kada odkriješ u (o) sebi šta nisi trebao odkriti. Što se tiče šizofrenije i ostalih psihičkih bolesti: neko možda ne zna istoriju svoje porodice i baš to što si rekao: ne zna da šizofreniju vać ima. Nemojte me pogrešno shvatiti, ja sam ljubitelj droga, ali onih izabranih, u koje pečurke definitivno spadaju, ali iz navedenih razloga nisu za svakoga, ali mogu biti (osim za šizofreničare), ako se osoba dovede u pravo stanje uma: da zna kako pečurka deluje, da zna šta može da očekuje, a u trenutcima delovanja gljve da bude na pravom mestu u pravo vreme (često i sa pravim ljudima), a najviše od svega, gljive ne treba uzimati ako se oseća strah od onog što može da se desi (treba biti uveren u sebe i u pozitivno dejstvo gljiva). One definitivno nisu droga koju bi dozvolio u uličnom prometu. I, tako, meni još uvek niko nije odgovorio na ono zbog čega sam došao, već se upuštamo u nepotrebne rasprave u kojima će nam brzo ponestati argumenata, i onda, kao i uvek, ostaje samo: ko veruje a ko ne veruje.
:mushh: :mushh: :mushh: Da li FSRE još uvek radi? :mushh: :mushh: :mushh:
Eto, morao sam smajliće da postavljam, što nemam običaj da radim, da vam privučem pažnju.
Do your research.
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

I još sam zaboravio da odgovorim HypnoToad-u na komentar o nelegalnosti biljaka (gljiva) koje sadrže ergotamine i DMT: Savršeno su legalne, Acacia maidenii, Acacia simplicifolia, Mimosa hostilis, Desmanthus illinoensis, Pilocarpus organensis i ostale, a gljiva Ergot je takođe legalna bez obzira na svoja smrtonosna i psihodelična svojstva, ali brašno i ostali produkti napravljeni od žitarica koje je "zarazio" Ergot se ne smeju prodavati.
Do your research.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la HypnoToad »

DaWeed je napisao/la:A da li si ti HypnoToad istaživao ovu biljku
Da. Puuuuuno više nego ti. Intenzivno proučavam jestive, ljekovite, otrovne i psihoaktivne biljke vjerojatno duže nego si ti živ.
DaWeed je napisao/la:I još sam zaboravio da odgovorim HypnoToad-u na komentar o nelegalnosti biljaka (gljiva) koje sadrže ergotamine i DMT: Savršeno su legalne, Acacia maidenii, Acacia simplicifolia, Mimosa hostilis, Desmanthus illinoensis, Pilocarpus organensis i ostale
U Hrvatskoj nisu, a ovaj forum je baziran ovdje.
DaWeed je napisao/la:I, tako, meni još uvek niko nije odgovorio na ono zbog čega sam došao
A što bi to bilo?

I da, FSRE normalno radi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la advict1 »

Bilo koja bilja koja sadrzi DMT samim tim je kod nas ilegalna.. isto kao sto su pecurke ilegalne... teoretski pecurka sama po sebi nije, ali sadrzi psilocibin koji je ilegalan,isto vazi i za mimosu itd..
FSRE bi trebalo da funkcionise..
I samo da dodam,ukoliko nemate iskustva iz prve ruke vezano za nesto i niste 100 % sigurni,procitali ste negde i to je to,bolje nemojte pisati na osnovu teorije...
Tu moze biti vise netacnog nego tacnog, i onda ce onaj ko cita post i hoce da sazna nesto nauciti pogresno,i dolazi do nepotrebne rasprave..
Ja sam takodje citao dosta,i znam neke stvari teoretski,ali necu samo na osnovu toga da pisem dok se ne susretnem lice u lice sa istim :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

