Biljke za poticanje rada mozga i bolje pamćenje?

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Biljke za poticanje rada mozga i bolje pamćenje?

Post Postao/la Malbasha »

Vjerojatno vas dosta ide ili je islo na faks pa znate kako je kad udare ispiti i zadnji rokovi :) a i nevezano za faks svakodnevno naprezemo mozak bilo na poslu, obicnoj raspravi, citanju itd.
ugl. koja biljka poboljsava pamćenje, koncentraciju, rad mozga i sl ili makar nesto od ovog?

evo sa forum.hr jedan post
Gelsemium sempervirens (žuti jasmin) smiruje razdražljivost i nesposobnost da osoba misli ili da se koncentrira.
Phosphoricum acidum (fosforna kiselina) se preporučuje ljudima koji pokazuju općenitu ravnodušnost i pate od smanjene mentalne sposobnosti.
Picricum acidum (pikrinska kiselina) koristi onima koji imaju slabu volju i pate od mentalnog zamora.
Valeriana officinalis (odoljen) pomaže ljudima koji imaju zamagljene mentalne sposobnosti i izrazito labilne ideje.

napisali su i par ljekova al nekako nemam potrebu uzimat ljekove, bar ne dok sam zdrav :psy također su i pre skupi..
vidim da ste o svakakvim biljkama pisali pa eto ako znate biljku koja sadrži neke gore navedene sastojke ili opcenito da ima dobar utjecaj na mozak nek napise...npr ovaj spomenuti zuti jasmin?
ako je neko uzimao ljek i ima ga potrebu pohvalit super al eto radije bi nesto iz vrta, ju nou :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Biljke za poticanje rada mozga i bolje pamćenje?

Post Postao/la HypnoToad »

Žuti jasmin je prilično toksičan koliko ja znam.
Zeleni čaj je dosta dobar za učenje, koncentraciju, budnost i td.
Čajevi od mente, melise, valerijane su dobri za smirenje. Pasiflora (gospina krunica) je isto za to.
Ginko biloba poboljšava cirkulaciju i rad mozga.
Dobri suplementi koji se mogu uzimati u takvim slučajevima su riblje ulje, chlorella i spirulina, cordyceps...
Od gljiva reishi i hericium su odlični za rad mozga, samo ćeš jako teško doć do njih kod nas ako sam ne uzgajaš.
Ako imaš sokovnik doma, onda ti preporučam da si napraviš sok: 2 mrkve, jedna cikla, pola brokule, komad đumbira, šaka špinata i jedna ljuta paprika. ODLIČNO za apsolutno sve, osjećaš se bolje, razmišljaš bolje, pamtiš bolje, apsolutno najbolje. Grejp i limun su isto genijalni. Znam da vjerojatno okrećeš nosom na sve to u soku, al vjeruj mi. Stvarno, ako piješ te sokove i zeleni čaj, ništa ti drugo netreba, ovi svi suplementi su skupi za popizdit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Biljke za poticanje rada mozga i bolje pamćenje?

Post Postao/la Malbasha »

thx, probat cu jedanput to smiksat valjda nije previse ogavno
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Biljke za poticanje rada mozga i bolje pamćenje?

Post Postao/la Shanti »

Brahmi (Centella Asiatica) ;) , ali je teško naći stvarno kvalitetne preparate.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Biljke za poticanje rada mozga i bolje pamćenje?

Post Postao/la Kadulja »

Sjemenke.
Kažu da postoji "studentska mješavina".
Ide nekako ovako:
"Za studentenfutter iz vlastite produkcije izmiješajte po 250 g sušenih grožđica i indijskih (cashew) oraha te po 125 g lješnjaka, badema i jezgri oraha."

S linka: LINK

Naravno, mogu ići neke druge sjemenke umjesto ili skupa s ovim navedenim.
Inače volim sjemenke i jedem sve koje su mi pri ruci.
Odgovori