Religija ili vera, zakoni u Srbiji

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
Raziel_nx
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 28.02.2013, 00:35

Religija ili vera, zakoni u Srbiji

Post Postao/la Raziel_nx »

Dobar dan svima,

Prvo i prvo, izvinite ali srpski mi nije maternji jezik (bolje pricam madjarski ili engleski al neka) tako da cu imati puno gresaka i ostalo.
Tako da ako ocete engleski citati pogledajte dole

Pitao bi vas za pomoc u zakonima u srbiji. Ja tu zivim, i volim entheogen stvari i jako puno znam/citam o njima, ali problem je da skoro sve je ilegalno (kontam da salvija jos nije ali i to ce biti uskoro). Sada sam citao nesto jako interesantno na ovome websiteu:

https://www.dmt-nexus.me/forum/default. ... ts&t=45349

Ako neko zna engleski plz procitajte. Stvari je u tome da ima neke relegije u americi i kontam da i drugde, koji imaju pravo da koriste ove stvari. Vas bi pitao dali znate neke kod nas ili dali ako bi ja bio u http://nativeamericanchurches.org/ na primer dobio bi pravo da koristim Aya, dmt, cannabis, peyote, salvia, lsa itd? Jos nisam sve procitao jer sam tek sada poceo ali jako me interesuje ovo.

Drugo, gde bi ja mogao da procitam nas zakon? Treba mi velika knjiga gde pise sve zakone u srbiji sto sada imamo. Ako puno citate mozete naci jako puno interesantne stvari sto se desavaju jer ako neko zna zakon moze naci i male greske/kapije u njoj na primer ovde:

http://www.omg-facts.com/Other/Farmer-S ... eate/54804

opet engleski link izvinite, lik je napravio svoju drzavu u australiji...

Izvinite za dugacak post i ako niste razumeli nesto pisite slobodno probacu da vama objasnim. Jako bi hteo da mi pomozete sa ovim stvarima :) hvala unapred!!!


A fast english translation is here: In my opinion, if you know your country's law you can find backdoors in it. The second link here shows a farmer who made his own country in australia. The first link shows a dmt page discussion of religious people using natural psychedelic plants legally. Now, i dont mean to abuse and sell these drugs. What i want is to have these plants in my home, so that when i come home from work i can meditate with them and not worry about police braking in my house. Thus i need to know the laws of Serbia and find a way to either make my own religion, or join a religion that would give me protection for these medicines.
I hope you understood it as serbian can be hell of a hard language tbh... And i hope i get some answers here as this community seems to know a lot about these things :)
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Religija ili vera, zakoni u Srbiji

Post Postao/la krticaff »

Ako ces iskreno ovo ti je balkan ovjde su neki ljudi jos uvijek u 19. st.
za legalizaciju ovih raznih preparata ljudi koji zive na balkanu to ce tek docekati za jedno 20 godina, a mozda ni tada.Ili u neki grad u evropu ili u ameriku idi,a sto se tice zakona svi ti o njemu pricaju, a nitko ga nije drzao nikada u ruci,a kamoli procitao.BALKAN, puno srece i lijep pozdrav :D
Odgovori