Alergija_pomoc

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Alergija_pomoc

Post Postao/la oßliK »

ahoj ljudi
naime, alergiju imam vec dugi niz godina, no nikad to nije bilo nes strasno kod mene, malo smrcanja, kihanja i obicno bi trajalo najvise par dana.nisam, btw, isao na onaj alergotest...no ove godine simptomi su se pojacali i vise dana uzastopno me drzi...tak da moram nes poduzet (napokon) u vezi toga, pa mozda netko od vas zna sto bi mogao koristit.mislim prvenstveno na tvari biljnog porijekla jer ne namjeravam kupovat neko smece od tableta te ista slicno...pa et, savjetujte...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la Red »

jel mozes bar napisati kakvi su simptomi i kada se javljaju. jel to nesto sto ti se pojavi svake godine u isto vrijeme (npr. alergija na pelud u proljece) ili je to nesto sto te iznenadi pa nemas pojma od cega je. jer, moze biti svasta, prasina, pelud, zivotinje, gljivice, hrana..itd.. jel si uspio to mozda utvrditi?

pogledat cu ti, ima toga o svemu i svacemu, ali ajde da suzimo malo kriterije ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la oßliK »

nekad u ovo vrijeme svake godine me napadne...topola, mozda neke trave, ne znam, al simptomi su takvi da jako kisem i nos stalno prokisnjava.nis specijalno, al zna bit iritantno kad potraje cijeli dan te dan poslije...ma cudno je to kod mene, jer mi se javlja u razlicitim situacijama tak da nisam uspio skontat od cega bi moglo bit...a nadam se da postoji nes sto se moze koristit opcenito kod takvih simptoma...u biti, ne znam koliko smo suzili kriterije, no mozda se nadje nes
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la mandelbrot »

Meni je pomoglo ulje crnog kumina...
z = z*z +c
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la oßliK »

bas sam jucer nes trazio po netu bilo sto prirodno sto moze pomoci kod alergije, i naletio upravo na to ulje od crnog kumina.budem svakako probao ;)
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la mandelbrot »

Ganoderma Lucidum(Reishi) gljiva bi takodjer trebala pomoci, trenutno ju uzgajam pa cu i to probat ali s njom nemam jos iskustva...
z = z*z +c
Avatar
ljabika
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.06.2011, 21:23

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la ljabika »

Iz osobnog iskustva ti mogu reći Ulje crnog kima :thumbsup:
A ako se želiš riješiti alergije za stalno vidi link
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la Red »

ja sve sto sam nasla na tu temu je proljetna alergija, a sumnjam da su tvoji problemi proljetni, ako kazes da se desavaju malo malo. Pokusaj sa ovim sto ti drugi savjetuju :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la oßliK »

ljudi, hvala vam na savjetima...pokusao sam s uljem crnog kumina. nabavio sam to prije nekih tjedan i kusur i neredovito pio...i od tad me nije napala rospija Alergija...malo ulje, malo ja i alergija pa-pa :)
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Alergija_pomoc

Post Postao/la Frenzy »

hahaha danas je cijeli dan u znaku crnog kumina barem za mene. kao što sam i napisao u temi vezanoj za crni kumin konzuimram ga u obliku ulja. Ako se odlučite na liječenje alergije uljem crnog kumina važno je napomenuti da se treba početi koristiti mjesec i pol, do dva prije nego pelud na koju ste alergični počne biti aktivna u zraku. Za ljude koji su alergični na prašinu, grinje i ostale pizdeke to se ne primjenjujte. Vi ga rokajte kak stignete i kad stignete :P Jedna čajna žličica tri puta na dan tj kada se probudite, poslije ručka i navečer prije spavanja.
PELUDNI KALENDAR-KONTINENTALNA HRVATSKA
PELUDNI KALENDAR-MEDITERANSKA HRVATSKA (DALMACIJA)
Zelena boja- mala koncentracija peludi
Žuta boja- srednja koncentracija peludi
Crvena boja- jaka koncentracija peludi
Tu imate kalendare koji će vam svakako pomoći. Pamet u glavu, alergeni nisu stvar koju treba shvatiti olako. I da ne zaboravim, terapiju uljem crnog kumina nakon 2-3 mjeseca treba prekinuti na tjedan-dva te dalje nastaviti normalno!
Sretno svima i do šmrcanja :P
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Odgovori