Marihuana i čestost konzumacije

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Devil'sChase »

Odlično pitanje. Mislim da jedna od bitnih "strukturalnih" pozadina pušenja vutre. Naime uz sve svoje čari koje daje, ima to "anti-sanjačko" dok spavamo, a sanjačko djelovanje dok smo budni. Kako ljudi kažu, uopće ne sanjaju, ali zapravo, ničeg se ne sjećaju. Mene isto zanima i mislim da odgovor nije jednostavan, ne znam, mozda trazi poduze objasnjenje. No htio bi ako netko stvarno zna odgovor, da onda ne prica samo o tome kakvi kemijski procesi se desavaju u mozgu, i sanjanje vezano za to, nego ako bas netko zna odgovor "ezotericne" prirode, zato jer snovi nisu kemijski spojevi, tako da smatram da odgovor biološke prirode, u svakom slučaju je točan, ali nece pomoci u onom duhovnom smislu.
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Mary Jane. »

Da, evo ja stvarno ne znam odakle početi tražit odgovor, pa sam krenuo ovdje. Povezao bi ovaj slucaj s informacijom da jednostavno dok smo pod utjecajem thc-a tj high da se gube neke poveznice u mozgu, ne znam bolje objasniti ali potiče to da zaboravljamo znači dira nas drito na to mjesto u mozgu. Može se gledati s dvije strane, jedna je da nije to toliki gubitak jer svakako mi zaboravljamo s vremena na vrijeme neke stvari, informacije itd. ali tko bi i htio da kad dođe u trgovački centar i u tih 2h vidi 1000 ljudi dali želiš sve zapamtit? a druga strana, te veze u mozgu, 'linkovi' di prolaze sitni impulsi i tako putuju, kad dode na dio gdje fali poveznica za dalje e tu nastaje to zaboravljanje, i tako je stonerima poput Mary Jane oduzeta čar sanjanja snova što je za mene hmm pomalo tužno i sigurno cu razmisliti o ovome jer smatram da su snovi izuzetno bitni za covjeka i iz njih se također može mnogo toga naučit, s duhovne strane a i priupitajte se zasto uopce sanjamo sta je to? koji je to svijet? koja realnost? Gdje je granica u snovima? nema je, isto kao Univers...

Ovo je kao moje neko poimanje zasto se ne sjecamo snova, ali cekam neki mnogo jači odgovor kako si i rekao Devils da ne bude na principu kemijskih spojeva to me ne zanima nego srodniji odgovor covjeku.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Devil'sChase »

Ovo stoji, da, cilj i je po danu kad smo napuseni, da "ne pamtimo" tj. cilj trave nam je vecinom slucaja onemogucit pamcenje 1000 ljudi kroz 2h u nekom shoping molu, zato jer je tada to nebitno, trebamo sve "zaboravit" kako bi bili stopljeni s okolinom odnosno sutjeli. Neka vrsta meditacije. No kad nismo high, trenutacno, a inace se cesto pusi, sanjanje moze bit zaboravno, kako mnogi to govore. I bas taj dio mene zanima. Jako jako puno slucaja ima takvih. Mnogi kad nakon dugo vremena pusenja najednom odluce prestati, kazu da naglo pocinju sanjati. Buduci da nisu jako dugo sanjali dok su cesto pusili.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Beyond Le Fov »

