Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo

Post Postao/la wonaabi »

:)) koji car "demoni koji vladaju svijetom lažu vam o štetnosti sunca.
baš kao što je slučaj s marihuanom koja nije droga nego ljek i trebalo bi je često konzumirati, a ne zabranjivati"."čete poslušnika" i "demoni", po suptilnosti izričaja me podsjeća na thompsona.
i iako su mi te priče o hemoglobinu i klorofilu,i dosta toga u videu,smiješne ima nekih stvari koje zvuče ok...

još su centar nazvali mandragora, tako da svaki normalan čovjek pomislio da se radi o umbolnici...s takvim nastupom će postić samo kontra efekt.neće privuć pažnju nikog drugog osim ljudi koji ionako briju na takve stvari,a ostatak će samo učvrstit predodžbu blesavih hipija koji žive u bajkama.

ja sam došo tek do 3minute sungazeinga :P, nikako nisam mogao razvit kontinuitet što zbog lošeg vremena, što zbog nedostatka vremena.tako da vjerojatno zbog toga nisam osjetio nikakve spektakularne efekte...pomaže mi kad sam neraspoložen,umoran ili imam migrene, onda pustim da mi sunce grije oči i mozak kroz zatvorene kapke ali to su jako suptilni efekti

što se tiče gubitka energije na seks, tu se valjda slažem s beyondom...
pred pol godine sam bio frustriran jer sam shvatio da sam previše opterećen i da ulažem previše energije u seks, a da iz njega ne dobivam ništa vrijedno.ostanem jednako jadan nakon kao i prije.zato sam presto bacat drkice i ševit se, pa čak i razmišljat o seksu...a ako bi naslutio bezrazložnu erekciju slao bi je u suprotnom smijeru, gore uz kičmu.već nakon par dana promjene su bile očite i puno intenzivnije nego od sunca...imo sam bolje lucide,više snage,više volje,koncentracija mi je porasla,nervoza i stres se smanjio,dim me puco jače nego inače,više sam čito,imo sam više vremena, a želja za seksom je potpuno nestala.tu potpunu apstinenciju sam održavo oko dva mjeseca i doživio sam metamorfozu.no onda sam se zabrinuo da sam posto frigidan čistunac i da sam si poremetio hormone tako da sam se vratio na staro :P.
► Prikaži “Spoiler”
recite ne yogi, kao drogi!
Sempervivum
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 24.06.2012, 21:48
 pohvaljen: 3 puta

Sungazing

Post Postao/la Sempervivum »

Posto sam nova malo sam cituckala i "vrsljala" po sajtu i osjecam potrebu da kazem nesto povodom sungazinga. Kao ni bilo koji put, nacin, metod ni sungazing nije "carobni stapic" kojim se lupnemo po glavi pa sve sto treba da ode-ode, sve bude super, prosvijetlimo se itd. Ono sto posigurno znam i osjecam jeste da sungazing pokrece neke fine, suptilne energije naseg bica i duse i mozemo mnogo dobiti tom praksom. Neposredno prije nego sam pocela raditi sungazing mogu slobodno reci da je jedan dug, cudan a cesto i mracan period mog zivota bio na vrhuncu, u negativnom smislu. Ne mislim da je samo sungazing zasluzan za pozitivne i opipljive pomake ali znam da je velikim dijelom doprinio i doprinosi tome.
Oduvijek sam bila i jesam tragalac i mistik jer to je ono sto jesam i smatram da je sungazing praksa koje nas moze povesti u DUBLJE i SIRE. Ljudi nose u sebi (bolje receno nosimo u sebi) i svoje licne karmicke zadatke i porodicne i kolektivne i to su stvari sa kojima se moramo susresti,bilo kojoj praksi da se okrenemo i ne smijemo na to gledati, mislim na teskoce koje se, prirodno, pojave kao "Pa ovo ne djeluje, hajde da vidimo sta se radi u drugom dvoristu" jer ako bi cekali da se "sredimo", sta god to za koga znacilo, nikada se ne bi okrenuli svojoj dusi i napretku jer ce nas svijet spoljasnjeg i prolaznog, nebitnog i efemernog uvijek ometati, mamiti, isto kao i "muzika" naseg ega, ili nasih slabosti. O gospodinu HRM nisam, iskreno receno, ni razmmisljala kad sam zapocinjala praksu, prosto osjetila sam to kao izuzetno jednostavan, prirodan i mocan nacin da se "pokrenem sa mrtve tacke".
Ono nesto sto mi je najmilije jeste sto sam jos jace pocela da osjecam zivi svijet oko sebe. Oduvijek sam jako voljela i oosjecala povezanost sa zivotinjama i biljkama, mnogo vise nego sa ljudima, a otkad radim sungazing te veze, ta ljubav jaca i otkriva se u novom vidu. Smijesno ce zvucati ali desavalo se da sjednem da jedem npr.socivo (lecu) i dok gledam to u svom tanjiru osjetim takvu zahvalnost prema tim biljkama i takvu radost sto postoje za nas da se na momenat izgubim i zaboravim da trebam jesti. A o jucerasnjem dozivljaju sa breskvama da ne govorim :psy
Isto tako pocela sam da vise volim i prihvatam sebe i ljude, i generalno a i konkretne osobe mada je to zasebna prica...