advict1 opet se u potpunosti slažem sa tobom, ali baš i ne želim da se sretnem lice u lice sa kanerom :D a aparaturu da ispitujem sastav i kancerogenost biljaka nemam (nažalost), pa ću se odlučiti da se držim "droga" za koje ne nalazim baš nikakve kritike. Istraživanje povezanosti Yerbe i kancera nije izvršila jedna laboratorija sastavljena od ljudi koji mrze droge, već više profesionalnih laboratorija, i to kako dosleduje (ispitali su je u svim "oblicima" tj. kao čaj, kao dim itd.). Ali to sad više nije bitno, ne želim da stupim u svađu u prvim danima na forumu, i to sa moderatorom, ne zato što se plašim da će me izbaciti, već zato što treba svi da budemo u miru međusobno bez obzira na naša uverenja (nemojte ovo pogrešno shvatiti - a može se pogrešno shvatiti).
Do your research.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la advict1 »

Opusteno,svako ima pravo na svoje misljenje,niko se ne ljuti,osim ako npr tvrdis nesto sto nije tacno... Slazem se sa tim sto si rekao za ta istrazivanja,nisam kompetentan da komentarisem konkretno yerbu jer stvarno nisam upozant,ali to sto govoris o kanceru ...Po mom misljenju,vec jedemo dovoljno zarazenu hranu,GMO,okruzeni smo radijacijom,zagadjenim vazduhom,nista oko nas nije savrseno,truju nas kako stignu,pa verujem da je manje opasna jedna biljka koju su koristile i pra civilizacije,od ovog sto sam gore naveo... ako tako gledas tesko da ces naci nesto sto bi ti stopostotno odgovaralo :) poz
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la HypnoToad »

Daj mi link na te studije. Sad me baš zanima.
Ja znam za možda dvije studije sa sličnim, ali dvojbenim rezultatima, koji uopće nisu uzeli u obzir sve druge faktore koji bi možda utjecali na pojavu raka. Znači uzeli su grupicu ljudi koji pije yerba mate svakodnevno, uz to puše 60 cigareta na dan, jedu isključivo crveno meso, rade s naftom, azbestom, u rudnicima i slično. Takve studije su potpuno neprofesionalne i ne mogu se uzeti kao smjerokaz. Ti možeš napraviti studiju da dokažeš apsolutno bilo šta, ako selektivno odabereš subjekte koji će potvrditi tvoju teoriju i ne objaviš parametre.
Kao što ti advict1 kaže, ne možeš tvrdit nešto što nije točno na temelju jednog teksta sa interneta.
Kad malo više tekstova pročitaš, vidjet ćeš kako mediji za istu stvar objave na desetke potpuno suprotnih 'činjenica' tijekom kratkog razdoblja. Evo naprimjer jaja. Prije je bilo 'svaki dan jedno jaje organizmu snagu daje'. Pa su onda pred par godina svi počeli vrištat kako su jaja puna kolesterola i ako samo pola jaja pojedeš, svi organi po redu će ti eksplodirat. Danas su jaja opet kao najbolja i najzdravija namirnica. Sad samo čekam da opet neka nova 'studija' izbaci kako su smrtonosna.
Moraš više kritički gledan na informacije na internetu, i nikada ne zaključivati samo na temelju jednog izvora.
Ono što je istina, yerba mate ako se pije blizu 100 stupnjeva celzijeva vrućine može uzrokovati rak jednjaka, ali to se odnosi na svaku drugu tekućinu, pa i samu vodu!

Znaš zašto nema studija o negativnim posljedicama Calea zacatechichi i Leonotis nepetifolia? Zato jer ih skoro nitko ne koristi i nitko si nije zadao kao životini cilj da dokaže kako je on u pravu a oni koji ih koriste debili koji truju sami sebe.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