promatrajući sebe šta se događa kad pušim, vidim da počnem jako sijati tu praničnu energiju iz sebe, iz svih čakri, postanem malo sunce. aura dobije neki sloj šuma oko sebe, ima zvuk sssssssssssss, kao kad guste najsitnije čestice snjega/leda udaraju po jakni. to je zbog načina na koji živci počnu propuštat energiju, kao da se rezonancija pojača, da, trava je pojačalo eteričnog tijela, sve naše rezonancije pojača, sve frekvencije od kojih smo sastavljeni. Svi živci u tijelu počnu se ponašati kao receptori zvuka u uhu, kao da se pojača glazba, tad receptori u uhu počnu snažnije rezonirati, a trava kao da pojača tu glazbu života koju percipiramo tijelom/sa dnk.
Interesantan je efekt te šumolike sijuće aure. Taj šum djeluje kao neka vrsta štita i filter oko svijesti, fokusa, prizemljuje, ono ako se na psihodeliku osjećate sasvim goli, prozirni i dodirljivi, trava kao da stavi sloj odjeće, daje više kontrole prizemljujućim energijama u nama. E sad krajnost efekta tog praničnog šuma i izmučena rezonancija živaca (kao poslije koncerta kad vam šume receptori zvuka u uhu) ja mislim da je to uzrok zbog kojeg se ne sanja. Kad utonemo u san naša energija postane suptilna, i kao takvi vjerojatno energija ima velik otpor ispred sebe da ide u astral i sanja. Al s druge strane, ako te napadaju demonske stvari po astralu u snu, dobar je štit za to.
Dakle neki zaključak za nedostatak snova je izmučenost živaca. Trava je preodlična stvar kao alat i sredstvo spoznavanja ali to stanje nije prirodno za tijelo, to je kao da ste cijelo vrijeme puni adrenalina, eterično tijelo se iscrpljuje i overstimulira, umu je to kao da vam cijelo vrijeme svira glasna muzika, to otupljuje živce/receptore, ali također svaki stres snaži živce.
tako da je tu sigurno jedan kontraefekt kao balans, kao i kod svega, i od previše psihodelije um će jednostavno prestat percipirat iako je na početnu percipirao čitav svemir, jer jednostavno postoji treshold koliko tijelo i um mogu izdržati i koliko energije imaju na raspolaganju, i postoje balansne posljedice kod svakog ubrzavanja i istrošavanja, prevelikog otvaranja. priroda nas čuva i stalno dovodi u balans što god mi radili. Treba se dovest u to stanje svijesti bez trave i sličnih alata, to je cilj, percipirat i biti toliko živ sa stanjem uma i živaca u normalnom stanju svijesti bez overstimulacije.

ajd da malo opravdam svoju zloupotrebu haha, ovaj svijet je u žešćem govnu, stvarno treba snaga nositi se sa toliko iskrivljenih stvari iz svakog kuta ovog društva koje se projiciraju u pojedinca i maksimalno opterećuju um, mi živimo u vremenu gdje se vodi rat protiv duše, svijesti i slobode uma, gađa nas se s velikim energetskim težinama, nasilno nas se stavlja u uske okove normalnog i prihvatljivog. rat je na energetskoj razini, mi smo ratnici, gaini ratnici i trebamo koristiti sva oruđa svijesti koja možemo, koja nam je pružila na korištenje. takva su vremena, trava je moja meditacija i fokus duše, psihodelik je moj guru, duhovni učitelj. rađa se psihodelična kultura, ovaj forum je jedan od tih portala, planet zove sve duše, nema vremena više, stvari su ubrzane, trebaju nam svi alati da se uzdignemo iz ove odvratne trome tupe energije civilizacije. jer brod tone

trava je integralni dio mene, kao uređaj koji mi proširuje tijelo, ja sam eterični kiborg. također tu su i kristali kao eterični uređaji na meni. ovo je doba tehnologije i treba ju koristiti. već živimo s njom i stvara velik šum u umu, tehnologija prirode je kontra balans. nedostatak snova prihvatljiva mi je cijena s obzirom na sve ono što dobivam.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la shroomko »

Ja sam prestao pušiti prije mjesec i pol. Prije toga sam pušio nekoliko jointa vrhunske trave svaki dan. Snovi su mi bili sjebani, ali sam se jednostavno navikao da spavam duže i nisam ni primjetio dok nisam prestao. Trebalo mi je 7-10 dana da mi se popravi spavanje.
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Mary Jane. »

Ja spavam savršeno, nemam problema da ne mogu zaspati, da se vrtim ili me nesto kopa u glavi ili ljudi koji ne mogu dovoljno spavati, bude se pre rano itd. ima svakakvih poremecaja. Kod mene je to sve uredu samo ne i sjecanje onog sto sam sanjao. Jebat ga budem napravio pauzu od kojih mjesec dana pa em da se glava razbistri ali i da krenem sanjati kao pravi po 3-4 sna u jednoj noci s time da se ujutro sjecam svega, malo za promjenu od ove crnine kao bi nazvao, ja stvarno kad zaspem kao da se ugasim i nema me nista sve dok moj organizam koi je naviknut na 12/12 se ne probudi :ymdevil:


