*°*° Bath Bombs *°*°

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

*°*° Bath Bombs *°*°

Post Postao/la Red »

slikaMirisne kugle ilitiga *°*° Bath Bombs *°*°

Svaki put kada bi ulazila u Lush gledala sam te mirisne kugle i zamisljala sebe kako se namačem u kadi dok se oko mene bombe tope. Sada sam saznala i kako se prave. :ymdevil:

Kugle se izrađuju rukama, od prirodnih i neškodljivih sastojaka. Pripadaju prirodnoj kozmetici, jer u njima nema nikakvih štetnih kemikalija ni dodataka. Ništa ne treba kuhati, nije potrebno nikakvo predznanje, a za svaku kuglu treba desetak minuta.

Osnovni sastojci kuglica su limunska kiselina i soda bikarbona. Radi mirisa u kugle se dodaje eterično ulje, po dve-tri kapi za svaku kuglicu. Nikakvih daljnjih tajni nema, osim da strpljivo miješate smjesu i trudite se napraviti grudu kao što to radite od snijega.

Ukoliko se ni nakon desetak minuta strpljivog miješanja smjesa ne lijepi, potrebno je dodati par kapi vode. Dodate li više vode, dio smjese će se otopiti i izvjetriri (ponašat će se kao da ste, na primjer, šumeću tabletu uronili u vodu). I zaista, šumeće kuglice prave se na isti način kao šumeće tablete, ali su u industriji za miješanje i pritisak zadužen mašine.

Kako su kuglice koje prodaju različiti proizvođači prilično atraktivne, nije problem napraviti slične dodavanjem suhih listova ili cvjetova ljekovitog bilja - nevena, kadulje, ružmarina, lavande

slika

Predlažem vam da kao dodatke koristite isključivo prirodne sastojke. Osim ljekovitog bilja možete koristiti začine i začinsko bilje te svježe ili suho voće (cimet, kokos, kakao, ribana korica naranče ili limuna samo su neke od mogućih ideja).

Kugle za kupanje omekšavaju vodu za kupanje i tako pomažu koži. Odaberete li eterična ulja i ljekovito bilje prema vašoj koži, delovat će pomalo terapeutski. Uživanje u kadi će vas svakako opustiti, a to je najbitnije

slikaZa jednu kuglu potrebno je:

40 gr sode-bikabone
30 gr limunske kiseline u prahu
2-3 kapi eteričnog ulja (dodaje se samo zbog mirisa)
ljekovito bilje po želji (cvjet nevena, kadulje, ruzmarina, lavande, crnog sljeza ...)

Miješati 10-ak minuta u plastičnoj posudi, ako se ni poslje toga masa ne počne ljepiti dodajte samo nekoliko kapi vode. Nakon što je kugla napravljena odmah je treba odložiti jer će previše smekšati.







slikaEksplozivna kupka od agruma

Ove kupke- bombe imaju uzbudljiv miris koji vas pokreće, osvježava osjetila i čisti um. Neroli i limun stvaraju poticajno ozračje puno energije, dok grejp djeluje detoksificirajuće. Da miris prebrzo ne nestane, spremite kupke- bombe u čvrsto zatvorene spremnike na tamnom, suhom mjestu, tu će se saćuvati 3-6 mjeseci.

1 šalica (125 g) sode bikarbone
1/2 šalice (60 g) limunske kiseline
1/2 šalice (60 g) kukuruznog brašna
2 1/2 jušne žlice bademovog ulja
1 jušna žlica vode
10 kapi eter. ulja Neroli
10 kapi eter. ulja limuna
10 kapi eter. ulja grejpa
1 čajna žlica boraksa
bočicu s raspršivačem napunite hamamelisom

Stavite sodu bikarbonu, limunsku kiselinu i kukuruzno brašno u zdjelu, dobro promiješajte. U drugoj zdjeli promiješajte bademovo ulje, vodu, eterična ulja i boraks. Ulijevajte mokre sastojke u suhe, tako da jednom rukom stalno miješate.

slika

Čvrsto utisnite u kalupe za sapun ili elastične kalupe za maffine, ostavite da se stvrdnu preko noći.

slika

Da biste ih izvadili, preokrenite kalupe i lupnite da ispadnu na papir za pečenje. lagano poprskajte bombe hamamelisom, to će stvoriti koricu koja će sprijećiti lomljenje.

slika

A sada na kupanje! Napunite vašu kadom vrućom vodom, zaronite u vodu, bacite bombu i opustite se uz mirisnu kupku. Ja kade nemam pa o ovom mogu samo sanjat, ali to nije razlog da Vi ne možete uživat u malim radostima, zar ne?

Veselo, Bombastično & Mirišljavo kupanje vam želim. Nemojte zaboraviti da mirise možete dirigirati sami, po vašoj želji, kao i biljke koje ćete miješati. Igrajte se bojama i mirisima :psy
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Natasa77
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 11.05.2016, 17:05

Re: *°*° Bath Bombs *°*°

Post Postao/la Natasa77 »

Mene interesuje sta je to hamamelisa i gde se moze nabaviti?Hvala
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: *°*° Bath Bombs *°*°

Post Postao/la HypnoToad »

Hamamelis virginiana je američka biljka, ne raste kod nas. Hidrolat se može kupiti po biljnim ljekarnama, bio&bio i slično.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: *°*° Bath Bombs *°*°

Post Postao/la shroomko »

Red je napisao/la:Svaki put kada bi ulazila u Lush gledala sam te mirisne kugle i zamisljala sebe kako se namačem u kadi dok se oko mene bombe tope. Sada sam saznala i kako se prave. :ymdevil:
Ja ni ne znam sto je Lush ali siguran sam da bi zamisljao prodavacicu kako se namace u kadi dok prica o nekakvim glupostima kako se tope. :thumbsup:
Odgovori