Zasto koristite psihodelike

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beyond Le Fov »

shroomko objasnio sam u onom dugom tekstu a sad ti je i gavran reko.

Ništa ja ne sudim, ja sam napisao tekst koji je namjenjen onima koji ga moraju i mogu pročitati i razumjeti, a oni koji to moraju će to napraviti, oni koji to nemoraju i koje ne zanima, odnosno nisu uoće u toj struji, za njih to nije. Svatko od nas tu je iz različitog razloga i svatko ima svoj put, i to tako treba biti. Al ima i mnogo ljudi koji nešto osjećaju i žele se razvijati u jednom određenom smjeru ali su pomalo izgubljeni i neznaju se snaći, takvim ljudima bit će od koristiti određeni tekstovi.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la shroomko »

Beli gavran je napisao/la:Meditacija ima samo jedan cilj, a to je svijesnost sadašnjeg trenutka.
To je samo karakteristika meditacije, ali cilj meditacije i cilj duhovne prakse može biti šta god hoćeš npr:
- više energije
- sreća, radost veselje
- reprogramiranje uma, oslobađanje od negativnosti
- trajno oslobođenje od patnje (Budin cilj)
- itd itd itd.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beyond Le Fov »

prije bi rekao da su karakteristike meditacije to šta si naveo hehe, ma pojmovi i riječi se mogu koristiti u bezbroj različitih značenja. i može izgledati kao da se prepiremo tko je u pravu a zapravo smo oboje u pravu samo drugačije gledamo na istu stvar.

Postoji jedino Bog i njegov "film", život je film kojeg promatramo iz svog karaktera, i onda se zbog nesvjesnosti rađa osjećaj odvojenosti i čitavi svjetovi iz "ja" stajališta. Život je kao rijeka kojoj se moramo prepustiti da plovimo uz njen tok, to radimo pomoću osjećanja, ako živimo samo uz osjećanje taj tok je vrlo lagan i ugodan, i zbog opuštenosti vidiš sve te preljepe stvari u životu koje propuštaš kad se boriš s rijekom, njenim tokom. Kada živimo kroz svoj ego, sva svoja silna stajališta i mišljenja, mi se borimo s tom rijekom, koprcamo se u grču ne uspjevajući uhvatiti ništa od bitka i ljepote života, i potenciramo rizik utapljanja zbog tog paničnog koprcanja u grču.

Ako svoje životne odluke donosimo na bazi razmišljanja racionalnog uma koje je u suprotnosti s onim što osjećamo da bi trebali, opasno skrećemo s puta, s toka rijeke, s božjeg plana/filma koji ima za nas, koji nam je dan rođenjem, koprcamo se i propuštamo sve bitno.

slika
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la shroomko »

Beyond je napisao/la:prije bi rekao da su karakteristike meditacije to šta si naveo hehe
Meditacija je korisna za to, nisu to karakteristike meditacije. Karakteristika meditacije je da si u sadašnjem trenutku.

Možda ti ne razlikuješ riječi karakteristika i cilj, ali onda sve što pišeš di obrnuto koristiš te riječi je zbunjujuće za druge.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beyond Le Fov »

sve šta pišem je zbunjujuće za ljude. ono šta pišem shvatit će samo ljudi s određenim iskustvima i osjećajima, ne zamaram se terminologijom jer nijedna riječ nemože opisat pravu stvar, tj. istinu, može samo dat predodžbu. Cilj i karakteristike meditacije za mene su isto, zar ne vidiš da diskutiramo o trivijalnim stvarima? netreba nam to
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beli mag »

shroomko je napisao/la:To je samo karakteristika meditacije, ali cilj meditacije i cilj duhovne prakse može biti šta god hoćeš npr:
- više energije
- sreća, radost veselje
- reprogramiranje uma, oslobađanje od negativnosti
- trajno oslobođenje od patnje (Budin cilj)
- itd itd itd.
Kako je Beyond naveo, sve su to karakteristike, dodao bi još da se tu radi o posljedicama.
U principu nisam siguran da li meditacija ima uopće cilj, jer osobno na meditaciju gledam kao stil života ili kao dio života jer meditacija može biti svaki tvoj pokret u svijetu.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Red Weed »