Eto to sam htjela da podijelim sa vama i jos da kazem da sam zaista jako srecna sto postoji ovo i ovakvo mjesto gdje ljudi koje zanima neka druga (ili Prva?) Stvarnost mogu da se nadju, komuniciraju, pitaju, preporuce, podijele, upute, informisu.

Pozdrav svima.
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Sungazing

Post Postao/la dejzi »

pozdrav..

pre 6 meseci sam zavrsio proces gledanja u sunce, i uzivao u svojim benefitima u narednom periodu. Manje-vise zbog okolnosti, kojekakvih traumatičnih događaja nakon toga, postao sam malo tužan i depresivan...
Medjutim, pre nekih 20-tak dana sam posle pauze od nekoliko meseci, ponovo krenuo sa kriya i kundalini yogom, i nekim vezbama za podizanje energije i duha...
Mogu vam reci da sam u problemu..imam veoma veliki naboj energije, vise nego ikada zelim biti u stanju izmenjene svesti i pre svega, jedino ganja moze malo da me me spusti, ali je sve to prividno jer je svaki dan sve gore i gore...
...ne pusim duvan, ne pijem alkohol, ne koristim sintetiku (dop, kokain, ex, krek, met i druga sranja), čisto vutra i priroda, šuma i šetnja...
...citao sam dosta o podizanju kundalini (zivotne) energije, i da ako se ne usmeri na pravi nacin da moze da izazove probleme i komplikacije....a ja se osecam kao besan pass....nisam agresivan ali nemam mira...

:mushh:
mi mora malo opustiti vibracije i spustit ih na bar alpha razinu...iskreno se nadam...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Sungazing

Post Postao/la Beyond Le Fov »

dejzi je napisao/la:...citao sam dosta o podizanju kundalini (zivotne) energije, i da ako se ne usmeri na pravi nacin da moze da izazove probleme i komplikacije....a ja se osecam kao besan pass....nisam agresivan ali nemam mira...
onda prestani s kundalini vježbama, moje mišljenje je da se igraš s vatrom, s nečim što nije bezopasno, s nečim što nesmije biti otvoreno/probijeno prije nego je tvoj um spreman za to. Pitaj se jesi li spreman nositi se s percepcijom (polovičnom i apstraktno neshvatljom) mnogih drugih svijetova na različitim nivoima, sve u isto vrijeme, simultano hendlajuči svoj fizički život ovdje i da u njemu normalno funkcioniraš, šta je najgore nema natrag ako se nećeš moć nosit sa svime time, i onda ti dijagnosticiraju teški oblik šizofrenije i završiš u ludari, zbog svoje potjere za... čim?

Pusti to sve, bar na neko vrijeme, um će ti otić kvragu od sve te silne energije. POLAKO, imaš cjeli život za osobni rast. Kundalini energija je presnažna za zaebanciju.

Biti uzemljen je najvažnija stvar pri bilo kakvim duhovnim vježbama, u bilo kojem trenutku u životu. Možeš ti biti koliko želiš duhovno visoko i percipirat život na neznam kojim sve nivoima, ali ako nisi uzemljen badava ti to sve, jer nećeš moć u umu posložit šta je šta, niti ćeš moć tu percepciju uklopit u normalan život. A ljudsko si biće i pripadaš ovom svijetu kakav god on jest.

Kada (i ako) radiš na čakrama nije prva čakra muladhara (korijenska) već dio od stopala do nje, znači noge, i taj dio smeđe je boje, i taj dio čuva te da ne odletiš u nebesa i nikad se više ne vratiš. Ako radiš s čakrama, to je prvi dio od kuda krečeš. Također nemoj si bušiti rupe po energetskom tijelu kao svi koji misle da time pokreću čakre...

