Gdje naći sjemenke Indice?

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la luther7hrol »

Je li danas u Hrvatskoj samo sjeme kanabisa legalno? Koliko je sigurno naručiti nešto takvo izvana, da li se stvari pregledavaju na carinama unutar granica EU? Možete li mi preporučiti neki site gdje mogu naći sjeme organski uzgojene biljke vrhunske kvalitete biljke C.S. Indica?

Najljepša hvala :)
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la dr.manijak »

Imas ovog sponzora foruma, Azarius na dnu, ja od njih planiram na prolece da narucim.
Narucivao sam ranije sa alien grow shopa ali su papreno skupi. Ali nije bilo nikakvih problema.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la luther7hrol »

Dobri stari azarius ;-)

Dobio sam odgovor da su autoflowering i fem biljke vrlo vjerojatno genetski modificirane. Za feminizirane pouzdano znam da jesu. Kako biti siguran? Želim izbjeći genetski modificirane biljke, zbog zdravlja i same vibracije biljke, koja je, IMHO, najmoćnija kada je prirodna, bez obzira na postotak THC-a u istoj. Možda mi možete preporučiti neko sjeme, za prvi indoor grow, a da je 100% nature. Ako brzo cvjeta, još bolje, ali nije uvjet :)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

e sad, genetski modificirano se može tumačiti u širokom spektru

Nije ti trava GMO u smislu u kojem je to kukuruz, soja, pamuk i sl. proizvodi Monsanta i drugih GMO kompanija. Nisu u travu kombinirani geni drugih bića. Današnja trava je kompleksno hibridizirana, kao što je to zapravo i svo bilje koje mi danas koristimo, sorte trave koje danas ima na tržištu dobivene su selektivnim uzgojem kombiniranjem gena unutar iste vrste biljke - konoplje, nije prčkano po genu na laboratorijskoj mikroskopskoj razini, nego priroda sama iskombinira varijecije gena sorti konoplje putem oprašivanja. Znači genetska struktura hibrida stvara se prirodno iako vođeno idejom od ljudi, a struktura gena onog što zovemo GMO nastaje nasilnim ubacivanjem stranih gena u genetski kod u kojem ne pripadaju, tako kako priroda nebi nikad posložila. I taj genetski kod je zapravo onda junk DNK, neodrživ, priroda kroz nekoliko generacija izolira i izbaci taj dio stranog koda, ili izaziva čudne mutacije u samoj biljci i u onome tko to konzumira. Današnja GMO tehnologija je potpuni promašaj i zapravo vrlo gruba i nepredvidljiva stvar, ljudi se igraju uloge božice Gaie a nemaju poima uopće kako priroda funkcionira, ne razumiju harmonijsku cjelinu svih gena zajedno u DNK.

tak da autoflowering i feminizirane biljke nisu GMO. Autoflowering sorte su hibridi s dominantnim genom sorte konoplje koja je prirodno neovisna o fotoperiodu za svoj životni ciklus. A feminizirano sjeme se dobiva od prirodnih hibrida izloženih određenom stresu tokom svog rasta, i taj stres ih potakne da daju samo sjeme ženske genetike. Ta ideja mi nije baš draga ali kompanijama jako koristi jer im omogučuje da samo oni imaju patent nad nekim hibridom i nitko drugi nemože razmnožavati taj gen. Tak da moraš uvijek kupovati od njih novo sjeme ako ne kloniraš, ali dobiješ biljku za koju si siguran da će bit prvoklasna žena.

Baci oko na http://greenhouseseeds.nl/ oni su najpoznatija seed banka konoplje, traže čistu genetiku konoplje po svijetu i hibridiziraju ih da imaju ciljane karakteristike, a to je mnogo korisno za nas jer od visoke siromašne bilje prilagođene za uzgoj u klimatskim uvjetima gdje raste u prirodi, slabe potencije, pametnom hibridizacijom dobiješ malu zgusnutu biljku pogodnu za uzgoj u zatvorenim prostorima s visokim postotkom kanabinoida.

E sad opet je od hibrida do hibrida koliko je njihova genetika stabilna, obično ništa nije toliko stabilno kao čisti prirodni dnk, ali za nas travaše je dovoljno dobro. Gledaj genetike skunka, on je najstabilniji i najpopularniji hibrid.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la luther7hrol »

Mnogo ti hvala, Beyond Ra, na ovom postu. Sada su mi stvari mnogo jasnije i opušteniji sam glede toga.

Meni je važno da iz biljke radim kvalitetan stuff, i ulje visoke kvalitete za ljekovitu uporabu. Ima li ikakve razlike ako se jedno ovakvo ulje radi od hibridne biljke, u odnosu na "plain" biljku?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

fora je u tome što čisto prirodni netaknuti dnk biljke konoplje, čak onih najpotentnijih prirodnih sorti nije toliko potentno kao hibridi, daleko manje je potentno, znači ima mnogo manje THCa i CBDa, a i teško češ naći tu genetiku i nije ih toliko lako uzgojiti, pogotovo ne indoor. Ako želiš proizvoditi ulje za medicinu onda ti treba što potentnija biljka sa što više postotka CBDa, indijska genetika konoplje ima visok cbd, dok sorte sative imaju izraženiji THC.
Hibridi koje danas možeš nać na tržištu uglavnom su vrlo potentni i kvalitetni, malo je prostora za pogrešku. Ali za ulje ciljaj sorte koje imaju visok CBD jer je on lijek za tumore i druge mutacije organizma. Obično piše u opisu hibrida koliko čega ima i za što je dobro. A THC je psihodelik, zapravo mentalno suprotni rad od CBDa, ali isto ima mnogo uloga u medicinskom djelovanju.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la luther7hrol »

Našao sam i izabrao nekoliko odličnih strainova, neki su autoflowering, neki regularni. Ako sam dobro shvatio, jedina bitna razlika je u tome što autoflowering svakako daje cvjetove neovisno o Suncu/svjetlosti/mraku, dok sa regularnim sam potičem cvjetanje razdobljem mraka? Mogu li za obe "vrste" koristiti jednaku opremu za grow (jednako jake lampe, itd.)?
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la muscaria »

Uzmi si dan vremena i prouči o uzgoju na vutra.org, i pročitaj koji dnevnik. Sve će ti biti jasno.
I da, može ići ista oprema.
Živ i veseo bio!
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la luther7hrol »

muscaria je napisao/la:Uzmi si dan vremena i prouči o uzgoju na vutra.org, i pročitaj koji dnevnik. Sve će ti biti jasno.
I da, može ići ista oprema.
Živ i veseo bio!
Hoću, svakako. Thx :)
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Gdje naći sjemenke Indice?

Post Postao/la cj80 »

Post obrisan jer nije u skladu sa pravilima foruma :ohnoo:

Izmena : Pečurko
Odgovori