Ehhhh... mislim da ste malo zabriali... ali to sam samo ja... bilo bi lijepo jednom sjest i prediskutirat o nekim stvarima s nekim ljudima s ovog foruma... Ja sam psihodelike prvenstveno poceo uzimat da se nadjem u njima, da nesto vidim u sebi... nazalost oni me nisu tamo doveli vech su mi samo otvorili vrata pakla i raja... Sad mislim da bi bilo bolje da nisam krenuo tim putem al opet ko zali :P Nego da se vratim na tok... Beyond apsolutno se slazhem s tobom u vezi obracanja racionalnom umu.. a sto se tiche meditacije... uff neznam taj vid napredka o kojem svi pricaju a ja razumijem kako ja razumijem... zapravo rijetki su trenuci u mom zivotu kad mogu smiriti um... nadalje cemu se bojati misli ako iz njih nista ne stvorimo svojim rukama, rjechima ili bilo kojim drugim nacinom stvaranja... Moje misli su odvratne prema drugim ljudima, prema meni samom ali ih jednostavno ignoriram i idem negdje gdje idem... osim kad zapnem u njima i ne mogu se izvuch al onda me uvijek netko povuche van (nekad nisam trebao nikog za to a danas samo takve ljude trazim) :D
Bilo bi super kad bih mogao nach nacin da svoj tok misli vratim na konstatno pozitivan ali iskreno meni su ljudi koji su konstatno pozitivni umjetni... generirani ko lutke...
Prema van se trudim biti pozitivan a unutra ko te pita... pricaj sam sa sobom i rjeshi to ionako mi nitko nemozhe dat utjehu za moj um :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Misli su tvoj kist kojim slikaš sliku svog života i svog bića, misli su programski kod kojim kodiraš svoj program života. Misli su svijet, tvoja umjetnost prevučena preko istine svemira.
Misli su opis i interpretacija istine. Ljudi se toliko zaglave u svojoj umjetnosti, svojoj igri i kuli sastavljenoj od misli da ih zamjene za pravu stvar, i ostaju zaglavljeni do kraja života proživeći ga kroz svoj san.

Nemoj se boriti sa svojim mislima, ne postižeš ništa jer te um vrti u krug i uvijek će te vrtit u krug. Ne traži krivce izvan sebe jer krivac za tvoje stanje je unutar tebe. Ljudi su samo magla oko tebe na koju tvoj um previše reagira.
Nemožeš misli samo tako okrenut na pozitivu i forsat pozitivu ako ti je um prepun grešaka i straha od samog sebe i svijeta. Trebat ćeš prvo shvatit šta ti radi, pratit ga u zasjedi i ne se poistovječivat s njime. Žalosna je činjenica što večini ljudi racionalni um govori da ćeš postat glup, bez svrhe i zapravo umrtvljen ako prestaneš misliti. To je ego koji se boji za svoj opstanak. Istina je suprotna od svega što ego misli i radi. Sloboda se postiže samo na jedan jedini način - kroz tišinu uma i djelovanje kroz srce.

Tvoj život zrcalna je slika tebe, svega o čemu si razmišljao i način na koji si razmišljao. Svi tvoji strahovi, sumnje, nade i ljubav kreatori su situacija u tvom životu. Zato je večini ljudi kaos u životu jer im je kaos u glavi. Uvijek na ego drugih ljudi reagiramo svojim egom da se obranimo i tako se vrtimo u začaranom krugu vječno, konstantno u položaju pripravnosti i borbe. Razmišljamo sto na sat o svakoj i najmanjoj sitnici i tako propuštamo apsolutno sve.

