°❃° Čakre °❃°

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la Beyond Le Fov »

svakako je dobro da te drmala, svaki pojačani tok srčanih energija lječi na svim nivoima, i proširuje ti taj kanal. otvorila ti se intenzivno ta čakra i upoznao si malo dublje energije svoje duše, vjeruj sebi, intuitivno točno znaš što ti se dogodilo i zašto, iskustva života sljede tvoju namjeru, bilo svijesnu ili podsvijesnu, bilo tvog uma ili tvog duha.
kod duhovnih stvari uvijek moraš vjerovati svojim osjećajima, oni netrebaju proces razmišljanja, u milisekundi ti govore sve, potpuno iskreno, bez maske, bez posrednika i interpretacija, duhovno je iznad intelekta.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
oscar.b
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 24.01.2014, 17:40
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la oscar.b »

vidim da si upoznat sa cakrama i drago mi je da si me malo priblizio njima. bia sam uvjeren da je to ona proradila al ipak posto mi je iskustvo bilo prvo mnogi su mi govorili da je to dio tripa bla bla bla al ja sam to osjeca nekako neovisno o tripu i opet bi to volia osjetit kad budem uspia doc do mojih dragih gljiva kojih sam samo 2 put konzumira.. fake mi jako :(
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la Čiča »

Beyond Ra je napisao/la: Sve što nije u balansu je neodrživo, muči se i raspada. Treba se brinuti o svakom komadiću holograma svog uma, jer isprcana osobnost isprcava i dnk i čitav svemir s kojim rezonira.
Zanimljiv podatak :) Thx
Beyond Ra je napisao/la:
Prvi i najvažniji element za bića koja imaju materijalno tijelo i žive na Zemlji je ZEMLJA, "čakrasta" smeđa energija oko nogu, od stopala do prve čakre. Ta energija nas drži za fizičko tijelo u sadašnjem trenutku, da nam ostala suptilna tijela ne odlete svako na svoju stranu i da se svijest ne pocjepa i izgubi u astralu. Zato prije svakog rada s energijama na sebi treba se spojiti sa zemljom. Nažalost mnogi na to zaboravljaju i kreću raditi od prve čakre pa se s vremenom počnu gubiti.
Kad čitam ovo mi se čini vrlo smisleno, samo s vizualizacijom sam si na 'vi' još uvijek.But thanks :)
Beyond Ra je napisao/la: I za kraj malo o prvoj čakri, elementu VATRA. Energija prve čakre je baza i izvor energija kundalinija, vitalna energija bez koje nema života, to je svjetlo sunca u nama i ono omogućava plodnost/život, to je energija koja pogoni našu svijest, bez nje nema svijesti, nema spoznaje, nema života, nema uma i svemira, iz nje se energija dalje transformira u više vibracije u skladu sa stupnjem razvitka uma. Seksualna energija je BOG, jedina sila koja manifestira život, koja nam daje svijest, snagu i moć. Blijeda prva čakra je najgora stvar, znači da nemate bazičnog izvora energije za sve ostalo što jeste, umirete i blijede sve ostale čakre. Svakim orgazmom kroz prvu čakru ljudi bacaju svoju vitalnu energiju, jedinu energiju koju imaju i koja ih izgrađuje, gube snagu i svijest (muškarci se više troše), ljudi stare zbog gubljenja vitalne energije.
Kod mlade zdrave osobe prva čakra se puni sama od sebe snažno, ako energija nije izbačena iz svog nivoa frekvencije gura samu sebe prema gore u više čakre i time transformira sama sebe, pokreće i ubrzava evoluciju bića/duše/uma, daje energiju višim aspektima naše ličnosti.
Ovisno o stupnju razvitka i sili punjenja prve čakre večina ljudi se sviješću zaglavi u njoj i nemogu izdržati a da ju ne isprazne kroz sex, postanu opsesivni. Međutim kod ljudi na višem stupnju razvitka to nije toliki problem, oni ne fokusiraju svoju svijest dolje nego rade bilo šta kroz svoje više centre i time se energija prve čakre automatski transformira u te gornje centre. Ako fokus svijesti nije stalno na seksu prva čakra se neće napuniti kao balon do neizdrživosti već će njena energija puniti auru, razvijati um, širiti percepciju, snažit ličnost, lakše je meditirati i vizualizirati, psihodelici odvedu um dalje i dublje, volja i namjera je veća, manifestacija stvari u svoj život, itd.
Vrlo lijepo si ovo objasnio, baš ti hvala :) Bless!
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la Psychonaut »