[flv 425,350]video/stream/swerdlow/chakra_system_part1.flv[/flv]
[flv 425,350]video/stream/swerdlow/chakra_system_part2.flv[/flv]

Mogo bi se razočarati jednog dana kada shvatiš da si već na cilju i da si oduvijek bio cjelokupan, samo šta to rijetko tko kuži, zbog tupog života u tupoj civilizaciji.
Kad to shvatiš cjelim svojim bićem, ne samo intelektualno, tada ćeš doć na cilj i osjećati se ostvaren, a i život će ti se mjenjati u tom smjeru.


[media]link[/media]


Sve šta treba doći doći će, postepeno i sigurno, kako rasteš fizički i psihički tako rasteš i duhovno, samo trebaš dozvoliti prirodni tok i ne blokirati (a hrana koju jedemo, informacije koje upijamo iz svakodnevnog života, i filmove koje brijemo maksimalno blokiraju prirodni tok).

požurivati stvari opasno je i uvijek manjkavo i to dovodi do sranja.

Meditacija je najbrži i najsigurniji put... k cjelokupnosti

al jedino šta je bitno je živjeti punim plučima i sljedit put srca
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Sungazing

Post Postao/la dejzi »

..hvala ti na divnom odgovoru...
onda prestani s kundalini vježbama, moje mišljenje je da se igraš s vatrom, s nečim što nije bezopasno, s nečim što nesmije biti otvoreno/probijeno prije nego je tvoj um spreman za to. Pitaj se jesi li spreman nositi se s percepcijom (polovičnom i apstraktno neshvatljom) mnogih drugih svijetova na različitim nivoima, sve u isto vrijeme, simultano hendlajuči svoj fizički život ovdje i da u njemu normalno funkcioniraš, šta je najgore nema natrag ako se nećeš moć nosit sa svime time, i onda ti dijagnosticiraju teški oblik šizofrenije i završiš u ludari, zbog svoje potjere za... čim?
znam da kundalini (neizbalansirano pokrenut) moze da dovede do šizofrenije, a sto se tiče percepcije dugih svetova i realnosti, jesam sigurno spreman, samo mi problem stvara vezanost za drage osobe...ja sam u misliji i ispuniti svoj zemaljski zivot, ovde na zemlji i razvijati svoju svest...kao i svako od nas...bio svestan toga ili ne... a biti samospoznat moze samo i isključivo svako za sebe....niko nam ne moze pomoći osim nas samih...tako da kada si vezan, to otezava stvari uveliko.. najgore je, kako si rekao, nemaa natrag ako se ne ukoči i sve se pusti bez napora i da ide samo ....


Sve šta treba doći doći će, postepeno i sigurno, kako rasteš fizički i psihički tako rasteš i duhovno, samo trebaš dozvoliti prirodni tok i ne blokirati (a hrana koju jedemo, informacije koje upijamo iz svakodnevnog života, i filmove koje brijemo maksimalno blokiraju prirodni tok).

požurivati stvari opasno je i uvijek manjkavo i to dovodi do sranja.

Meditacija je najbrži i najsigurniji put... k cjelokupnosti

al jedino šta je bitno je živjeti punim plučima i sljedit put srca
Ne mogu se više složiti sa ovim sto si rekao....meditacija mi je utočište, siguran i postepeni put....a televizor ne uključujemo već godinama....hrana mi je 85% biljnog sastava, mislim nije da se ne trudim...misli su mi dosta tužne...zadnje 3 godine sam toliko uradio na sebi koliko nisam za zadnjih 30..i to osećam ...
Mislim da je jakom pokretanju kundalinija doprinela i jaka tuga koju nosim u srcu...a inače sam pored toga veoma suosećajna osoba i čini mi se da svaki put kada dodjem u interakciju sa nekom osobom, proživljavam njeno stanje duha (bez obzira u kakvom je ona stanju duhovnom i u kakvim okolnostima živi i kako izgleda) jednostavno je tako bilo od uvek....
...da, mozda bih trebao da ulaganim sa yogom ili ne znam...jer ono sto mi se jučer desilo, nisam doživeo nikada..

...veoma jak osećaj čiste energije koja struji kroz mene, toliko jak da mi noge non-stop igraju i poskakuju dlanovi se znoje, a nisam nervozan (popio sam 6mg bromazepama i svario 2 sprave sam !!!i legao da spavam tek oko 02h po ponoci, sirom otvorenih očiju...neko bi rekao, ničim izazvano, ali nije bas tako.......ne drži me mesto...ide mi se u šumu, samo mi je u glavi priroda i potok...zelim da idem na ceremoniju aye...zelim pomoć duhovnika..
..zao mi je samo sto imam divnu suprugu, koja je tužna pored mene...a u isto vreme i veoma srećna i voljena...ahh, kakva kontraverza ?!ali istinita ! (ne znam sto sam ovo pomenuo za suprugu, ali morao sam, sorry)....eto da ne razvodnjavam više..



ljubav
Sempervivum
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 24.06.2012, 21:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Post Postao/la Sempervivum »

Zdravo.Procitala sam tvoje postove,o tvojim iskustvima i mislim da je stvar u tome da si prije svega Highly Sensitive Person,jer su to,izmedju ostalog,osobe koje nevoljno osjecaju vibracije,stanja,emocije,misli ljudi oko sebe i to zna jako da ih povredjuje jer su jako otvorene i samilosne ali u tome mogu same da sagore.Mozda sam ja pogresno razumjela ali ako ti se to redovno a ne samo u poslednjem periodu desava onda jesi.Ja sam jedna takva osoba.Zatim igranje sa kundalini energijom moze da bude vrlo nezgodno to znas to znamo svi mada,iako "znamo",u sustini vecina nema pojma o cemu se radi i do cega sve to moze odvesti i dovesti.Moj savjet-prekini sa joga vjezbama koje su dovele do tog stanja,ako nista drugo moras pokusati da se taj misaono-energetski tok smiri pa ces onda najbolje znati na cemu si.Mada mislim da nijesu samo te vjezbe dovele do toga.I jos,mada znajuci da cu izazvati mozda bijes mnogih clanova sajta-nema duhovnosti sa marihuanom,drogama bilo koje vrste,gljivama itd,to su cista zavaravanja.Ti si osoba koja je definitivnno tragalac,i naci ces ,samo ne smijes dozvoliti sebi da zuris i juris jer je ivica blizu.Ne treba tebi ajahuaska,to nije potrebno,potreban ti je duh,mir,stabilnnost,ljubav,radost,harmonija,sklad,sreca,potreban ti je tvoja dusa i Duh.I naci ces sve to samo ne srljaj u razne prakse,vrati se povremenom gejzingu,popij nesto za smirenje ako ocjenis da je potrebno i popusi samo se nemoj rastezati vec se pokusaj umiriti ,a time prevashgodno mislim na misaono-energetske tokove,,pa ce se stvari poceti razvijaati u pozitivnijem pravcu za tebe.Misao je jaca od hrane i drugih sredstava,znaci vrati se na korekciju svoje misli i to molitvom,afirmacijama i budi uporan,uporan,uporan i ta tuga ce poceti da te napusta i osnazices sebe da znas i prepoznas sta jeste a sta nije tvoj put,sta jesi a sta nisi ti.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Post Postao/la Shanti »

Krivo radiš i samim time što pušiš travu, put uzdizanja Kundalini, put ka Samadhi-u je kao balansiranje na britkom žiletu. Nemoj raditi to ako nisi potpuno u tome i nemaš kvalitetnu podršku okoline.
Beyond ti je lijepo rekao, no međutim malo oportunistički s ortodoksnije strane... :bigsmilee:
Uzdizanje energetskog ninivoa putem celibata na površinu iznosi razne nečistoće. Kao kad uzburkaš vodu, diže se mulj. Ti imaš izbor između toga da se riješiš te seksualne energije putem silaznog toka seksualnih fluida ili da vodu pročistiš praksom sadhane, duhovne prakse.
Ne možeš imati Brahmacharyu u djelima ako je prvo nemaš u mislima i riječima. Malo ljudi je sposobno za potpuni celibat. Vjerojatno ti je to poznato čim se baviš yogom. To što kažem to nisu moje zabrijačine, već riječi samoostvarenih pojedinaca, yogija. Princip celibata će, ako ništa drugo neće, sigurno uzdrmati ego...
Imaš ženu, napisao si, možda obitelj, s njima ostvari bolju komunikaciju (ako nemaš) jer također rad na odnosima je jako vrijedna stvar, a može biti teška ljudima zbog osobne povijesti i samovažnosti...
Kaš što ti je Beyond rekao uzdižući se u viša stanja svijesti u biti ni ne "idemo" negdje već se vraćamo kući...
Također bih ti preporučio da pogledaš videe Mooji-a, odeš na youtube i upiši Mooji, ima ih dosta sa HR titlovima, i ozbiljno kontempliraj nad rečenim...svako dobro :sunn:
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Post Postao/la dejzi »

Hvala vam najiskrenje na ovim rečima...zaista sam prijatno iznenadjen... :) ....oboje ste u pravu...
Sempervivum je napisao/la:Zdravo.Procitala sam tvoje postove,o tvojim iskustvima i mislim da je stvar u tome da si prije svega Highly Sensitive Person,jer su to,izmedju ostalog,osobe koje nevoljno osjecaju vibracije,stanja,emocije,misli ljudi oko sebe i to zna jako da ih povredjuje jer su jako otvorene i samilosne ali u tome mogu same da sagore.Mozda sam ja pogresno razumjela ali ako ti se to redovno a ne samo u poslednjem periodu desava onda jesi.Ja sam jedna takva osoba.Zatim igranje sa kundalini energijom moze da bude vrlo nezgodno to znas to znamo svi mada,iako "znamo",u sustini vecina nema pojma o cemu se radi i do cega sve to moze odvesti i dovesti.Moj savjet-prekini sa joga vjezbama koje su dovele do tog stanja,ako nista drugo moras pokusati da se taj misaono-energetski tok smiri pa ces onda najbolje znati na cemu si.Mada mislim da nijesu samo te vjezbe dovele do toga.I jos,mada znajuci da cu izazvati mozda bijes mnogih clanova sajta-nema duhovnosti sa marihuanom,drogama bilo koje vrste,gljivama itd,to su cista zavaravanja.Ti si osoba koja je definitivnno tragalac,i naci ces ,samo ne smijes dozvoliti sebi da zuris i juris jer je ivica blizu.Ne treba tebi ajahuaska,to nije potrebno,potreban ti je duh,mir,stabilnnost,ljubav,radost,harmonija,sklad,sreca,potreban ti je tvoja dusa i Duh.I naci ces sve to samo ne srljaj u razne prakse,vrati se povremenom gejzingu,popij nesto za smirenje ako ocjenis da je potrebno i popusi samo se nemoj rastezati vec se pokusaj umiriti ,a time prevashgodno mislim na misaono-energetske tokove,,pa ce se stvari poceti razvijaati u pozitivnijem pravcu za tebe.Misao je jaca od hrane i drugih sredstava,znaci vrati se na korekciju svoje misli i to molitvom,afirmacijama i budi uporan,uporan,uporan i ta tuga ce poceti da te napusta i osnazices sebe da znas i prepoznas sta jeste a sta nije tvoj put,sta jesi a sta nisi ti.
Hvala ti :-*
Sempervivum
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 24.06.2012, 21:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Post Postao/la Sempervivum »

Hej,ja napisala i poslala a ispade da nisam poslala ili sta vec.Dejzi svako dobro ti zelim.Savjete je nezgodno ddavati jer ne znamo cijelu pricu ali opet dobro je da mozemo jedni drugima nekako pomoci.Ako ti se ide u prirodu idi,lezi na cebe i moli se ,molitva je najefektnije orudje i oruzje za sredjivanje i ciscenje uma.U naletu raznih tehnika i ''gurua'' zadnjih decenija ljudi se gube i zaboravljeju na molitvu i njenu snagu i cjelishodnost.A ja sam licno veliku i licnu i duhovnu promjenu dozivjela kadd sam prestala koristiti alkohol i marihuanu,da ne idem dalje...Sto se kundalini budjenja tice tu treba ekstreman oprez jer nisam sigurna da li danas na svijetu postoji makar jedam ozbiljen covjek koji je to prosao i koji moze druge provesti tim putem,vecinom su to ljudi koji su poluobavijesteni,procitali su nekoliko neozbiljnih knjiga o tantri i mogu nanijeti vise stete nego koristi.JOS JEDNOM SVAKO DOBROOOOO DEJZI!
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Post Postao/la dejzi »

Sve je u redu....samo mi je drago da imam skim iskreno i bez rezerve pričati o svojim najdubljim "tajnama", osećajima i iskustvima.
Svi ste mi dali savete koje sam ja pre samo godinu dana ima u svom umu...
...najopasnije je kada je čovek svestan šta je zapravo prava istina i blagostanje, a to svesno potiskuje kao "nema veze" ja znam kako treba, ali za sada još duvam travu i hteo-ne hteo silujem svoj mozak i držim ga ivici alfa stanja i svakodnevnice. Što u konačnici naravnoo rezultira, glavoboljama, demotivacijom, depresijom, melanholijom itd...a o uticaju okolnosti da ne govorim...
...ali ja verujem u ljude...i verujem u sebe...jedina bitka koju moram dobiti u životu, je bitka sa samim sobom...
Odgovori