@Bejo
Hvala sto si podjelio svoje misljenje s nama, sve ima smisla sad...
Možda se još tko od ukućana pridruži u traženju odgovora pa dođemo zajedno do nekog još boljeg zakljucka ;)
Nekak ne znam, mislim da je ovo puno dublje nego što mislimo, samo je sad pitanje dali je bolje sjecati se ujutro onog sto nam se dešavalo tokom noci u nasoj glavi i di smo sve bili i sta smo prosli? ili ipak ne, da prolazimo sve to svaku vecer ali ujutro kad se probudimo vise nismo svijesni...
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Devil'sChase »

Da... cijena/kontra-efekt koj imaš poslije. Zato treba izbalansirat korištenje biljke na neki svoj način vjerojatno. Mary, čuj, mislim da ima smisla sjećat se snova, zašto ne? Barem meni je to jedan dio življenja također. Svejedno, pušim travu dosta, ali ne previše. Imam "sadhu-festivalska" razdoblja tokom godine, ali imam više razdoblja di uopće ne pušim i to ne namjerno, neg jednostavno nit ne razmišljam uopće o tome. Evo, iskreno, meni su većina snova vrijedni nepušenja. Obožavam travu iz sveg srca, baš zato jer mi je neopisiva prijateljica, strast i ljubav(hah, zvuči ko neka sapunica), a ne feudalac čiji sam ja pokornik (što se često dešava kod prečestog konzumiranja).
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Beyond Le Fov »

podsvijest je ta koja sanja, "podum" bolje rečeno, to je interakcija energija od kojih smo sastavljeni i koje protjeću kroz nas, kroz otiske svih iskustva života koje smo imali. um ne prestaje sanjati, ni jedan njegov dio. samo je naša svijest ta koja se mijenja u razna stanja kroz koja gleda kroz taj um. meditacija je gašenje uma, gašenje sanjanja, svijesnog i podsvijesnog, tada ostaje čista svijest, čisti eneretski tok svemira, bez interpretacija, čista istina.

ljudi su u energetskom grču, pokušavaju kontrolirati sve u svom životu, sve pokušavaju definirati i imaju stotine želja za napraviti, sanjaju vrlo uživljen san, u dimenziji vremena s takvim stavom vremena ima premalo, kao i energije. umovi ljudi zbog načina života ove civilizacije u konstantnom su grču, tako blokirani za prirodni tok energija, blokirani od samih sebe, grčem egoističnog uma koji sanja sto na sat ne dopuštaju u sebe prirodni tok ogromnog srca ove planete, svog srca. zaista je nevjerojatna lakoća postojanja kad um prestane sanjati, kad se grč oslobodi.
tako da smatram kako sanjanje kad spavamo nije od ključne važnosti za psihofizičko zdravlje, važno je dobro se opustiti tokom spavanja da se grč oslobodi i da se napunimo novom energijom. Ali svakako sanjanje i astralne stvarnosti nadogradnja je ikustva života, i u snu se mogu javiti bitni simboli za svijest da ju uhvati kad se probudi.

Sanjanje troši energiju, meditacija nas puni energijom. to su krajnosti. kao udah i izdah. budno stanje je izdah, kad smo budni naš um sanja sto na sat, zato idemo spavati na kraju svakog dana, da utonemo u mir, u meditaciju, u udah, da se napunimo energijom. sanjanje tokom tog procesa regeneracije nije neophodno i zapravo koći proces. mi nemožemo ništa drugo osim sanjati i/ili biti samo svijest, promatrać toka energije.

spavamo zato da se regenerira energija uma, odnosno prana eternog tijela koju isijemo tokom budnog stanja. obnova fizičke energije tijela tu je u drugom planu. Kad nebi išli spavati nebi vam fizičko tijelo otkazalo nego um, um ostane bez energije i umrli bi u plitkim halucinacijama nikakve svjesnosti. koliko energije um ima na raspolaganju toliko široko svijest može gledati svemir kroz njega.