Imate li za preporuciti neku literaturu za detaljnija objasnjenja o cakrama? Hvala unaprijed :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la Čiča »

Psychonaut je napisao/la:Imate li za preporuciti neku literaturu za detaljnija objasnjenja o cakrama? Hvala unaprijed :)
http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-766- ... a-svijesti
Avatar
NekiTamo
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 26.02.2015, 12:35
Ima zahvala: 47 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la NekiTamo »

Hmm, okušao sam se s energy workom prema ovoj knjizi 'Astral Dynamics - A NEW Approach to Out-of-Body Experiences'. Po meni dosta dobra knjiga, ima svega. Nisam puno radio na glavnim energetskim centrima, ali to što jesam bilo je dovoljno da osjetim senzacije u svim točkama osim u root čakri (korjenskoj), a nemam pojma zasto. Također kod 6. čakre (ajna) mi je trebalo najviše vremena uloženog(ako ne računam root kojeg kao da nemam) da bi osjetio bilo što (prvo je bio zvuk sličan kao kada se dva mala klikera -pikule sudare, a odnedavno osjetim kao malo jaje koje se mrda lijevo desno). A vidim i da sam krivo to radio jer jedno vrijeme sam imao nenormalne grčeve u stomaku, dvoumio sam se je li od stresa ili pogrešnog rada pa sam se ostavio vježbi pogotovo na 3. i prestalo je :D. Taman nakon toga dodem ovdje i vidim ovo na dva mjesta ovdje
Beyond Ra je napisao/la:Htio bi samo još jednom napomenuti jednu jako bitnu stvar koju neki ljudi rade krivo i ogromno si štete biću. Ako vizualizacijama radite na okretanju čakri bitno je da radite pravilno i da si ne bušite rupe po svom eternom tijelu, svojoj auri. Čakre se vrte CILINDRIČNO uzduž tijela. Znači energija ide od dolje prema gore okolo tijela u spirali u smjeru kazaljki na satu. i tako se vizualizira kretnja energije oko svake čakre u njenoj boji.
Question everything, assume nothing
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la Malbasha »

Čuo sam da je Barbara Brennan - Hands of light (Iscjeliteljske ruke) također super knjiga.
Nasao sam pdf na torentu, mogu vam i poslat ko želi ...ima samo na engleskom ali je vrlo čitljiva i znanstveno razumljivo napisana.

Također ima dosta crteža ljudske energije, čakri i blokada, aura u svim mogućim stanjima i razdobljima u životu, eternih emocionalnih astralnih celestialnih itd. tijela.


Muči me samo zašto i ona, jedna od največih bioenergetičara, isto onda krivo piše u svojoj knjizi u vezi čakri kao energetskim virovima ?



"First, after calming the
mind with one of your meditation exercises,
bring your awareness to your first chakra. Visualize
it as a vortex of red light spinning clockwise.
(Clockwise as defined by looking at the
chakra from the outside of your body"


Neznam, čudno mi je da bi ona griješila, ima čak i crtež...mada 87. god je knjiga napisana mozda su se tad drugačije vrtile :cheesy:
Privitak/ci
vortax.JPG
Avatar
Mary Jane
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 15.10.2015, 02:00
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la Mary Jane »

:psy
Privitak/ci
11914008_1670601959840433_1253488032201501582_n.jpg
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: °❃° Čakre °❃°

Post Postao/la Čiča »

Mary Jane je napisao/la::psy
Ovo mi je jedan od najdražih opisa čakri koje vidim samo kao koncept.Taj koncept nam služi za lakše razumijevanje (umom) značenja manifestacija rada određenih čakri.

@Malbasha

[media]link[/media]

Ne bih se složio da je Barbara pogriješila u svojoj knjizi iz razloga što se energija kreće u onom pravcu u kojem se kreće fokus.
Odgovori