Probaj osvijestiti svoj bitak bića kako stoji metar dva iza tebe i promatraj to biće ispred sebe i njegove misli kao na neku treću osobu jer to i jest istina. Tvoja duša je taj promatrač, a biće glavni lik u igri koje je zaglavilo u obmani.
I najbitnija stvar - misli nisu privatne, ni jedna jedina misao nije privatna već je stopljena sa čitavim svemirom, čim bude kreirana momentalno ulazi u interakciju sa svemirom i radi ono o čemu misli. To nije šizofrenija, to je činjenica. I zato moraš prihvatiti odgovornost za svoje misli, jer s njima crtaš svoju stvarnost i ulaziš u živote drugih ljudi. Tamo gdje su misli tamo je energija.
Prestani se bojati što drugi ljudi misle o tebi, prestani se bojati svojih misli o njima i samome sebi, to je najgora stvar koju radiš. Prihvati misli onakve kakve jesu i prestani se poistovječivat s njima, što im manje pažnje svijesti posvečuješ to će biti sve rijeđe, tiše i bez efekta, što im viže pažnje svijesti posvečuješ to će ih biti više, bit će snažnije, brže, kaotičnije i dublje zaglavljene.

Ti nisi ti, tvoje tijelo i um, tvoje biće je iskustvo koje upravo živiš, ti si sve o čemu si ikad pomislio i što si ikad percipirao. Granica tebe ne počinje do kože, proteže se u zrak sve do kraja horizonta do kuda vidiš i do kraja svemira do kuda tvoje misli mogu doprijeti. Tijelo i svijet oko tebe su samo projekcija, da ti 3d život bude praktičan.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Red Weed »

Ma sve super Beyond... juhuuuu...muchi mene taj tok misli vech jako jako dugo... mislim nije da me muchi sad ono da patim nego jednostavno zanimljive su te konstatacije kao odgovoran si za svoje misli ali one nisu tvoje vech su dio neceg vecheg... tishina to bi bilo zanimljivo samo probah ja tishinu postich na milijone nacina... ni jedan nije uspio... ne borim se ja sa mislima snosim odgovornost svaki dan za njih bile one zle ili dobre... ali ne mogu vjerovat da postoji apsolutna tishina uma na zalost i ako je istina ja ju nikad nisam dozivio ni onda ni sad ni ikad... uvijek sam bio svijestan sebe, svog uma, svojih misli, svojih misli pretocenih u greske, svog kretanja iako sam i slampaf ponekad... Sve ovo sta ti prichash su predavanja koja u biti meni znache nesto a tebi nesto... ma nznm... sve bu ok i sve je upravo sad u savrsenom redu to znam... uvijek svake dan svake sekunde... i to je jedino bitno :D

edit: vish al zanimnljivo si primjetio kako um govori da cemo oglupavit... naishao sam i ja na takaf otpor... hmmmm... sad sam se zamislil :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Red Weed »

hjooj do sad si lijepo pisao... i sad si me ubio ovom podjelom... hehe mozda bi lakshe shvatio takve konstatacije da mi to prichash u lice... iako sumnjam... Svak ima pravo na svoju briju... Ja smatram da je sve to jedno Um ili Svemir kako sam ga oduvijek zvao ali su drugi to drugachije razumjeli... Uzimanjem psihodelika i ostalih inih poceo sam promatrati upravo njega kako radi... kako se boji, kako kreira, zamislja, nestaje, postaje... a u biti sam ja bio on on je bio jai to je bilo tak kul dok nije zamrachio ... :D ali nek si on mrachi... nije bed... treba dozivjet sve i sve proch... unutra i van... ;) bar si ja neak tak mislim... nisam dugo s nikim vodio raspravu, ili razgovor o tim stvarima... ljudi koda im se vishe neda prichat o tome... a dobro ipak oko mene svi sve znaju... razvila se ekipa :D

PS... zaboravih te pitati kud bi smjestio kreativni proces ili ti kreativni tok misli... i kud bi stavio u sve to instinkt za prezivljavanje :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Odgovori