Prirodni dezodorans

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Odgovori
dunja55
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 31.08.2010, 23:02

Prirodni dezodorans

Post Postao/la dunja55 »

Evo pošto ovdje ima svakakve kozmetike,primijetila sam da nedostaje "domaći" dezodorans.
Ja ga koristim već mjesec dana i jako sam zadovoljne s njime.
Evo recept:
1 žlica sode bikarbone (ona neutralizira mirise)
2 Žlice kukuruznog škroba (gustin)
malo maslinovog ulja
malo eteričnog ulja ( i ne mora,ali je dobar miris)

sve sastojke dobro izmiješajte,da dobijete smjesu koju onda nanosite ispod pazduha.
Nadam se da će netko isprobati :)

Inače napravila sam i pastu za zube,spune i kremu za lice sve po ovim receptima što sam našla ovdje,
tako da zahvaljujem Red na njima :D
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Prirodni dezodorans

Post Postao/la mr. gljiva »

Spomenuo bi kristalni kamen kao meni odličnu zamjenu za dezić jer koža normalno diše,
nije kompliciran za primjenu i ono najbitnije, ne smrdi ispod pazuha bar 24h :D
Također bitno da je potpuno prirodan ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Prirodni dezodorans

Post Postao/la Red »

a vidis, ja sa tim kamenom imam lose dojmove. pokusala sam se i prati i samo ga koristiti kao dezodorans, ali sam smrdila ko kuga nakon par sati. pa sada ne znam, ili sam ja puna otrova ili se jednostavno nesto nije poklopilo.

Hvala za dezodorans receptu, plairam prosiriti ovu temu, jer sam i sam mislila o tome pisati, uskoro! :ymparty: do tada... mazite se vlastitim pripravcima
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Prirodni dezodorans

Post Postao/la Red »

slikaDezodorans od lavande

dezodorans od lavande dezinficira kozu i blago stiti od neugodnih mirisa.

1 šaka cvjetova lavande
5 dl jabucnog octa

suhe cvjetove lavande preliti jabucnim octom, zakuhati i pokriveno ostaviti da odstoji nekoliko sati. Tekucinu procijedeiti u bocicu sa rasprsivacem


Dezodorans od ruža

2 šake latica mirisnih ruza
2,5 dl destilirane vode
0,5 dl 70% alkohola
5 ml etericnog ulja ruze

Latice ruza preliti kipucom destiliranom vodom, pokriveno ostaviti da odstoji 2 sata i procijediti.
U bocicu sa cepom za rasprsivanje staviti lakohol, dodati etericno ulje ruze i dobro prostresti. Dodati ohladenu ruzinu vodicu i ponovo dobro protresti.

Dezodorans od Čajevca

slika

Za ovaj recept trebat će vam kukuruzno brašno koje će poslužiti za upijanje, prašak za pecivo i anti bakterijski i ulje čajevca. Sva tri sastojka trebala bi ukloniti neugodne mirise tijekom dana.

No, kako je ljudsko tijelo čudna i komplicirana nakupina stanica, pa svako drugačije reagira na podražaje, najbolje je da proizvod iskušate jedan dan kad ne morate ići među ljude, za svaki slučaj.

1. Stavite ¼ šalice praška za pecivo i kukuruznog brašna u posudu i dodajte 10 kapljica ulja čajevca- Možete se poslužiti i lavandinim uljem.

2. Dezodorans se obično radi kao prašak, ali ako želite više ljepljivu varijantu, dodajte 2 čajne žličice biljne masnoće ili više, dok ne dobijete željenu gustoću.

3. Stavite mješavinu u prazan spremnik za dezodorans. Ostavite da stoji dan-dva, dok se ne stisne dovoljno dag a možete upotrebljavati.

Za željeni efekt potrebna je manja količina od one na koju ste navikli, pogotovo prvih nekoliko dana. Ako imate posebno osjetljivu kožu, u mješavinu na početku dodajte još 6 žličica kukuruznog brašna i još dvije žličice praška za pecivo.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori