Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Post Postao/la Psychonaut »

...najopasnije je kada je čovek svestan šta je zapravo prava istina i blagostanje, a to svesno potiskuje kao "nema veze" ja znam kako treba, ali za sada još duvam travu i hteo-ne hteo silujem svoj mozak i držim ga ivici alfa stanja i svakodnevnice. Što u konačnici naravnoo rezultira, glavoboljama, demotivacijom, depresijom, melanholijom itd...a o uticaju okolnosti da ne govorim...
...ali ja verujem u ljude...i verujem u sebe...jedina bitka koju moram dobiti u životu, je bitka sa samim sobom...
p
To sa travom je problem zavisnosti, koju "osvjescujes". Jaku psiholosku zavisnost nije lako pobjediti. Neda se i brani se svim mogucim sredstvima. Imao sam slican problem, a znam i druge ljude koji ga i dalje imaju. Nije trava bezopasna kako se prica. Supstanca postaje droga u zavisnosti od nacina upotrebe, a trava definitivno ima taj potencijal. Meni je recimo ayahuasca dosta pomogla u relaciji sa tom zavisnoscu, medjutim ayahuasca je drasticno sredstvo. Moras dobro razmisliti da li si za to spreman, posto psihodelici mogu biti opasni za ljude koji nisu dobro "uzemljeni".
Pozivam te da budes moj ucitelj
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Sunce izvor zdravlja za dušu i tijelo - Sungazing

Post Postao/la dejzi »

to za travu si u pravu ! (a jos se i rimuje) :)
smeta mi iskreno, a i dalje imam osecaj pshičke zavisnosti..

ali da je idem dalje u off
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Solarna joga a.k.a. sungazing

Post Postao/la luther7hrol »

slika

Solarna joga je gledanje u Sunce, s postepenim dizanjem količine svjetlosti koju primamo u sebe. Gleda se u Sunce golim očima, direktno, bez leća ili naočala jer je to jako opasno, bez kape na glavi, najbolje je da tako stojite bosi na nekom mirnom mjestu bez ljudi, na goloj zemlji. Najbolje je biti bos, a kada je zima možete i u čarapama. Dok ne stignete negdje do 5-6 minuta možete gledati i u cipelama, ali najbolje vam je tada svaki dan hodati bosi po zemlji da izbacite taj višak svjetlosti u Zemlju. Jedini je uvjet da je ta zemlja prirodna (pijesak, kamen, zemlja), suha (ne prehladna), i svakako da ne stojite na travi jer ona oduzima energiju koju primite od Sunca. Ono što je jako bitno je da su vam leđa uspravna, zato je najbolje stajati, no, možete i sjediti ili čak izvoditi i pokrete, sve dok vam je kralješnica uspravna. Možete si također saviti palce na rukama i raširite prste ako vam to paše, budući da Sunce može stisnutu šaku doživjeti kao prijetnju sa svoje perspektive gledanja.

U Sunce se gleda samo u sigurne, tzv. zlatne sate, u okviru prvog sata od izlaska i/ili zadnjeg sata do zalaska. Znači ako Sunce izlazi u 6.00, vi možete gledati bilo kada između 6.00 i 7.00, a ako zalazi u 16.30, sigurni sat vam je izmedu 15.30 i 16.30. Najlakše vam je prve minute odraditi tek nakon izlaska ili tik do zalaska.

Počinje se tako da se gleda 10 sekundi prvi put, zatim se protrljaju dlanovi, zatvore se oči i prekriju dlanovima i tako stojite nekoliko minuta, sve dok vam se ne prestanu razlijevati boje pred očima. Boje se razlijevaju jer vaša pinealna žlijezda počinje lučiti melatonin, hormon nužan za spavanje i prepoznavanje boja.
Na ovaj način u očima stvaramo vitamin A, krucijalan za zdravlje očiju, a tijelo nam sintetizira vitamin D, hormon koji je postao poznat u godinama prohibicije u SAD-u , nakon što je otkriven tijekom pokusa sa UV zračenjem iz živinih sijalica njegov superčudesan učinak na zaraženim štakorima. Uskoro se pojavio na policama apoteka, i bolnice diljem kontinenta počele su se prazniti. Farmaceutski kartel uvidio je veliku opasnost po njihov novac i moć, i natjerao je američki Kongres da izglasa zabranu vitamina D. Već nekoliko desetljeća zabranjeno je stavljati vitamin D u multivitamiske pripravke i tablete u dozama većim od cca 800 UI (neznam sad točno), dok je današnja doza preporučena od strane ortodoksne medicine oko 200 UI. Dovoljno je reći da manjak vitamina D, prema jednom istraživanju od prije nekoliko godina, izaziva depresiju, kancer, dijabetes, osteoporozu, smanjenu funkciju bubrega i srčane bolesti. Unošenje velikih količina vitamina D prevenira 77% slučajeva kancera.

Prilikom gledanja dobro je biti smiren, disati polako, i obavezno je da vam leđa budu uspravna zbog protoka ki.

Drugi dan radite 20 sekundi. Treći dan 30. Četvrti 40, i dižete dok ne dođete do 45 minuta gledanja. Tada budete oko tjedan dana na 45 minuta i onda spuštate opet do 15 minuta. Nakon toga možete odlučiti hoćete li gledati i dalje, koliko želite i kada želite, ili ne morate uopće nastaviti. Tijelo vam se do tada pretvori u jednu vrstu solarnog čipa, i nauči kako da automatski upija Sunčevu energiju čim izađete na svjetlost dana.

Benefiti su ogromni, a rezultati se obično dijele u tri faze: 0 - 15 minuta psihičko jačanje, stabilnost i ozdravljenje, 15 - 30 minuta ozdravljenje od teoretski, svih postojećih bolesti tijela, 30 - 45 minuta, energetsko i duhovno jačanje.

Ova praksa je koliko drevna toliko i prirodna: Sunce je izvor života, od Sunčeve materije svi smo sazdani. Sunce nije samo neka mrtva dinamična vatrena lopta kako ljudi misle, ono je živa multidimenzionalna svijest.

Neki kažu da su benefiti proizvod autosugestije, ali to kažu oni koji se ovo sami nisu usudili raditi pa si moraju izmisliti neko opravdanje da ništa ne pokušaju. Ja kažem da su benefiti podjednako fizički i biokemijski, koliko i autosugestivni i kumulativni učinci svakodnevne meditacije. Fizički i biokemijski, Sunce ti čisti krv. Potrebno je 45 minuta da se očisti sva krv u tijelu. Fotoni Sunca padaju na oči i prolaze kroz mrežnicu unutar oka i padaju na epifizu ili pinealnu žlijezdu. Vremenom se ova žlijezda aktivira, što svjetlošću, što meditacijom i voljom. Važnost pinealne žlijezde neprocjenjiva je, iako ju konvencionalna znanost odbacuje kao "višak" jer joj ne znaju svrhu. Hira Ratan Manek kaže da je ona sjedište duše.

Savjetujem da, ako se odlučite da probate ovo, kontrolirate svoj vid redovno kao i zdravlje općenito. Ne smijete nikada forsirati gledanje ako vam je prejako Sunce. Sada zimi ponekad se može gledati i preko cijelog dana ali tada je najbolje da nabavite UV karticu ako se odlučite na to, jer morate biti sigurni da je index UV zračenja manji od 2. Ja sam svoju UV karticu nabavio u Chipoteci za nekih 25-30 kuna. Gledanje vam mora biti skroz ugodno i lagano. Morate moći uživati u tome. Što više usporite disanje i uživate u praksi, to će vam biti bolji efekti. Možete si zadavati i autosugestije dok gledate, npr. "Želim ozdraviti od...", "Želim smanjiti količinu kilograma", "Želim mir" i slično. Također, ako vam je Sunce prejako za oči možete ga propuštati kroz prste na ruci ili još bolje stati iza nekih drveća pa gledati kroz krošnju, sve dok je ono ugodno oku.

Ja sam na ovaj način, i pomoću kristala i zdrave prehrane (noni sok, aronija, neem, himalajska sol, kokosov šećer, kurkuma, đumbir, batate, integralno brašno i crna riža itd) iako sam tek na 12 minuta, ozdravio od astme, sve slabijeg vida posebno na desno oko koji mi se vratio skroz nakon nekoliko minuta gledanja tako da sada uopće nemam dioptriju pa ne trebam više naočale za kompjuter ili čitanje. Jetra mi je bila isto ajme-ajme, stalno sam bio umoran i bez energije, nisam dobro spavao, živčan, jeo sam nekoliko puta na dan, skinio sam 10 kilograma viška. Sada jedem dva put na dan i više uživam i u hrani, ali i u životu uopće. Već nakon 2 minute gledanja počeo sam osjećati čudnu snagu i mir, toliko potreban mir da svoje probleme konačno počnem rješavati umjesto da ih odgađam kao prije.

Također je dobro piti suryu jal, vodu koju ste izložili na 5 - 6 sati, u prozirnoj staklenoj posudi bez naljepnica volumena najviše do 2 litra, na Sunce da se puni. Takva posuda treba biti poklopljena prozirnim staklenim poklopcem i treba stajati na goloj zemlji, a ne na travi. Napunjenu vodu treba unijeti u kući prije zalaska Sunca, jer se poslije mijenja vibracija okoliša koja mijenja strukturu vode pa vam neće imati energetsko djelovanje kad ju pijete. Vodu treba popiti unutar 24 sata od punjenja. S ovakovom vodom se možete i umivati, prati zube, kosu, mazati ju na rane itd. Klor je ispario, a energetska kristalna struktura vode je u savršenoj harmoniji sa Suncem i vašim zdravljem. Nikako nemojte stavljati vodu u plastične posude, zbog otrovnog bisphenola A koji se aktivira toplinom u plastici. Također, izbjegavajte naljepnice jer je vjerojatno da naljepnica "jedi, pij, žvači (Orbit)" te njen pandan naše INA-e "vi ste naša energija" stvara projekciju vode sukladno takvoj mantri pa biste mogli unijeti ovakvu parolu u svaku svoju stanicu i postati zaluđeni simpatizer neokapitalizma bez vašeg svjesnog pristanka, nalik na one koji me uvijek napadaju po forumima kada spomenem solarnu jogu (i zbog kojih je TheMajčica sada moj jedini i najdraži forum) a to nikako ne želite :ymdevil:

Ideja koja bi mogla pomoći a koja mi je intuitivno došla ovo ljeto je da napišete neku sugestiju ili nacrtate simbol na posudi s vodom koju će Sunčeva svjetlost energetski utisnuti u vodu dok ju puni, pa ćete ju napuniti s energijom koju ste upisali ili ucrtali na posudu s vodom.

Neki koji su završili čitav postupak govore o buđenju raznoraznih duhovnih moći, ali ja se s tim ne slažem. Smatram da su sposobnosti koje se mogu pojaviti završavanjem ove prakse inače u ljudima latentne, ali se one pojavljuju zbog pojačanog protoka količine energije (svjetlosti) kroz mozak, kao i buđenjem prethodno neaktivnih dijelova istog.
Općenito mi je svaka instant - duhovnost jeziva, jer sam takva osoba da ne želim da mi je neka paranormalna sposobnost servirana na pladnju, već se za nju želim sam izboriti, svojim radom na sebi, meditacijama, pranayamom, kabalom i sve u svemu radom na sebi. No, svatko je priča za sebe.

slika

Skepticima predlažem samo da razmisle o tome da je Sunce središnji simbol svih masonskih hramova, i to ne zbog "estetsko - slučajnih" razloga nego to ima svoje dublje korijene u hermetizmu i poznavanju prave prirode Sunca kao multidimenzionalne sveprožimajuće svijesti, kao i njegovih mnogobrojnih zdravstvenih i drugih koristi, osim onih očitih. Mi smo odvratno prevareni: ispiranjem mozga kroz takozvano obrazovanje i lažljive kontrolirane mainstream medije navedeni smo na mišljenje da je Sunce štetno i opasno i da ga se treba kloniti. Predlažem da razmislite o tome, koliko je ovakav stav pitanje programa koji su nam svima duboko usađeni, a koliko stvarno ima smisla u zdravom razumu, tvrdnja da nas naša zvijezda od čije smo tvari svi sazdani, uništava i da od nje treba bježati na svaki način... =))
Kada people ne bi bili sheeple, i u nešto masovnijem broju počeli prakticirati blagodati Sunčeve svjetlosti, solarne joge ili barem unosa "ogromnih" količina vitamina D, farmakomafijski karteli bi se urušili u nekoliko tjedana. Ali, ljudi se očito neće probuditi kako sam se nadao nakon 2012., nego će ostati najvjerniji robovi sustava koji svoje ropstvo ne samo obožavaju, nego i druge napadaju kada prenose informacije s potencijalom osvješćivanja, te tako rade u službi kontrolnog sustava a da čak nisu ni plaćeni, a ni pozvani da to učine. Žalosno, ali istinito. :rolleyes:

Ali radi onog jednog, koji će ovu tehniku možda probati i koja će mu donijeti promjenu na bolje, pisanje ovog posta se svakako isplatilo... :sunn:

EDIT: Molim vas nemojte mi zamjeriti što sam napisao ovaj članak kao da nije bilo govora o sungazingu prije, to sam uradio jer sam bio uvjeren da pokrećem novu temu koje nije bilo. Eto :winkk:

Par korisnih linkova:

O solarnoj jogi

Još o solarnoj jogi

O vitaminu D

Hira Ratan Manek u "Na rubu znanosti" prvi i drugi dio:
[media]link[/media]

Solarna joga - NRZ: Solarna joga tri godine kasnije:
[media]link[/media]

NRZ: Jacob Lieberman o svjetlosti:
[media]link[/media]
[media]link[/media]
[media]link[/media]
[media]link[/media]
Odgovori