Upravo (pre oko 5 sati) sam pokušao da skinem limit sa svog interneta (ograničen sam na 9 gigabajta mesečno i idem preko modema na karticu, mrežu neću da navodim), uspeo da odključam karticu (bila je "samo za internet", a sada je kao svaka post-paid kartica), ali sam usput sa samog uređaja sklonio konfiguracije i ostalo, uključujući i drajvere (samim tim nisam mogao da reinstaliram potreban software). Dakle, sada koristim zamenski modem koji sam dobio od provajdera, a originalni je na popravci i mogu samo da sedim i čekam: oće li mi vratiti ispravan modem bez reči, ili će da mi lupe ne znam kakvu kaznu zbog izmene hardvera. Sve je to tako ispalo jer sam radio na brzinu, ali šta sad, na greškama se uči.
Dakle da pređem na stvar: Drago mi je da smo svi "spustili loptu" i takođe mi je drago što si (HypnoToad) zatražio da vidiš istraživanja. U potpunosti se slažem sa izjavama oba sagovornika, s' time da bi mogao pokrenuti celu novu temu na GMO i da li je on uopšte opasan; i da, jaja su loša (za ta nova "istraživanja" nisam čuo, ali znam da je još pre oko 100 godina dr. Arnold Ehret u svojoj knjizi "Arnold Ehret's Mucusless Diet" (uzgred, najbolja knjiga o zdravlju koju sam ikada pročitao i toblo bi vam je svima preporučio, tj. osim uvodnog dela gde kaže nekih par laži o Isusu Hristu) naveo jaja (uopšte, ali pogotovo žumance) kao jednog od navećih, ako ne i najvećeg proizvođača kiseline u organizmu, u savremenoj ishrani (tj. pre 100 godina, ali jaja se još konzumiraju)).
Ok, sad stvarno da pređem na stvar. Postoje mnoga istraživanja vezana za Yerbu i kancer, a da bi olakšao i sebi i tebi HypnoToad (naravno, ko god želi može da se priključi istraživanju), daću ti, samo jedan izveštaj, iz razloga što se na dnu strane nalazi "References" sekcija tj. prosto rečeno: "odakle vam to", gde možeš naći istraživanja na osnovu kojih je ovaj kratki izveštaj napisan.
Vrlo mi se sviđa ovaj način debate i razgovora, i smatram da iz njega, ako smo razumni ljudi (što jesmo), i nije nam cilj samo da se svađamo, može izaći samo produktivan ishod. Bilo bi dobro kada bi na themajki postojala sekcija odvojena za debate (ako već ne postoji), gde bi ljudi mogli na osnovu jakih argumenata, tuđih istraživanja i ličnih iskustava da dolaze do razumnih i konačnih (istinitih) zaključaka na određene teme (ne samo na dejstva supstanci). Bilo kako bilo, ljudi smo, grešimo (eto baš sam vam ispričao priču na početku posta :D ), i nekad treba da se "ponizimo" i priznamo svoj grešku; kada bi to tako funkcionisalo, svet bi bio mnogo lepše mesto. Pozdrav
Do your research.
Avatar
DaWeed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.12.2013, 21:54

Re: Gde početi?

Post Postao/la DaWeed »

A za ovo u vezi zacatechichi i nepetifolia-e se takođe u potpunosti slažem, mada smatram da to nisu neka veća istraživanja, već samo da treba imati pravo znanje i pravu aparaturu. Sećam se časova prakse analitičke hemije iz drugog razreda srednje škole, i znam da prava istraživanja (npr. proveravanje sadržaja kancerogenih supstanci) nisu daleko od toga, samo treba znati šta se traži, i kako ga naći. Iskreno, želeo bih da se posvetim tako nekom istraživanju, i ne samo jednom, već da sam sebi (i drugima) iz prve ruke obezbeđujem odgovore na ovakva i slična pitanja; samo se plašim da za života neću stići da postignem sve što želim i zadovoljim sve svoje ambicije (taj strah je ono što me za sad drži dole u životu, i zato se još nisam ničemu posvetio, niti odlučio čemu da se posvetim, te sam iz tog razloga i započeo celu ovu, sad već "ujdurmu"; a za sada, ovako slobodan svih obaveza, istažujem sve moguće što mi padne na pamet).
Do your research.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gde početi?

Post Postao/la HypnoToad »

Uspori malo, mogao bi se zagrcnuti na svu tu pamet svijeta koju si popio nabrzaka...
Ja se isključujem iz 'debate', samo ti savjetujem da malo bolje sagledaš stvari iz različitih kuteva prije nego počneš bacati 'činjenice' uokolo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Zaključano