energetski ono šta se dešava eteričnom tijelu/umu kad uzmemo psihodelik je nagli pad otpora uma prema toku energija kroz nas. Zamisli da si bačva s rupom, konstantno je puni kozmička pranična energija određenom brzinom, kad nebi išli spavati iscurilo bi sve van bačve, energija se nebi stigla napuniti, i umrli bi jer bi naš um izgubio svu energiju potrebnu za rad. Dakle kad sanjamo budni kroz rupu bačve teće više nego se ona puni, kad spavamo u nas teće više energije nego što se prazni. održava se balans. Mentalna iscrpljenost okida procese tijela koji guraju svijest u drugu frekvenciju rada da se zatvori isipavanje, nastupa san, meditacija.
Kad uzmeš psihodelik to je kao da izbušiš dodatnu veliku rupu na toj bačvi i simultano pojačaš dotok energije u bačvu, energija uma počne se obilno sljevati van kroz nas i svijest hvata cijeli proces, zato se toliko proširi. Zloupotreba psihodelika dovodi do uništenja uma, nemožeš kroz njega konstantno sljevati toliku količinu svemira jer jednostavno nema kapacitete da izdrži, tako razbiješ bačvu, svoj energetski integritet, spališ žicu kroz koju teće struja života, svijest se maksimalno suzuje, um je u halucinacijama nemoćan oduprijeti se bilo kakvim projekcijama iz vana, i onih najsuptilnijih misli drugih bića, otvoren usred svemira, nastaje šizofrenija, energije uma nema, ličnost se rastapa, um se izgubi u plitkom snu na jakim antipsihoticima u ludnici. To je krajnost, rijetko tko je toliko gup da ode u tu krajnost, jer priroda upozorava konstantno.

trava odlično uskače u trip sa psihodelikom, ona je naš štit, kad se istrošimo od spoznaja rastopljeni u svemiru, ne ostajemo curiti sasvim nezaštićeni (dok se rupetina na bačvi natrag ne zatvori prestankom djelovanja psihodelika) nego ulazi u igru taj šum trave, eterni štit koji zatvori um od vanjskih utjecaja, pokrpa rupu. spirit trave čuva astralne pijance hehe

kroz neke ljude teće slaba energija zbog velikog otpora njihovog uma i niže razine kundalini energije (energetski male bačve malog dotoka i pritiska struje života), mene recimo u zadnje vrijeme pere kundalini, što znači da se u mene puni više energije nego teće van čak i u budnom stanju, zbog toga pritisak u bačvi raste jer energija svakako treba van. skuliran bez da se trošim seksom energija mi želi van kroz um, velik je pritisak na proces razmišljanja, meditacija teška, smirenost teška. trava uvelike olakšava to stanje, kao da rasteže kapacitet bačve. i psytrance glazba mi uvelike pomaže da hendlam toliku količinu energije, a usput oni zvukići kvalitetno isprcavaju storytellera u mom umu, šamanska glazba naprosto.

u meditaciji, energija teće ravnomjerno sinkronizirano sa karakteristikama portala koji jesmo. fokus svijesti na bilo šta osim na nju samu tjera našu energiju u ono čega smo svjesni, fokusirani, ako nema forsiranja umnog sanjanja energija teće kako treba, kao rijeka. Sanjanje radi brane na toj rijeci, usmjerava njen tok, i često se zapetlja, svi smo zapetljani.
Meditacija je svjesnost svoje svjesnosti. Svjesnost svoje svijesti matematički (dakle i energetski, jer ponašanje energije je čista matematika) stvara broj beskonačno (polegnuta osmica). Energetski to znači da nema gubitka energije nego se sva reciklira u samu sebe, maksimalna brzina punjenja i širenja percepcije.

svi smo drugačiji, baš smo i suprotni često, nekome lijek drugome je droga i teret. treba samo slušati sebe. kapacitet bačve, brzina punjenja i pražnjenja raste prirodno, sve konstantno raste i razvija se u beskonačnost.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Trippy Johnny
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27.01.2014, 11:09
Ima zahvala: 1 put

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Trippy Johnny »

Nije mi dobro pljugat granje svaki dan,mislim dobro je al nije to to,kad pljugam svaki dan ne osjetim onu vibru nego me samo zabje.
Dude ,I Just Wanna Fly!
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Marihuana i čestost konzumacije

Post Postao/la Mary Jane. »

Ma istina, nit dobiješ tu vibru niti ti je to kao nesto da ti bude drugacije, kako ce bit drugacije kad si stalno 'drugačiji' a i sve gubi smisao i svoju čar...zaključak je prejasan jebiga...
Ipak sve ostaje na pojedincu da uradi jednostavno kako želi, iako to možda bilo krivo...kao što vecina ljudi čini
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Odgovori